SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia i siła fizyczna w sportach walki

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 235758

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ciężko będzie przed, lub po treningu sw, robić jeszcze jeden trening.Biegasz rano?Jesli tak to ja zrobiłbym tak: bieganie rano, 3 x w tyg. sw i siłka.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Albo zamiast biegania stacje.


Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-03-10 15:27:48

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 69 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 540
Pietrosiek253
Albo zamiast biegania stacje.



Zmieniony przez - Pietrosiek253 w dniu 2017-03-10 15:27:48

Odpada, jak dzięki stacjom mam być szybki na 10km? Wytłumacz mi proszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Po co ci bieganie na dalekich dystansach? Interwały znacznie lepiej oddają tępo walki.Bieganie długo dystansowe jako dodatek, albo na regenerację, lub roztrenowanie.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
diego55
...jak dzięki stacjom mam być szybki na 10km? Wytłumacz mi proszę.
Trzeba było od razu napisać, że Twoim priorytetem są biegi długodystansowe a SW tylko dodatkiem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 27 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 120
Trenuję siłowo, bo chcę. Wiem, że tak naprawdę szybkość jest ważniejsza niż siła i z moim trenerem Sebastianem Skrzeczem stawiamy głównie na szybkość i refleks. Dla własnej satysfakcji chodzę regularnie do akademii walki na siłkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 175 Napisanych postów 559 Wiek 23 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 51806
Co do robienia siły: w te wakacje trenowałem o wiele lżej niż zwykle, robiłem więcej ćwiczeń koordynacyjnych i na dynamikę, w ogóle nie dotykałem sztangi (tylko trochę ćwiczeń z samym gryfem i codziennie 120 russian twistów z talerzem 15 kg i 25 brzuszków na skośnej ławeczce z talerzem 10 kg), podciągałem sie na drążku, robiłem różne pompki. I kiedy w klubie wznowiliśmy treningi, kolega, który zwykle ma siłę na moim poziomie i bardzo ciężko przepracował wakacje podciągnął sie 20 razy z ciężarkiem 15 kg. A ja spróbowałem i z trudem dobiłem do 5. Ale kiedy poprosiłem Adasia, który waży 55kilo, żeby sie na mnie uwiesił, podciągnąłem sie z nim dwa razy. A jak mi usiadł na plecach, zrobiłem z nim 10 pompek. Kolega nie byl w satnie podciągnąć sie z Adasiem ani razu i nie zrobił z nim na plecach ani jednej pompki.Ciekawe, jak to się przełozy na starty?


Zmieniony przez - KrzyśK w dniu 9/13/2018 4:56:59 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Tym sprawniejsi będziecie w stójce im bardziej opanujecie dynamikę i siłę bioder.
Najlepsze i niezastąpione ćwiczenia to treningi brzucha na drążku. Zegary, wznosy nóg, skręty.
To jest siła wirtuoza ;)
Można się porwać też na pompki eksplozywne, ale to już bardziej trening prędkości. Generalnie baza i ch** - Statyka . Trzymanie mięśnia w napięciu.

Wielu ludzi przede wszystkim nie rozgranicza siły i wytrzymałości mięśniowej. Nie można skupiać się na liczbie powtorzen. należy utrudniać każde ćwiczenie, przytrzymywać w fazach napięcia, niech ciało drży jak jajca jamnika .To kształtuje siłę. Ale to już faza bojowa która nie każdy jest w stanie przejść i wykonywać codziennie ;)

Jeśli chodzi o siłownie .. to OSOBISCIE nie wiem po co bym tam przyszedł. Ewentualnie ciężar na pas zaczepic do drążka albo do dipów. To jeszcze jak najbardziej ma sens.
Natomiast jakieś wyciskania na klate, machania hantlami to już jak dla mnie izolacja mięśnia , ćwiczenia które najlepiej po prostu odpuścić, chyba że chcemy trochę doszlifować sylwetkę. (Wiadomo wszystkiego nie zrobimy na diament na placyku).
No ale co kto lubi. Wiadomo są zwolennicy siłowni w sportach walki.
Nie neguje. Natomiast tak jak mówiłem - izolacja mięśnia - i tyle.

Pietrosiek253
Po co ci bieganie na dalekich dystansach? Interwały znacznie lepiej oddają tępo walki.Bieganie długo dystansowe jako dodatek, albo na regenerację, lub roztrenowanie.


I tak jak kolega wyżej wspomnial. A imo -Najlepiej - sprinty pod schodki.
Do tego bieg na średni dystans z 2- 3km. Dobrze dobrać tempo i utrzymać przez te dziesięć -kilkanaście minut. Nie katowac, ale trucht to można sobie na starość pouprawiać. Ewentualnie kijki kupić .
Chyba że dla relaksu na czczo z rana .. jak najbardziej






Zmieniony przez - Haszysz94 w dniu 2020-02-03 00:29:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 203
Siemanko !
Panowie i Panie, potrzebuje pomocy. 28 lat i prawie roczne dziecko.
Mam jakiś bagaż doświadczeń związany ze sztukami walki. W sumie to ok 2-3 lat, niestety nie ciągle tylko w odstępach. Trochę mma i mt. Ostanie dwa lata siłownia. Nie dawno wybrałem się na indywidualny trening. Gość mnie tak przeorał że po rozgrzewce myslałem ze oddam poranna jajecznicę xd. Staram się trzymać diety ok 2500kcal.
Wolny czas tak zagospodarowałem żeby zaliczyć te 3 treningi tygodniowo.
Do sedna, po tym indywidualnym treningu serducho trochę mocniej zabiło.. i tak się zacząłem zastanawiać czy może nie zmienić tych treningów na ćwiczenia budujące siłę wraz z wytrzymałością. Niestety nie mam wiedzy na temat crossfitu dlatego piszę tego posta. Proszę Was o pomoc związaną z stworzeniem nowego planu treningowego wykorzystując ćwiczenia na budowanie mięśni i jakieś stacyjne wytrzymałościówki. Może mi ktoś pomóc?



Zmieniony przez - szejfi93 w dniu 2021-07-17 19:58:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Polecam ten artykuł. Tam znajdziesz przykładowe rozpiski:
Programy treningowe CrossFit dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jak walczysz?

Następny temat

Rękawice do taekwondo

WHEY premium