SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Shaneeya / Dziennik Redukcji

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39007

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
Witam Wszystkich serdecznie!
Doszłam do takiego etapu treningów, w którym wiem, że bez pomocy zewnętrznej nie odniosę rozsądnie sukcesu. Jestem człowiekiem, który zbłądził w gąszczu informacji.
Ciężko przychodzi mi robienie tego wpisu, ponieważ wydawało mi się, że dam radę sama odnieść sukces. Tymczasem od 2009 roku walczę i odniosłam go, przemeblowałam przede wszystkim swoją głowę, jednak okazało się, że zabrakło jakiegoś elementu, który pozwoliłby mi popchnąć tę maszynę. Od razu zastrzegam, że nie chodzi mi o szybki spadek, o nie – w życiu nie otrzymuje się nic za darmo, więc obliguję się do posłuszeństwa, ciężkiej pracy i szczerości wobec Was. Waga od roku stoi, pomimo mojego ciężkiego wkładu, jaki dałam z siebie. W obwodach notuję spadki, jednak są one zdecydowanie nieproporcjonalne do czasu i wysiłku włożone w ich osiągnięcie. Pora się przyznać, że robię coś nie tak. Wpierw zauważyłam, że jadłam za mało jak na taką ilość ćwiczeń, więc od miesiąca staram się jeść zgodnie z zasadami, które znalazłam na SFD. Ponieważ mało w tym czasie ćwiczyłam, nie będę pisać o efektach, natomiast zdecydowanie odpowiada mi ten styl i zasady.

Wiek : 28
Waga : 87,2 kg
Wzrost : 166 cm
Obwód w biuście(1) : 99 cm
Obwód pod biustem : 87 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 86 cm
Obwód na wysokości pępka : 100 cm
Obwód bioder (3): 108 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 71 cm
Obwód łydki : 41,5 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : pupa, uda, brzuch
W którym miejscu najszybciej chudniesz : klatka piersiowa, plecy, twarz, ręce
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: od miesiąca miotam się strasznie – przez ostatnie 7 miesięcy ćwiczyłam: 7x w tygodniu – 3x siłowe, 2x kardio, 1x joga, 1x stretching (wszystkie po 1h 15min) + 6x w tygodniu wieczorne 45-minutowe kardio (wszystko robione w domu).
Co lubisz jeść na śniadanie: jajka, makrelę wędzoną, płatki owsiane z suszonymi owocami, siemieniem lnianym na jogurcie naturalnym 2%.
Co lubisz jeść na obiad : kurczak, indyk, ryby pieczone, wołowina, kasze, brązowy ryż, warzywa wszystkie.
Co jako przekąskę : orzechy oraz owoce.
Co jako deser : słabość do słonych przekąsek – obecnie pełna mobilizacja i deserów nie jadam. Czasami gorzka czekolada oraz ciasteczka owsiane robione samodzielnie.
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia, czy regularnie miesiączkujesz, czy bierzesz tabletki hormonalne : bdb, nieregularne miesiączki, nie przyjmuję żadnych hormonów
Preferowane formy aktywności fizycznej : im bardziej hardkorowa, tym lepsza – z nastawieniem na ekstremum, gdy tylko osiągnę prawidłową masę ciała i nabędę siłę chciałabym spróbować wspinaczki; uwielbiam ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe, squash, biegi – nie lubię ćwiczeń monotematycznych, stąd zamiłowanie do ćwiczeń interwałowych.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : kiedyś Arginina, obecnie czasami po treningach Action Whey Gainer (na wodzie); codziennie: omega3, wapń, magnez, jod.
Stosowane wcześniej diety : Montignac, Soutch Beach – dzięki nim nabyłam wiele dobrych nawyków żywieniowych oaz odstawiłam przetworzone jedzenie do zera, więc traktuję to jako preludium do dobrej i skutecznej redukcji.

Więcej informacji:

Dieta: Kaloryczność waha się w okolicach 1600-1800kcal, BTW 30/30/40. Minimum 130g białka, choć staram się trzymać 150g. Nie jestem pewna na jakim poziomie powinnam trzymać węglowodany – obecnie wychodzi 180-200g. Tłuszczy 60-80g.

Aktywność fizyczna: gotowa jestem pójść na siłownię 3x w tygodniu. Nie chcę rezygnować z jogi, a także ze stretchingu, który to macham rano w każdą niedzielę w ramach odpoczynku po całym tygodniu ciężkiej pracy, o ile czas oczywiście pozwoli. Resztę czasu mogę poświęcić na kardio – nie jestem pewna czy polecicie mi bieganie (jestem gruszką), ale gdyby udało się je wpisać w plan byłabym rada.

