SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłowanie na rękę - dziwna sytuacja

temat działu:

Szybkie pytania bez logowania

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1175

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Siemka.
Nie wiem za bardzo w jakim temacie można dodawać takie pytania, dlatego piszę tutaj.

Od jakiegoś roku mój młodszy o dwa lata brat "łamie mnie na rękę". Może coś o mnie: W grudniu skończę 18 lat, trenuję już od paru lat w domu (pompki, brzuszki, podciąganie i kilka różnych ćwiczeń hantlami 10kg na różne partie ciała - ogólnie coś jak SW).

Można się śmiać lub nie, jednak jestem bardzo zdziwiony tą sytuacją. Dlaczego? Ano dlatego, że w bicepsie mam 3 cm więcej od niego (mam 34 cm). Ponadto przed siłowaniem się "rywalizowaliśmy" w podnoszeniu wspomnianych wyżej hantelek 10 kg dwoma rękami na raz (typowo na biceps ćwiczenie). Ja zrobiłem 22 powtórzenia, a on 12.

Sam nie wiem co o tym myśleć. Gdy się siłujemy na rękę to on w tej początkowej fazie zawsze wygrywa. Nie wiem jak to jest, ale próbowałem różnymi technikami i sposobami-bez różnicy.

Miłoby było gdyby ktoś obeznany w tym temacie się wypowiedział.
Ps: Chętnie stworzę temat w innym dziale i skopiuję ten post.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
A co ma obwód ramienia czy siła w podnoszeniu hantli do siłowania się na rękę? Jest gdzieś dział na forum a armwrestlingiem, poszukaj i poczytaj na czym to polega.
1

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Ten dział chyba nie istnieje już od dobrych kilku lat

Technika... Widać brat świadomie lub nie ma wypracowaną technikę z którą nie możesz sobie poradzić
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Zauważyłem też, że brat ma strasznie mocny nadgarstek, bo za każdym razem mi go wykrzywia i nie mogę nic z tym zrobić. Dodatkowo muszę powiedzieć też, że zawsze bez wyjątku przegrywam już na starcie i opór jestem mu w stanie postawić dopiero, gdy moja ręka jest gdzieś 45* odchylona w pozycji przegranej. Zawsze też w tych pierwszych momentach czuję taką słabość bicepsa blisko łokcia, na przyczepie i lekki ból. Najgorzej jest po wysiłku, ponieważ już po dwóch próbach często odczuwam dosyć dokuczliwy ból w połowie przedramienia,który w takiej intensywności może się utrzymywać nawet przez 2 godziny.

Sam nie wiem.

Ps: Skąd wy wiecie, że w jakimś dziale ktoś założył nowy temat czy napisał coś nowego jeśli jeszcze się w nim nie udzieliliście (bo jak napisaliście coś w danym wątku to pewnie tak jak do mnie przychodzi wam email).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
A apropos techniki to jeszcze rok/dwa lata temu z nim wygrywałem za każdym razem, więc ta technika nie mogła się u niego zmienić w jakiś drastyczny sposób.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Są powiadomienia o nowych tematach w danym dziale.
1

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 36 Wiek 46 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4285
Dokładnie w siłowaniu na rękę w zasadzie najważniejszy jest start.Jak zauważyłeś brat zgina nadgarstek do dołu przez co uzyskuje o niebo korzystniejszą pozycję i nawet z silniejszym bicepsem mozesz miec ogromny problem żeby wyjsć z takiego położenia.Chcesz powalczyć proponuję wzmocnic biceps ale priorytetem powinny być dla ciebie przedramiona.Kiedyś miałem w przedramieniu 34 cm a w bicepsie 33 kumple mówili na mnie papaj ale na lapę była petarda przy wadze 80 kilo kładłem dorosłych facetów po 110kg i lepiej.Teraz w to się nie bawię bo jeżeli trafisz na rywala silniejszego od siebie bądź zbliżonego do twoich możliwości bardzo łatwo o kontuzję i to poważną.Pozd
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 117
Sądzę, że masz dużo racji. Dołożyć do tego słabszego przedramienia przykładowo osłabione przyczepy mięśni i porażka gotowa. (Te przyczepy podejrzewam że mam słabe, bo ręka mnie boli po takim siłowaniu niemiłosiernie). Najwyżej wezmę jakieś suplementy na stawy itp i spróbuję poćwiczyć przedramię.

Tylko, no właśnie, jak ćwiczyć przedramię w warunkach domowych? Mam taki ściskacz kupiony w sportowym sklepie, ale on tylko siłę ścisku co najwyżej poprawi, a z tym przedramieniem powinienem raczej jakoś sprawić, aby brat mi nie wyginał tej łapy.
Widziałem,jak armwrestlerzy zginali takie hantelki z mega grubymi uchwytami, tylko skąd takie dostać.

Chociaż nie wiem czy chciałbym aż tak bardzo angażować się w trening typowo armwrestlingowy, gdyż w mieszkaniu mam mało miejsca na kolejne hantelki czy inne sprzęty.
Może masz jakiś pomysł co można ćwiczyć na to przedramię?

PS: Dzięki za rozbudowaną odpowiedź. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
pełno tego np nawijanie ciężarka, uginania i prostowania nadgarstków z hantelką, ściskacze.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Woda z kurczaka.

Następny temat

mrożenie

WHEY premium