SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sezon grillowy

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3214

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
Hej.

Z okazji zbliżającej majówki sezon grillowy rozpocznie się na całego i będzie trwał minimum do końca sierpnia. To trudne nie jeść kiełbas, zagryzając białym chlebem i siedzieć z wywieszonym jęzorem i głodnym brzuchem

Jakie są wasze dietetyczne, fit, zdrowe przepisy na grilla?
Ja zrobić pierś z kurczaka żeby nie była sucha i twarda jak tektura albo surowa?
Jakieś konkretne ryby polecacie, warzywa z mięsem?
Można zrobić mielone mięso na grillu? Jeśli tak, to jak?
Jestem zielona w temacie i zawsze jadłam kiełbaski i kaszankę, karkówki nie lubię.
Poratujcie i podzielcie się, dzięki
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 987 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 93341
1. Używaj aluminowej tacki na grillu. To zmniejsza stopień zwęglenia, ilość dymu w którym leży jedzenie i zawartość szkodliwych substancji w grillowanaych produktach.

2. Mięso mielone - pewnie. Po prostu burgery. Można też do nich dodać siekane warzywa. Nie tylko wołowina - mozna je zrobić z indyka lub kuczaka.

3. Filety - klucz żeby nie wysechł to bardzo wysoka temperatura i krótki czas obróbki. Nie powinno być trudne. Sekret grilla (vs pierkarnik) to inna forma transportu ciepła. W piekarniku to głównie konwekcja. Na grillu konwekcja plus duża ilośc promieniowania cieplnego (podczerwonego), które ułatwia szybkie upieczenie zewnętrznej warstwy mięsa - to daje chrupkość i zbrązowienie mięsu z grilla. W niektórych piekarnikach funkcja "grilla" to właśnie dodatkowy promiennik podczerwieni.

W praktyce znaczy to że dobrze by kawałki mięsa na grillu nie były za duże, by promieniowanie cieplne upiekło zewnętrzne warstwy, ale byśmy nie musieli długo czekać na upieczenie środka (kiedy to się stanie, warstwy zewnętrzne mogą się już przypalić).

4. Jeśli chodzi o filety - ważne by były naprawdę świeże. Nie chodzi tylko o to by nie było popsute. Świeże mięso zawiera więcej wody i będzie bardziej soczyste w środku.



Zmieniony przez - Mellopl w dniu 2018-04-27 10:16:38
1

FLUCTUAT NEC MERGITUR

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
DJ_DoDo Doradca
Ekspert
Szacuny 29912 Napisanych postów 27250 Wiek 32 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 384534
ryby to raczej wszystkie możesz, te delikatniejsze, może w folii aluminiowej lepiej
pierś z kurczaka czy indyka grilluję często w lato, zwykłe obsypanie przyprawami ulubionymi (bez ziół bo się przypalają) i nigdy nie była sucha, tylko trzeba pamiętać, że temu rodzajowi mięsa dużo nie potrzeba czasu
z mięsa mielonego robię takie hmm w jakimś lokalu to podobne było do shish kebab, czyli mieszam z cebulą, przyprawami ulubionymi i robię takie kiełbaski z tego.....chyba moja ulubiona rzecz z grilla, zawsze naładuję tone chilli i choć jedno ma smak taki jak lubię
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
właśnie się marynuje kura - nowe pomysły, jak wyjdzie to wrzucę. narazie testy na grillu elektrycznym, ale on weryfikuje wszystko:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 160 Napisanych postów 246 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11795
Tak z dzisiaj :D Burgerki







2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 732 Napisanych postów 1984 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 192631
o burgery pierwsza klasa :) muszę spróbować

zrobiłam szaszłyki ale kilka minut podgotowałam pierś, tak że na grillu tylko zarumieniłam kurczaka i warzywa. Był soczysty a warzywa chrupiące

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 69 Wiek 4 lata Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 436
Andzia Zarzucisz przepisem na te bułki :D ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Proteinowe chia

Następny temat

Kopytka swojska chata biedronka

WHEY premium