SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Siła, Sprawność, Wytrzymałość - DT novyneo

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 55458

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam w moim nowym dzienniku. Poprzedni stracił nieco na aktualności i trochę mi się cele i plany "rozjechały", więc postanowiłem wszystko co obecne i przyszłe spiąć w całość i nadać temu jakiś sensowny kształt.
Dziennik który właśnie rozpoczynam będzie miał konkretne cele z określonym czasem realizacji oraz plany, których będę się trzymał. W zasadzie to będą jego fundamenty.
Forma treningów nieco inna niż do tej pory. Będzie więcej ćwiczeń z masą ciała ale i odważniki znajdą w nim swoje miejsce. Z czasem zamierzam też dodać jakieś aktywności w postaci biegania oraz rowerek. Na to jednak przyjdzie czas i pojawią się odpowienie wpisy w dzienniku. Treningi będę monitorował "sunciakiem", więc i jakieś dane konkretniejsze będę gromadził i co jakiś załączał zrzuty z movescount.

Krótki wstęp zaliczony, czas teraz na przedstawienie aktualnych celów. Związane są one ściśle z moim zawodem, a że jestem żołnierzem to łatwo się domyślić że kierunek będzie wskazywał wytrzymałość. Generalnie zamierzam zaliczyć egzamin ze sprawności fizycznej w 2017 na ocenę 5 (wyższej nie ma). Żeby tego dokonać muszę uzyskać najwyższe wyniki w konkurencjach którymi są:
a) marszobieg na 3000 m albo pływanie ciągłe przez 12 min,
b) podciąganie się na drążku wysokim albo uginanie i prostowanie ramion w podporze, leżąc przodem na ławeczce,
c) bieg wahadłowy 10 x 10 m albo bieg zygzakiem „koperta”,
d) skłony tułowia w przód w czasie 2 min;
Wg załącznika do Obwieszczenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 5 maja 2014r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej w sprawie przeprowadzania sprawdzianu sprawności fizycznej żołnierzy zawodowych
Normy o których wspomniałem wyżej przewidują, że najwyższe oceny w tych konkurencjach osiągnę, jęśli wykonam:
1) marszobieg na 3000m w czasie poniżej 13:10min
2) podciąganie na drążku - 12 powtórzeń
3) bieg wahadłowy 10x10 w czasie poniżej 29,5s
4) skłony tułowia w czasie 2 min - 60 powtórzeń
Mało wymagające, co? Też tak pomyślałem, szczególnie jeśli chodzi o podciąganie i skłony tułowia, więc żeby nie było tak lekko sięgnąłem po jeszcze inne, także wojskowe źródło wymagań, a mianowicie NAVY SEAL GENERAL REQUIREMEN. Mówią one, że aby zaliczyć test (Navy SEAL Physical Screening Test (PST)) optymalnie należy:
1) przepłynąć 500 jardów, czyli około 457m w czasie 8:50min
2) wykonać 100 pompek w 2 minuty
3) wykonać 100 brzuszków w 2 minuty
4) podciągnąć się na drążku 20x
5) przebiec 1,5 mili, czyli około 2400m w czasie poniżej 8:50min
Wszystko jasne więc poniżej zamieszczam zrzuty ze strony z tymi normami:








Teraz zaczyna się robić trochę ciekawiej, bo zestawiając wszystko razem otrzymałem następujące
CELE:
1. Przebiec 3000m w czasie poniżej 12 minut
2. Wykonać 100 pompek w czasie 2 minut
3. Wykonać 100 brzuszków w czasie 2 minut
4. Podciągnąć się na drążku 20 razy
5. Zaliczyć bieg wahadłowy w czasie poniżej 29,5 sekundy

Mam już cele, teraz czas na plany. Na początek będzie skromnie, bo koncentracja na pompkach, brzuszkach i podciąganiu. Podciąganie realizuję do końca miesiąca wg formuły GTG. Pompki i brzuszki wg tego planu (link: http://navyseal.s5.com/workouts.html):







Pierwszy tydzień już za mną, więc go skreśliłem. Zmieniłem też nieco ilość serii podciągania na bardziej odpowiednią (w domyśle, bo okaże się w praktyce).
Podział tygodnia będzie taki: 3 dni góra, 2 dni dół. Na dół głównie siady, siady i jeszcze raz siady. Całość zamierzam dopełnić balistyką, przede wszystkim wymachami z kulą, a tażke mobilnością i gibkością nad którą będę lepiej pracował niż do tej pory.

Chyba wszystko napisałem co chciałem. Są cele i jest plan. Na całością będę pracował do przyszłego roku do egzaminów. Po ich zaliczeniu przedstawię kolejne cele.


