SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła ciosu! pytanko!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1685 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38482
Witam jak zwiększyć siłę ciosu oczywiście wiedzac o technice skręcie nogach i tak dalej?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 31 Napisanych postów 109 Wiek 10 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15995
Jest coś takiego jak wrodzona dynamika mięśniowa. Wystarczy pooglądać tenisa. Pojawiło się paru młodych chłopaków z serwisem i returnem jak petarda. I to jest w części predyspozycja wrodzona.

Jak pytasz o "siłę" ciosu to nie bardzo wiem o co pytasz tak właściwe.
Pamiętaj, że najlepszy cios to taki którego siła jest penetrująca i nie zostaje na powierzchni. Grają tu rolę cztery czynniki:
- dynamika (a właściwie po prostu prędkość)
- powierzchnia styku
- masa elementu uderzającego
- twardość elementu uderzającego

Dynamika jest największa gdy:
- skorzystasz z momentu pędu - czyli poączysz uderzenie z ruchem bioder
- rozluźnisz mięśnie przed uderzeniem ponieważ skurcz mięśni jest tym dynamiczniejszy im więkasza ich relaksacja przed skurczem
- nie zablokujesz dynamiki napięciem mięśni barku i ramienia
- dodasz wydech w trakcie uderzania - to znacząco poprawia dynamikę uderzenia

Reszta elementów jest chyba samowyjśniająca.
Warto tylko zwrócić uwagę że w tym kontekście łokieć jest bardziej destrukcyjny od pobicia dłoni a podbicie dłoni bardziej destrukcyjne od pięści.
Nie bez powodu w wielu sportach walki zabronione jest uderzanie otwartą dłonią (i/lub łokciami) - nie mówiąc już o ogromnych rękawicach, używanych w boksie.

Ponadto w takich sztukach jak Tai Combat czy Kyusho Jitsu korzysta się z uderzania w punkty witalne co znacząco zwiększa destrukcyjność uderzeń.


Zmieniony przez - Marcin Małecki instr. Tai Combat w dniu 1/31/2018 12:01:03 PM

Never TRY to win a fight.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 213
Sila ciosu to: prawidlowa technika+ dynamika ciosu+ sila miesniowa. Wiec jesli technike masz popracuj nad pozostalymi


Zmieniony przez - Nya w dniu 2015-07-30 21:30:55
2

sport to połamane kości, a nie twarz w reklamach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1685 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 38482
Chodziłem chwile na krav mage technika może nie do końca ok ale w jakimś stopniu znam jakieś przykładowe treningi ćwiczenia polecasz? bo ogólnie chodzę na siłkę ale nie wiem czy to wystarczy jeśli chodzi o tą siłe mięsniową ?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 55 Wiek 29 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 955
jak chodzisz na to przykładaj sie do treningów barków bo one w dużej mierze wpływają na siłe ciosu do tego trenuj na worku dynamikę,szybkość i to powinno zwiększyć siłe uderzenia
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 213
Hmm chodzac chwile na krav z calym szacunkiem nie da sie nauczyc porzadnej techniki:) wiec najpierw zacznij od tego:) pamietaj o tym ze to podstawa bo bez odpowiedniej pracy nog i skretu bioder nie bedzie sily w ciosie a i krzywde sobie mozesz zrobic (np naciagnac najszerszy grzbietu) na poprawe sily i dynamiki polecam np cw z ketlem i gumami:)
1

sport to połamane kości, a nie twarz w reklamach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 111 Napisanych postów 16087 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 79876
Technikę cały czas się szlifuję dostosowując wszystko pod swoje warunki fizyczne. Co do treningu z ciężarami to pomachaj kettlami (swingi, rwania, podrzuty) i wszystkie dynamiczne ćwiczenia które można na siłowni robić.
Ćwicząc siłowo jak kulturysta raczej nie poprawisz siły ciosu.
2

This is madness!
This is SHIN-AI-DO!!!

http://www.shinaido.w8w.pl/

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kto tu tak minusuje? Może sam zaproponuje coś lepszego?
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3178 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45727
polecam również ćwiczenia z piłką lekarską,młotem i oponą jedne z moich ulubionych
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 35 Wiek 38 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 213
Scorpion ma racje. Trening typowo kulturystyczny czyli w większości kształtujący siłę statyczną raczej nie jest polecany w tym wypadku bo może przynieść odwrotny skutek czyli zmniejszyć eksplozywność mięśni co wpłynie negatywnie na siłę ciosu. Czyli podsumowując pracuj cały czas nad techniką i skup się na treningu siły dynamicznej, ale całego ciała nie tylko rąk bo siła ciosu to tylko w małym stopniu siła ręki. Rób trening z ketlami, gumami, trxami, dynamiczne ćwiczenia z piłką lekarską, bieg bokserski z obciążeniem (nie tylko ciosy proste) itp:)
1

sport to połamane kości, a nie twarz w reklamach

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 997 Napisanych postów 567 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3426
Kilka ćwiczeń, które mogą się przydać , jeśli technika jest ok, to taki zestaw
Oczywiście przed zestawem, ćwiczeń musisz wykonać rozgrzewkę, całego ciała, plus walkę z cieniem, aczkolwiek po treningu siłowym nie rób treningu szybkościowego, ponieważ mięśnie wtedy są tzw. "zmęczone" i będziesz wytracał w ten sposób szybkość niż ją budował, innymi, słowy trening szybkościowy przed siłowym, (uprzedzam pytanie na zapas)

