SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła do kwadratu

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2004

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
mam nastepujace pytanie:

jestem po 6-cio tygodniowym cyklu na sile, aktualnie wyciskam 130, czy dobrym rozwiazaniem bylo by zrobic tydzien albo dwa luzniejszych treningow i znowu zaczac ladowac na sile ok. 4-5 tyg?

wiem ze lepiej by bylo teraz zrobic plan na mase, ale czas mi na to nie pozwala bo przez naspepne 16 tyg chce zrobic mase i 2 razy sile. Wiec wypadaloby SILA-MASA-SILA.

wypadaloby tak:
1tydz - luz
2-5 tydz - sila
6tydz - luz
7-10tydz - masa
11tydz - luz
12-16tydz - sila

PS. przez trening na sile rozumiem trening silowy klatki i po czesci barkow i tricepsa (glownie pod wyciskanie), reszta partii raczej masowo.

napiszcie co o tym myslicie, z gory dzieki :)

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 2566 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 10268
Ta przerwa może trwać tydzień. Po tak długim cyklu na siłę zastosuj cykl masowy, ponieważ mięśnie nie będą już reagowały tak dobrze na przyrosty siłowe bo długo były w ten sposób trenowane i zdąrzyły się trochę przyzwyczaić do bodżców. Poza tym gdy zrobisz cykl z większą liczbą powtrzeń mięśnie ponownie się odzwyczają i siła ponownie będzie rosła lepiej. Możesz zrobić tak chociaż w środku tych 16 tygodniu wsadziłbym jakiś luźniejszy cykl treningowy na większej liczbie powtórzeń ( no. trening redukcyjny ) żeby potem mięśnie szybciej rosły podczas treningu na masę i siłę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
to jakbyscie proponowali rozplanowac te 16 tygodni zeby bylo najskuteczniej i zeby znalazly sie tam 2 cykle na sile (z czego jeden musi sie konczyc w 16-tym tygodniu)???

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 242 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 1892
Czy mugłbyś zamieścić tu swuj plan trenningowy kturym ćwiczyłeś na siłe i powiedzieć ile podnosiłeś wcześniej?

z gury dziękuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 511 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4517
w kwietniu wyciskalem 120 przed wakacjami spadlem do ok 110-115

napisze tylko plan na klatke:

od sierpnia do polowy pazdziernika robilem:

wyciskanie hantli na skosie 12-10-10-8 (co jakis czas zamienialem na sztange)
wyciskanie hantli na plaskiej z supinacja 10-10-8-8
rozpietki na skosie (odwrotny do tego w pierwszym cwiczeniu) 12-10-8-6 (co jakis czas zamienialem na sciaganie linek na bramie)
na koniec treningu 5 min max napinania + rozciaganie

od polowy pazdziernika do konca listopada robilem tak:

wyciskanie plasko:
60% maxa 8 powt
75% maxa 7 powt
85% maxa 5 powt
90% maxa 4 powt

wyciskanie plasko w waski chwycie
2 serie 70% maxa na plaskiej - do bólu

wyciskanie na skosie w gore w szerokim chwycie 8-8-6-4

wyciskanie hantli w skosie dolnym 10-8-8-6

efekt: w polowie listopada poszlo 130kg

Jak człowiek wygra to dopiero ma coś z życia, naprawdę czuje jak wariuje w żyłach krew
moje foty 12.2006 http://www.sfd.pl/temat317825

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

trening do oceny 1 problem

Następny temat

Trening ? Do oceny xD

WHEY premium