Pierwszy trening w tym dzienniku wyglądał następująco:
10' - mobilność
9:13 - 5x20 Push-ups & 5x20 Sit-ups
10:46 - jedna seria podciągania, trochę izometrii i rozciągania
12:24 - 1000 Single-Unders, czyli pojedynczych przeskoków na skakance
7:14 - 100 Double-Unders, czyli podwójne przeskoki.
Całość w czasie niecałych 50 minut. Tętno mierzyłem tylko w czasie skakania na skakance i wynosiło: średnie 143 ud/min, max 176 ud/min.



Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-12 22:24:05

Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-12 22:25:29
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 452 Napisanych postów 5813 Wiek 45 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 438654
novyneo
Panowie, ja nawet nie skacze jak trzeba, bo nie wiem jak to zrobić żeby okulary nie spadły.


Proste, kładziesz najpierw okulary, na nie zaciągasz czepek, tak, żeby coś widzieć, ale żeby przytrzymywały jednak :) Zasuwaj dalej, jest coraz lepiej.

This is the best deal you can get.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Będę śledził i dopingował.
Pomyśl nad zrzuceniem co nieco. To chyba najlepszy sposób na progresję w ćwiczeniach z CC

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
_Szajba_
Będę śledził i dopingował.
Pomyśl nad zrzuceniem co nieco. To chyba najlepszy sposób na progresję w ćwiczeniach z CC

Jest w planie, obowiązkowo. Do końca roku muszę pozbyć się trochę balastu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2142 Napisanych postów 4614 Wiek 62 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 530528
Bardzo podoba mi sie tytuł dziennika obserwuję i kibicuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jsdolan5
Bardzo podoba mi sie tytuł dziennika obserwuję i kibicuje

Ten chyba najbardziej oddaje moje ostatnie podejście do treningów. Trzeba umiejętnie wyważyć te trzy cechy i gotowa cetepta na długowieczność
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12121 Napisanych postów 30535 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130946
Kiedy ten egzamin?
Dają premię za 5-tkę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Jestem. Gdybyś zamienił słowo "sprawność" na "technikę szybkości" (co na jedno wychodzi) to określiłbyś trójkąt umiejętności bazowych wg Friela. Ale może to on nie wpadł na pomysł żeby nazwać "technikę szybkości" sprawnością? Tak czy siak - fajnie się zapowiada. Widzę jednak, że w planie masz rozwój wytrzymałości beztlenowe, a to już zaawansowana umiejętność. Może wymieszaj snatch:swing w proporcji 1:3?

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ojan
Kiedy ten egzamin?
Dają premię za 5-tkę?

Kiedyś dawali, nawet sporo bo coś około 1000zł. Trzeba było tylko mieć cztery piątki a nie średnią na 5.

MaGor
Jestem. Gdybyś zamienił słowo "sprawność" na "technikę szybkości" (co na jedno wychodzi) to określiłbyś trójkąt umiejętności bazowych wg Friela. Ale może to on nie wpadł na pomysł żeby nazwać "technikę szybkości" sprawnością? Tak czy siak - fajnie się zapowiada. Widzę jednak, że w planie masz rozwój wytrzymałości beztlenowe, a to już zaawansowana umiejętność. Może wymieszaj snatch:swing w proporcji 1:3?

Nie wiem czy pan Friel na to wpadł, ale może nie? Snatch jest w planie tylko póki co koncentruje się na wymachach. Jeszcze nie do końca czuję że ręka jest ok, więc wolę nie przedobrzyć.

Dziś wstałem nieco zatrolony i z porannej mobilności/gibkości nic nie wyszło. Tak już jest jak służbę mam zdawać. Nadrobię po powrocie do domu.


Zmieniony przez - novyneo w dniu 2016-10-13 07:12:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 520 Napisanych postów 10132 Wiek 49 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 68495
Ostatnio dbam o łokieć i - co mnie dziwi - przy snatchu obciążam go jakby mniej. Dziwne.

------------------------------------
Сила это способность
http://www.sfd.pl/Kettlebells_Sztanga_Bieganie_Sila_dla_cierpliwych_By_MaGor_Vol3-t1078817.html
------------------------------------
Spis treści i indeksy:
https://dl.dropboxusercontent.com/u/69665444/sfd/pub/dziennik/spis_tresci.html
------------------------------------
http://www.sfd.pl/Pomoc_dla_małego_Igorka__serdecznie_zapraszamy_!-t1022615.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
jestem i pacze :)
SWING SWING SWING a 3km bez problemu samo sie przebiegnie , dawaj 10k swingów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Obecny!
Powodzenia
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Konkurs na październik :Sekwencja: wytrzymałość,siła ,moc

Następny temat

Uciekając sprzed kompa czyli wszystkiego po trochu

WHEY premium