SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2028

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Mawashi z działu Suplementacja.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam takie pytanie: od czego zależy ile masz siły ?
Mam 176 cm i 73 kg wagi(troche tłuszczu . Optymalnie dla mnie na klate - 35 kg (4 serie x 8 powtórzeń) (trenuje miesiac). Ale czytam, że niektórzy przy tych warunkach fizycznych wyciskają 50,60 a nawet coś mi się przewineło o 106 kg !!! Wiec siła zależy od masy, masy mięśniowej, czy jeszcze od czegoś innego ?

Ps: Wiem, że to nie ten dział !! Ale moge tylko edytowac wiadomosc !!



Zmieniony przez - Sokol w dniu 2001-09-02 23:01:53
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Ale ja mogę przenosić posty

Siła to pojęcie względne, ale teoretycznie jest proporcjonalna do przekroju poprzecznego mięśnia, czyli jego wielkości. Jednak na siłę przy poszczególnych ćwiczeniach ma wpływ wielu czynników, np. przy wyciskaniu na ławce lub barki będziesz słaby ale rozpiętki, czy ćwiczenia na inne partie mięśniowe będą szły całkiem dobrze. Nie znaczy to też że mniej wyciskający, będą gorzej wyglądać od silniejszych ( często jest przeciwnie ).

Siła podczas pierwszych treningów jest też zależna od wcześniejszej aktywności fizycznej, uprawianych sportów, diety.
Srednia siła wśród rozpoczynającej ćwiczyć młodzieży w wieku 15-17 lat to 60 kg w jednym maksymalnym powtórzeniu.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 809 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9561
Jak poszedłem pierwszy raz na siłkę to mnie 40 zgniotły aż chuknęło(26 w łapie i 53 kg wagi)

Mądry pracuje żeby żyć, głupi żyje żeby pracować.

Mądry pracuje, żeby żyć; głupi żyje, żeby pracować.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 26 Napisanych postów 30570 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 49854
Ja bralem na samym poczatku 45kg na 10 razy przy 178cm/65 kg wiec tez niewiele )


Tomek

Pozdrawiam - Tomek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sila to tez wydolnosc polaczen nerwowych, wytrzymalosc przyczepow miesniowych, sciegien (czasami niektorzy pomagaja sobie sprezystoscia miesni), a takze budowa kostna (stosunek dlugosci niektorych kosci, polozen przyczepow miesniowych - stad rozne rozmiary dzwigni jaka stanowi system miesien-kosc.

Ja zaczynajac w wieku 18 lat wyciskalem sztange 38kg w seriach.. Teraz po latach uzywam hantli 40kg do wyciskania..

bst
Moderator dzialu HIT
Zapraszam do dyskusji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1151 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 7738
Za pierwszym razem wycisnąłem 37,5 kg 6 razy, ale szybko doszedłem do nieco ponad 100 kg na 1 raz.

If my woman would try to kick my ass I`d say: "You get your bitch ass back to the kitchen and make me some pie!"

Kto się śpieszy ten się potyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a ja jak zaczynalem to 80 kg raz a teraz 130 po 1,5 roku
odzywianie bardzo wazna role odgrywa
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Napompowanie klaty

Następny temat

Chory kręgosłup.

WHEY premium