SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła, wytrzymałość, kondycja - JAK TO POŁĄCZYĆ? MMA

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6027
Witam serdecznie, mam 17 lat, od miesiąca uczęszczam na treningi MMA. Wcześniej trenowałem street workout, a także amatorsko w domu czy w garażu z obciążeniem i do tego jakieś elementy sportów walki. Teraz gdy w końcu udało mi się zacząć trenować MMA chciałbym to robić naprawdę dobrze do końca. Aktualnie treningi odbywają się jak na razie raz w tygodniu w sobotę. Ułożyłem sobie do tego plan dwóch treningów. Jeden na bazie treningu stricte z obciążeniem z w miarę dużym obciążeniem i szybkim tempem wykonywania i krótkimi przerwami aby poprawić się ogólnie motorycznie, szybkość, siła ciosu itd a drugi dotyczy kalisteniki w którym wykonuje ćwiczenia wolniej aby poprawić siłę w parterze (słyszałem że kto trenował street workout ma łatwiej w BJJ). Chciałbym do tego dodać jakieś interwały by poprawić się wydolnościowo żeby nie brakowało mi tlenu podczas sparingów itd. Znalazłem ostatnio interwał który wykonuje się na worku bokserskim (1 min intensywnej pracy na worku / 30s przerwy) i na przykład 8 serii. Wykonuję go osobno po treningu A i B. Szczerze wszystko to co tutaj mam wykonuję chaotycznie dość, nie trzyma się to kupy. Prosiłbym o ogarnięcie mnie że tak powiem :D Do tego dochodzi rozciąganie itd. Zależy mi po prostu na wszystkim. Siła, wytrzymałość, kondycja, szybkość itd itd ale żeby samemu to ogarnąć to niestety nie potrafię i potrzebuję przewodnika. Na dole zostawiam oba plany. Możecie zmienić wszystko jeśli taka potrzeba, dostosuję się ale chciałbym dostać naprawdę coś co pozwoliłoby mi trenować na dłuższą metę.

TRENING 1

Przysiady z obciążeniem 20
Wspięcia z obciążeniem 20
Podciąganie nachwytem 6
Wyciskanie żołnierskie 20
Martwy ciąg 10
Uginanie ramion 10
Pompki / dipy 15 / 10
Wznosy kolan na drążku 10


TRENING 2

Pistol squats z obciążeniem 3
Wspięcia z obciążeniem 20
Podciąganie nachwytem 6
Pompki handstand 5
Podciąganie wąskim podchwytem z obciążeniem 6
Pompki na jednej ręce 6x2
Martwy ciąg 10
Rowerek na drążku 30



Zmieniony przez - saber.14 w dniu 2018-02-11 15:24:02
1
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6027
Oczekuję tego aby być w stanie kontynuować walkę np w stójce po konkretnym parterze i odwrotnie. Wiadomo no żeby tlenu nie brakowało. Mam pytanie co do treningów siłowych. Ile mam wykonywać powtórzeń, jaki zakres ruchu, tempo i przerwy między ćwiczeniami? Myślałem że powinienem robić wszystko szybko z jak najmniejszymi przerwami żeby tak jakby zasymulować sytuację z walki kiedy to mięśnie bardzo często np w parterze są stale napięte i pracują + do tego zadyszka itd


Zmieniony przez - saber.14 w dniu 2018-02-16 18:11:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136783
KOmbinujesz jak koń pod górkę. Weź jakikolwiek plan siłowy z postów podwieszonych + zacznij regularnie biegać, systematycznie nabierzesz i krzepy, i kondycji. Nie widzę sensu wykonywaniu WOLNIEJ ćwiczeń z kalisteniki - w walce wyprowadzasz cios w zwolnionym tempie czy najszybciej jak się da?

Inna sprawa że 1x w tyg MMA... - co to za sekcja w ogóle? Założyciele planują jakoś w przyszłości rozwinąć te treningi? I jakie MMA można robić na jednych zajęciach?

