SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia+sporty walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2703

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2756
Trenuje sporty walki kick-boxing i chciałbym abyście pomogli mi w ułożeniu planu na siłowni. Cel to poprawa parametrów w walce oraz polepszenie wyglądu.
A więc tak
1. Wyciskanie na ławce płaskiej 3 serie po 5-6 powtórzeń
2.Podciaganie na drążku nachwytem na szerokość barków 3 serie po max
3.Unoszenie hantli w przód 3 serie po 5-6 powtórzeń
4.Podciąganie końca sztangi w opadzie 3 serie po 5-6 powtorzen
5.Pompki na poreczach 3 serie po max
6. Przysiad że sztangą 4 serie po 5 powtórzeń.
Przerwy między seriami 2-3 min.
Co sądzicie takim planie?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Dodał bym po jeszcze jednym ćwiczeniu na duże partie i brzuch którego nie masz w planie.

Takie jest moje zdanie ale mną się nie kieruj bo zaraz i tak pewnie ktoś mnie poprawi

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Brakuje martwego ciągu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2756
Martwego ciągu za bardzo nie chce robić bo mam problemy z ledzwiami. A czy 2-3 min przerwy będą ok? Robić to w formie obwodu ? Czy lepiej np. Najpierw wszystkie serie wyciskanie potem drążek itd. Jak będzie lepiej?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W formie obwodu zyskasz na intensywności, bo przerwę zrobisz dopiero po wszystkich ćwiczeniach. To dobre pod walkę, bo oprócz masy trenujesz też wydolność przy maksymalnym wysiłku. Z tymi programami jest taki problem, że trzeba znaleźć kompromis między budową masy, samą siłą, a dynamiką. Nie wiem czy jest idealny program.

Ogólnie nie jest źle. Gdybym miał modyfikować program pod siebie to wyciskanie klasyczne zamieniłbym na sztangielki, a przysiady ze sztangą na przysiad z podskokiem. Chodzi o zaangażowanie większej ilości mięśni, a w przysiadzie o siłę dynamiczną.

Na koniec brzuch i skakanka na rozluźnienie.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2017-04-18 08:37:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Do tego można by delikatnie zmienić kolejność i przysiady dać jako pierwsze ćwiczenie.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
a wgl cwiczenia na siłowni (tylko siłowo) dadzą cos do bicia ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
Nie dadzą ci nic!

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Chcesz polepszyć parametry w walce? Jakie? Brakuje Ci siły, dynamiki, wytrzymałości? A może wszystkiego? Czy może chcesz tylko zrobić masę? Bo jak chcesz poprawić wygląd do do Rossmana po kosmetyki.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-05-22 12:20:19

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 141 Wiek 28 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2756
Chciałbym poprawić siłę dynamikę wytrzymałość oraz kondycję to co jest potrzebne w walce oczywiście pomijając technikę (technika to sw)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 107 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 10847
brakuje mi troszeczke siły szybkosc i techniki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zawodnicy bjj i grapplingu.

Następny temat

Kask TKD, semi-contact itd.

WHEY premium