Cele: ujędrnić ciało, waga nie jest dla mnie wyznacznikiem sukcesu, więc nie mam w głowie zapisanej cyferki, którą chciałabym osiągnąć. Posiadanie apetycznego, umięśnionego ciała, z wyraźnie zarysowanymi mięśniami wynagrodzi każdą kroplę potu, jaką z siebie wycisnę. Gotowa jestem dać z siebie wszystko i myślę, że te 7 miesięcy ćwiczeń, które skrupulatnie codziennie wykonywałam jest dowodem na to, iż nie cierpię na słomiany zapał. Szefostwu na prv mogę przysłać maila z porównaniem sprzed tych 7 miesięcy i po, być może swoim specjalistycznym okiem ocenią czy moje treningi były owocne, czy była to strata czasu. Po miesięcznej przerwie i studium SFD zwątpiłam w celowość mojego katowania się w domu. Stąd przychodzę z pochyloną głową prosząc o przyjęcie mnie do grona Ladies
Bardzo proszę o wszelkie sugestie, porady, wsparcie w każdej formie mile widziane
Wklejam również aktualne fotki oraz dzisiejszą miskę (za pozwoleniem, robię rozpiskę na cały tydzień w excelu, by z niego ściągać listę zakupów, więc będę wklejać tabelę z excela) – na początku będę wklejać z warzywami, by nie wyszło na to, iż nie jadam ich w ogóle, ale jak już wkręcę się w dziennik, naturalnie nie będę ich wliczać.

Pozdrawiam Was serdecznie!






Zmieniony przez - obliques w dniu 2012-03-14 21:31:35

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
Mass, za Młocinami kawałeczek. Zareklamuję: jest i prysznic, także luzik A na zimę farelka, żeby nie zamarznąć. Jestem przy tej wersji skłonna chodzić popołudniami na siłownię

A stojak do sztang teściu zrobi

Iza, mam pytanie - czy mi wolno na redukcji masło? (piszę o takim dobrej jakości of korz), bo strasznie mnie ciągnie a i podbiłabym sobie tłuszcze

Zmieniony przez - Shaneeya w dniu 2012-07-14 22:31:33

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 6363 Wiek 46 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 140149
Shaneeya witaj
Bardzo ładny pierwszy post. Wrzuć sobie jeszcze jakiś awatar, żebyś była rozpoznawalna i czekaj cierpliwie. Szefowe ostatnio trochę mało czasowe, ale na pewno coś poradzą.
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
shrimp2 dziękuję za odpowiedź! Cieszę się, że to właśnie Ty odpisałaś, ponieważ dziś zgłębiałam tajniki Twojego dziennika i na pewno na nim zagoszczę, by kibicować Odwaliłaś taki kawał roboty, że każde moje słowo byłoby banałem :D Nad avatarem właśnie myślę, jakoś brakuje mi weny.
Oczywiście cierpliwie poczekam na opinie osób, które znają się na tym, na czym i ja powinnam ;P

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 3023 Wiek 111 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 89758
Świetny początek, że tak powtórzę za Krewetką. Powodzenia w dążeniu do celu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 3070 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 64241
jak miło widzieć kogoś z takim podejściem już na samym początku Czuję, że wiele osiągniesz Powodzenia

"Jeśli spędzasz zbyt wiele czasu myśląc o czymś, nigdy tego nie dokonasz" (Bruce Lee)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1969 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 21875
Powodzenia życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
Azzi, Jagoda dziękuję Wam bardzo, jestem bardzo podekscytowana tą nową przygodą
Oveja, wielkie dzięki za super słowa, od razu zrobiłam się o 1cm wyższa, uda mi się, z Waszą pomocą na pewno
shrimp2 jest i avatar

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Witam i tak na szybko, bo jako nerwowa matak nie jestem w stanie sie skupić, poki mi dziecko nie wydobrzeje z choroby

Kaloryczność masz dobrą
rozkład jak ci odpowiada to ok 130g bialka plus minus i 150 g ww na początek, reszta tłuszczu dobij do 1800kcal.

I powiedz teraz bo duzo ćwiczysz ile czasu mozesz poświecic na siłowe ćwiczenia na siłowni, bo rozumiem ze wiekszośc tego co robisz to robisz w domu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1116 Wiek 47 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 29215
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 482 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7076
obliques, dziękuję po pierwsze za szybką odpowiedź. Po drugie dziecku i mamie życzę dużo zdrowia! Wracając do meritum: obetnę zatem ww do 150g, będę też starać się trzymać górną wartość kaloryczności. Wszelkie ćwiczenia wykonuję w domu, ale jednak wolałabym siłowe robić na siłowni, by przede wszystkim uniknąć błędów w postawie. Obecnie szukam najlepszej siłowni, z zamiarem spędzania na niej 3 dni w tygodniu po 1-1,5h. Oczywiście jako człowiek czynu chciałabym zacząć od poniedziałku, ale to zależy też od mojej drugiej połówki, ponieważ chce się do mnie przyłączyć.

Arkona76, również witaj i dziękuję

"nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu - czas i tak upłynie"

Moje zmagania: http://www.sfd.pl/Shaneeya_/_Dziennik_Redukcji-t835544.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 4025 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 49869
Ja również życzę powodzenia! Będzie super

I'm not beautiful like you. I'm beautiful like me.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

potrzebna pomoc dla Parówki :(

Następny temat

gruszka85/ Akcja D*PA 2012

WHEY premium