Co do interwałów na worku - a umiesz w ogóle uderzać prawidłowo, z taką prędkością i w takim tempie? Nie boisz się nabrać złych nawyków kiedy tak bez pojęcia będziesz walił w wora? No bo raz w tyg na sekcji nie nauczysz się uderzać, za mało czasu

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6027
Napisałem że robię jakby statykę pod parter bo w parter chyba ma inny charakter niż stójka prawda? :) Co do treningów to zaznaczyłem że odbywają się NA RAZIE raz w tygodniu ponieważ trener chce zobaczyć czy będzie wgl sens, czy ludzie będą chodzić ponieważ do tego wszystkiego też trzeba poświęcić czas, pieniądze na sale itd. Owszem umiem ponieważ staram się nie uderzać bezsensownie tylko jak najbardziej technicznie ale też tak aby się zmęczyć. Co do biegania wolałbym robić właśnie interwały, sprinty, szybkie wykonywanie ćwiczeń z dużym obciążeniem bo bieganie długodystansowe nie ma sensu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 412 Napisanych postów 11788 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 125319
Gats 2
KOmbinujesz jak koń pod górkę. Weź jakikolwiek plan siłowy z postów podwieszonych + zacznij regularnie biegać, systematycznie nabierzesz i krzepy, i kondycji. Nie widzę sensu wykonywaniu WOLNIEJ ćwiczeń z kalisteniki - w walce wyprowadzasz cios w zwolnionym tempie czy najszybciej jak się da?

Inna sprawa że 1x w tyg MMA... - co to za sekcja w ogóle? Założyciele planują jakoś w przyszłości rozwinąć te treningi? I jakie MMA można robić na jednych zajęciach?

Co do interwałów na worku - a umiesz w ogóle uderzać prawidłowo, z taką prędkością i w takim tempie? Nie boisz się nabrać złych nawyków kiedy tak bez pojęcia będziesz walił w wora? No bo raz w tyg na sekcji nie nauczysz się uderzać, za mało czasu


Podziw dla cierpliwości Twej.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
MMA raz w tyg? Za dużo się nie nauczysz... jak na jednej sesji treningowej w tyg można ogarnąć stójkę, zapasy i parter. No nie da się. Skąd przeświadczenie, że: "(słyszałem że kto trenował street workout ma łatwiej w BJJ)" ? Nie widzę podobieństw dyscyplin.

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
saber.14
Napisałem że robię jakby statykę pod parter bo w parter chyba ma inny charakter niż stójka prawda? :)...
Co dadzą Ci ćwiczenia takie jak wspięcia z obciążeniem i uginanie ramion? I gdzie wiosło? Moim zdaniem podciąganie i wiosło to podstawowe ćwiczenia na ręce pod parter.
I dlaczego 20 powtórzeń? To na wytrzymałość mięśniową.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 87 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6027
MMA
saber.14
Napisałem że robię jakby statykę pod parter bo w parter chyba ma inny charakter niż stójka prawda? :)...
Co dadzą Ci ćwiczenia takie jak wspięcia z obciążeniem i uginanie ramion? I gdzie wiosło? Moim zdaniem podciąganie i wiosło to podstawowe ćwiczenia na ręce pod parter.
I dlaczego 20 powtórzeń? To na wytrzymałość mięśniową.
Ale ja napisałem że NA RAZIE ludzie no :D to się zmieni tylko na razie nie wiem kiedy. Właśnie chodzi o to że chciałbym dostać jakby rozplanowany trening abym mógł trenować siłę, wytrzymałość i inne ważne aspekty. Nie jestem przecież ekspertem, chce się po prostu rozwijać dlatego piszę tutaj a jedyne co na razie wywnioskowałem szczególnie to to, że mam trening MMA raz w tygodniu.. Co do uginania ramion to w ogóle się to nie przyda? To wcale bicepsa mam nie robić czy ja źle rozumiem. Ma ktoś pomysł jak rozplanować siłę, wytrzymałość, kondycje?

