SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła tricepsa oraz pytanie o plan treningowy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2397

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Mam taki chyba problem, szczerze nie wiem jak wygląda siła tricepsa, ale wydaje mi się, że powinien być mocniejszy od bicepsa. A np robiąc ściąganie wyciągu górnego nie umiem wziąć więcej niż 20 kg, żeby to był techniczny ruch i trwa to już dość trochę, tzn około 5-6 miesięcy nie umiem zrobić więcej.

Dla porównania robię wyciskanie francuskie hantla 30 kg (oburącz) oraz wyciskanie sztangi wąskie. Wyciąg łączę z wyciskaniem wąskim jako "dobicie". Tak zacząłem nawet myśleć czy by nie dać tricepsa na początku treningu, albo nie zmienić z treningu FBW na Split ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776803
Zmiana treningu może nie przynieść pozytywnego skutku. A w podstawowych ćwiczeniach progresujesz cały czas? Francuz, wyciskanie wąskie odą do przodu?
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Wąski w tej chwili nie bardzo, doszedłem z 12x40 do 8x70 i 5x80, ale tutaj myślę, że to maks na jaki mnie stać na tym etapie (redukcja), francuz też w sumie dobrze wszedł z 15 na 35x12 oburącz. A jednak w tym ćwiczeniu ciągle to samo, chociaż wizualnie rękę mam nawet sporą, więc poniekąd wyglądda jakby jednak mięśnie zwiększały swoją objętość, jednak siła nie bardzo idzie w parze.

Jeśli chodzi o ten wyciąg to robię 3 serie 12-8-20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17680 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Powiem Ci że dziwna sprawa jak jednorącz bierzesz 30 kg a sciąganie tylko 20 kg. Niektóre ćwiczenia nie służą progresowi, ja np biceps czy triceps zakąłdam maksa i jadę tak 4 serie.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Ale kogo obchodzi siła w takich ćwiczeniach jak prostowanie na wyciągu ? Napisz ile wyciskasz leżac i z jakim ciężarem wiosłujesz, robisz przysiad a także martwy ciąg.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Wyciskanie płasko maksymalnie jestem w stanie na koniec serii zrobić 4x90kg, na skosie jest to odpowiednio 8x60 lub 6x70.

Martwy tutaj wszystko zależy czy od niego zaczynam czy mam inny priorytet. Ale generalnie 140-150kg x2-3.

Przysiad 120x8, myślę że byłbym tutaj w stanie wziąć sporo więcej bo czuje luz, ale kontuzja i technika, która poprawiam nie pozwala mi próbować dalej kosztem zdrowia.

Wiosłowanie robię tylko w wersji z hantlem, bo ze sztanga nie bardzo jest miejsce. I ciężko mi powiedzieć biorę tak na wyczucie, chyba ostatnio było 35x8 na stronę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11966 Napisanych postów 160232 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233681
no to wszystko wydaje sie byc w normie
z punktu widzenia biomechaniki biceps powinien byc slabszy od tricepsa,
zbyt spory dysbalans miensiowy pomiedzy tymi grupami moze rzutowac na problemy z lokciami w przyszlosci
1

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776803
To nic nie wskazuje żebyś miał słabszy triceps bo jak by faktycznie był słabszy to by padł szybko w bojach podstawowych.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Dzięki za odpowiedzi :). Generalnie myślę czy by w ogóle nie zrezygnować z robienia tego wyciągu a zamiast tego dodać francuza jedną ręką (by nie mieć jakichś asymetrii, bo nie robię na tric, żadnego ćwiczenia unilateralnego)? Generalnie mój trening trica opiera się na:

1) Wyciskanie wąskie + wyciąg górny (chyba do wymiany)
2) Wyciskanie francuskie oburącz
3) Pompki w podporze tyłem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6452 Napisanych postów 62216 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776803
Spokojnie możesz dać takie ćwiczenie unilateralne tylko wiadomo jedna i druga ręka w takiem samej ilości

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 5 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 38619
Ok, dzięki :).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dysproporcje obwodu brzucha??

Wiecej