1. wypchnięcie sztangi

To ćwiczenie wpływa na ramiona, przedramiona, barki, Mięsień najszerszy grzbietu, triceps, klatkę piersiową, i mięśnie brzucha

Jest dosyć trudne, więc nie wolno przesadzić z ciężarem ani z szybkością wykonywania( weź sobie optymalny dla Ciebie na początek nie za ciężki nie za lekki), stań trochę szerzej niż szerokość barków, przed sztangą, ukucnij, podchwytem złap za sztangę i wstań z sztangą do góry, trzymaj łokcie po bokach ciała, ze sztangę na wysokości mostka, wysuń ręce ze sztangą przed siebie, NIE RÓB PRZEPROSTU! przytrzymaj (1 sekundę) i powróć do pozycji ze sztangą na wysokość mostka. Zrób 12 powtórzeń w 8 seriach, później to samo tylko nachwytem.

2. Uderzenia z hantlami
Bardzo dobre ćwiczenie na barki i ramiona,

Weź dwu kilogramowe hantle, do obydwu rąk, stań w pozycji walki, i uderzaj na zmianę, aby nie spowodować kontuzji nie uderzaj zbyt szybko, i nie prostuj ręki do przeprostu, 2-3 serii po 10-15 powtórzeń.

3. Hantla w jednej dłoni,

Ćwiczenie na wzmocnienie nadgarstków.

Stań w rozkroku na szerokość ramion, i w prawej ręce trzymając 2-3 kg hantle trzymając rękę opuszczoną z hantlą unieś, hantel jak najwyżej używając jedynie nadgarstka, i później to samo w drugą stroną (do przodu do tyłu) Wykonaj 2 serie po 25 powtórzeń i zmień rękę,

4. Izometria

a) do ćwiczenia przyda Ci się albo parciany pasek, albo pas od karate, lub skakanka, lina

Ustań w pozycji walki trzymając linę obiema rękoma, tą rękę którą nie będziesz uderzać weź za plecy, i tak żeby lina szła zza barku zza pleców do przedniej ręki, stwarzaj opór tak żebyś nie mógł wyprostować ręki najpierw w pozycji wyjściowej i przytrzymaj pięć sekund, potem wyprostuj rękę na 3/4 ciosu i przytrzymaj na 5 sekund, wystaw na pełen zakres uderzenia i przytrzymaj przez 5 sekund. Rób na obydwie ręce. Na każdą rękę rób 5 serii po 5 powtórzeń

b) To samo tylko bez liny a stojąc przed ścianą( opierając rękę o ścianę, zmieniając zasięg uderzenia i przez 5 sek. napierasz na maska na ścianę)


5. Uderzenie z gumą oporową,

Bierzesz gumę fitnesówkę, albo taśmę fitnesową, zawiązujesz lub przekładasz jeden koniec przez drabinki lub słupek od bramki i wykonujesz, proste, pamiętaj o technice! 5 serii po 12 powtórzeń na każdą rękę.

Oczywiście to tylko propozycja, możesz dołożyć do tego co chcesz, kettle, piłkę lekarską, itd.





Przy okazji jest to jedna z rutyn treningowych treningu siłowego Bruce'a Lee.



Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-07-31 22:30:50

Zmieniony przez - twj********** w dniu 2015-08-01 14:13:09
11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 647 Wiek 43 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 24355
Ja powiem ze swojego doświadczenia. Trenowałem kulturystycznie/siłowo przez rok.. Po roku zapisałem się na boks, gdzie wszyscy mi mówili z trenerem na czele że mam strasznie mocne ciosy. Byłem tylko bardzo sztywny i nie miałem dynamiki.. Ale mniejsza z tym.. Chodzi mi o to że albo ten trening na siłowni pod rozwój masy dał mi taką petardę w łapie, albo wszyscy na sekcji słabo bili, albo od urodzenia miałem takie przyfanzolenie :d Moim zdaniem trening na siłce pod masę i siłę daje spore efekty.. :P
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Polecane szkoły w Hong Kongu

Następny temat

Królewski Puchar Świata IFMA 13-22.08.2015 w Bangkoku

Wiecej