Niegocin
Skąd przeświadczenie, że: "(słyszałem że kto trenował street workout ma łatwiej w BJJ)" ? Nie widzę podobieństw dyscyplin.

Słyszałem, zaznaczam słyszałem, że skoro w street workoucie jest tyle elementów statycznych które wykonuje się prawie zawsze to mięśnie są po prostu silniejsze w statyce jak właśnie np zapasy czy BJJ




Zmieniony przez - saber.14 w dniu 2018-02-13 18:02:50

Zmieniony przez - saber.14 w dniu 2018-02-13 18:07:01

Zmieniony przez - saber.14 w dniu 2018-02-13 18:13:46
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136783
Mistrzu, nie wiem czy babcia Ci to powiedziała, czy dziadek, ale o jakiej statyce Ty mówisz w zapasach czy BJJ? Co tam statystycznego się wykonuje? Drille? A może wejścia do dźwigni statycznie się wykonuje? Kalistenika się przydaje bo masz po niej łapy silne i brzuch ale w sztukach walki nie ma statyki, to nie gimnastyka. Na pierwszym i jedynym treningu zapasów jakie miałem były wejścia w nogi - kilkaset. Robione na tempo. Minuta przerwy. Gdzie w takim czymś statyka? Klincz też nie jest statyczny

http://www.body-factory.pl/showthread.php?3568-Siła-kondycja-suple-CROSSFIT-bieganie-w-sportach-walki-UPDATE-2016-08-04 - przeczytaj, piździliard gotowych rozpisek i wzorców. Ja bym tam dał siłkę 2-3 x, do tego raz bieganie dłuższy dystans i raz jakieś sprinty. Starczy aż nadto, resztę wyrobisz na treningach. No i z czasem trening dobierzesz pod swoje słabe i mocne strony
1

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
saber.14
To wcale bicepsa mam nie robić czy ja źle rozumiem.
Oczywiście że nie. Moim zdaniem szkoda czasu na oddzielne ćwiczenia na małe mięśnie. Przy podciąganiu podchwytem biceps będzie nieco pracował.
saber.14
Ma ktoś pomysł jak rozplanować siłę, wytrzymałość, kondycje?
Zależy ile razy w tygodniu chcesz trenować. Załóżmy że 6. To rób na zmianę 2 treningi na siłę, 2 na wytrzymałość i 2 na kondycję.
A tak z ciekawości, czym różni się dla Ciebie wytrzymałość od kondycji?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 407 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12494
MMA
saber.14
To wcale bicepsa mam nie robić czy ja źle rozumiem.
Oczywiście że nie. Moim zdaniem szkoda czasu na oddzielne ćwiczenia na małe mięśnie. Przy podciąganiu podchwytem biceps będzie nieco pracował.
saber.14
Ma ktoś pomysł jak rozplanować siłę, wytrzymałość, kondycje?
Zależy ile razy w tygodniu chcesz trenować. Załóżmy że 6. To rób na zmianę 2 treningi na siłę, 2 na wytrzymałość i 2 na kondycję.
A tak z ciekawości, czym różni się dla Ciebie wytrzymałość od kondycji?


wytrzymałość to pojęcie względne,a kondycja to wiadomo ile jestes w stanie jechac dobrym tempem zeby sie nie zajechac
wytrzymalosc moze byc np na ciosy , na psychike ile jestes w stanie zniesc (np ile jestes w stanie czytać moich komentarzy)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Makiuu - sp*****laj. Nie trenujesz żadnej SW, co chwila w jakimś temacie wyskakujesz z pytaniami o podstawy podstaw, zaraz potem błyszczysz niewiedzą. Weź k***a nie wypowiadaj się na żadne tematy przez pół roku, a przez te pół roku uzupełnij wiedzę i ZACZNIJ TRENOWAĆ.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sila+wytrzymalosc+koordynacja jak to pogodzic.

Następny temat

Pytanie dot. treningu w domu

WHEY premium