SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siłownia a praca na budowie

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3085

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
Witam, zacząłem ostatnio pracę na budowie. Mam 16 lat. O 5 rano wstaje, o 6 wyjeżdzam i o 7 zaczynam pracę. Praca trwa 10h w ciągu dnia, są dwie przerwy o 10:00 oraz 14:00. Aktualnie jestem na masie i trudno jest mi w takiej sytuacji jeść w prawidłowych godzinach pełnowartościowe posiłki. Wiem że będzie to śmieszne, ale robie sobie na czas pracy bułki, ponieważ są szybkie do zrobienia i dość smaczne. Ale chodzi mi głównie o to czy dużo nie spadne z mięśni i wagi przez czas pracy? Będę pracować około miesiąc do 10 sierpnia, później kończę pracę (jest to praca dorywcza). Na budowie głównie kuje ściany młotkiem, noszę różne częsci rusztowań itd. Na czas pracy nie chodzę na siłownię ponieważ już budowa dla mnie jest takim wysiłkiem, że po pracy myślę tylko o spaniu. Proszę o odpowiedź :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657

Praca fizyczna potrafi sporo namieszać w kwestii treningowych i mocno zaburzyć regenerację powysiłkową. Jednak zarówno budowanie masy mięśniowej jak jej utrzymanie w okresie bez treningów jest możliwe do zrealizowania.

W sytuacji gdy trenujemy i zmieniamy pracę na fizyczną powinniśmy zrobić dwie rzeczy. Po pierwsze uwzględnić nasz wysiłek w pracy w diecie bo to ona jest tutaj podstawą przyrostów i regeneracji, a po drugie początkowo zmniejszyć intensywność naszych treningów. Bo wraz z ciężką pracą może doprowadzić do przetrenowania.
Wraz ze wzrostem adaptacji naszego ciała do pracy będzie można nieco zwiększyć intensywność treningów.

Jeśli natomiast mamy przerwę w treningach i wykorzystujemy ją na pracę, na przykład wakacyjna praca, to wówczas możemy się skupić na diecie. Na miarę naszych możliwości powinniśmy jest zdrowo i na tyle dużo żeby dostarczać co najmniej nasze zapotrzebowanie kaloryczne.

Jednocześnie w jednym i drugim przypadku staramy się dbać o regenerację, a przede wszystkim odpowiednią ilość snu.

Polecamy również: Jak pogodzić pracę fizyczną i siłownię?




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-06-28 13:24:57

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
A duzo masz tych mięśni, zeby w ogóle miało co spaść ? Możliwe że wyolbrzymiasz zanadto problem.
3

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 21 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 270
Może wyolbrzymiam, ale nie uważam że mam dużo mięsni. Ale podniosłeś mnie trochę na duchu, ponieważ fakt, nie mam czym się przejmować gdy mam staż prawie rok. Ale chciałem się zapytać czy są jakieś możliwe spadki, ponieważ od pon do pt budowa i 7h snu to dosyć słaba regeneracja i mam nadzieje że nie "spale" tych mięśni na które dosyć ciężko pracowałem.


Zmieniony przez - MisiekGR w dniu 2018-07-12 21:55:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
Jest coś takiego jak pamięś mięśniowa, wracasz po przerwie i szybciej odbudowujesz sylwetkę, coś zawsze spadnie nawet jak będziesz dobrze jadł bo będzie brakowało bodźca treningowego. Ale raczej minimalne to będa spadki moze w wadze ale jeszcze mniejsze spadki w postaci tkaniki mięśniowej
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
witaj, jak najbardziej "bulka" moze byc ok podczas pracy
jednak musi byc to kanapka odpowiednie, wysokiej jakosci, ktora bedzie miala wysoka wartosc odzywcza.
wykorzystac mozna ciemne pieczywo, mieso przygotowane samemu w plastrach i cos mozna zadzialac
3

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
MisiekGR
Witam, zacząłem ostatnio pracę na budowie. Mam 16 lat. O 5 rano wstaje, o 6 wyjeżdzam i o 7 zaczynam pracę. Praca trwa 10h w ciągu dnia, są dwie przerwy o 10:00 oraz 14:00. Aktualnie jestem na masie i trudno jest mi w takiej sytuacji jeść w prawidłowych godzinach pełnowartościowe posiłki. Wiem że będzie to śmieszne, ale robie sobie na czas pracy bułki, ponieważ są szybkie do zrobienia i dość smaczne. Ale chodzi mi głównie o to czy dużo nie spadne z mięśni i wagi przez czas pracy? Będę pracować około miesiąc do 10 sierpnia, później kończę pracę (jest to praca dorywcza). Na budowie głównie kuje ściany młotkiem, noszę różne częsci rusztowań itd. Na czas pracy nie chodzę na siłownię ponieważ już budowa dla mnie jest takim wysiłkiem, że po pracy myślę tylko o spaniu. Proszę o odpowiedź :)


Najważniejsza teraz będzie dieta żebyś jak najlepiej jadł i nawet ta bułka do pracy może być wartościowym posiłkiem wszystko zależy od dodatków jakie stosujesz i jakie ilości będziesz jadł.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nadrabiaj kalorie po pracy i nie będzie problemu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy ciąg plecy czy nogi

Następny temat

powrót do formy, brzuch

WHEY premium