SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sex - wpływ na testosteron

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 32391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Hubert81 z działu Trening dla zaawansowanych.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 201 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2260
Witam.

Na poczatku nie wiedzałem gdzie dac taki temat ale dalem tutaj z racji ze tu najwiecej doswiadczonych osob spoglada.A wiec mam pytanie dotyczace sexu i dochodzenia.Czy w tracie dochodzenia do pelnego orgazmu (wytrysk) wraz z sperma ucieka mi testosteron ?Slyszalem cos takiego i pytalem sie nawet Pani z biologi ale zapomnialem co powiedzala :D Ale klocilem sie z nia ze cos takiego ma miejsce i mialem nawet referat zrobic ,ale ona jest troche tempa i gowno sie zna wiec pytania do was czy to jest prawda?I ile tego testosteronu ucieka wraz z sperma ?
1

Masa siła ,siła masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6211 Napisanych postów 75712 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 753064
Każdy z nas chciałby mieć wysoki poziom testosteronu. Wynika to z tego, że hormon ten odpowiada między innymi na to, jak rozbudujemy swoją masę mięśniową, siłę, libido, potencję, czy dobre samopoczucie i chęć do życia. Wśród osób początkujących, które zaczynają swoją przygodę z budowaniem mięśni, często można zaobserwować pogląd, iż seks i związany z nim wytrysk nasienia wpływa negatywnie na poziom testosteronu. Czy rzeczywiście ma to jakieś uzasadnienie naukowe?

Testosteron jest hormonem produkowanym przez komórki śródmiąższowe Leydiga w jądrach pod wpływem hormonu luteinizującego. Częściowo również przez nadnercza i jajniki. Odpowiedzialny jest on za wytwarzanie płciowych cech drugorzędowych. Szczególnie w okresie dojrzewania. Hormon ten pełni w naszym organizmie wiele istotnych funkcji, np.:

- obniżenie barwy głosu,
- powiększenie i rozwój członka i jąder,
- wzrost masy mięśniowej,
- prawidłowe libido,
- produkcja plemników,
- rozwój kośćca,
- rozwój gruczołu krokowego.

Seks i częstotliwość orgazmów nie ma wpływu na wydzielanie poziomu testosteronu, więc nie ma sensu się tym martwić i powstrzymywać.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 970 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 10418
a myślisz, że z czego omnadren robią?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 631 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 17668
Hmmm to skoro ucieka testosteron to w takim wypadku nie możesz go tracić rób recycling i pij!!
W któryms numerze MD Lee Priest fajnie sie na ten temat wypowiadał - Ci którzy zalecają "wstrzemieźliwośc" facetem przed treningiem/zawodami sami nie mogą zaliczyć - i nakazują to samo robić innym.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 4450 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 56524
to juz dawno obalony mit, ostatnio w tv ogladalem wlasnie taki test, zbadali zawodowego boksera przed upojną nocą , (wytrzymalosc, szybkosc, sila, oraz poziom tescia ), i po takiej nocy... wszystkie wyniki byly wyraznie na +
1

Bracia... czego dokonujemy za życia... odzwierciedla się w wieczności...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 2580 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 31633
Nie wiem ile testosteronu ucieka, ale ucieka. Wraz ze spermą traci się testosteron. Sam po sobie widzę, że jak zachowuję wstrzemięźliwość, to mam lepszą chętkę na treningi, a nawet jeśli nie mam ochoty, to wtrakcie treningu mam większą moc.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 201 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2260
No tak myslalem tesc ucieka to jasne bo w spermie jest on ,a jak sie ma nadmiar to podczas snu w nocy dochodzi do malego wytrysku ,dzieje sie tak dlatego ze masz zaduzo tescia w jadrach jakby to tak napiasc:P Czyli na moim cyklu nie moge sie kochac z kobieta ;<
2

Masa siła ,siła masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
"Czyli na moim cyklu nie moge sie kochac z kobieta" a co cykl na kreatynie?
Alkohol powoduje spadki, sex obniża testosteron i przyczynia się do utraty kalorii, imprezowanie powoduje również utratę kalorii i brak odpowiedniej regeneracji (przez zarwane noce) wiec nie pij, nie wal, nie imprezuj, a będziesz wielkim kulturystą z aureolą nad głową i w stroju mnicha

Ludzie nie popadajcie w jakieś paranoje bigoreksja to jeszcze rozumiem (chyba 80% tego forum na nią cierpi) ale żeby aż takie rzeczy wymyślać. Wątpię żeby to miało ujemny wpływ na osiągi, nawet kiedyś gdzieś czytałem odpowiedz Piotrkowicza na temat seksu ze nie wpływa negatywne na treningi.
A po 2. to nawet jak by to co Ty zawodowiec jesteś? jak chcesz to sobie odmawiaj wszystkiego i żyj jak mnich. Dla mnie to paranoja
2

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 201 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 2260
Przciez zartowalem z tym kochaniem z kobieta:D A cykl faktycznie na kreatynie :P
Jasne ze nie odmowil bym sexu dla silowni xD I nie odmawiam imprezowania ktora zaraz mnie czeka ale staram sei ogarniczac imprezki ,alkohol itp.I nic nie odmawiam sobie ,chociaz diete mam to zaraz bede wpierdzielal tosty xD
1

Masa siła ,siła masa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 496 Napisanych postów 18907 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 65886
Nie wiem czemu, ale od zawsze jak widzę "cykl na kreatynie" to mnie to rozpie*dala

Udanej imprezki życzę

░░░░░███████ ]▄▄▄▄▄▄▄▄
▂▄▅█████████▅▄▃▂
Il███████████████████
◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤.

:'-(

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 61 Napisanych postów 8678 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 54691
Jestem pewien, że nie chodzi tu o seks a o zwyczajne WALENIE GRUCHY...

Bo który normalny facet mając okazje powstrzymywał by się od seksu...

A więc:

1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 69 Napisanych postów 11401 Wiek 35 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 44884
hahahah lol

co do samego sexu to jest to najlepszy sposob na naturalne podniesienie poziomu testosteronu w organizamie. jednak lepiej nie walic niemca przed treningiem:P wlasnie ze wzgledu na to o czym kolega mowi. przez sperme wydalane sa plemniki i obniza sie poziom testosteronu.

Zmieniony przez - Crazy_Thug w dniu 2012-02-03 23:12:06
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Książki o Suplementacji

Wiecej