SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serowa zupa rybno-pomidorowa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3667

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Serowa zupa rybno-pomidorowa - dla niektórych może to brzmieć odpychająco. Ogółem zupy rybne nie są zbyt popularne. Jednak warto spróbować - danie jest na prawdę pyszne i pożywne.

Składniki :
- 2 pomidory 54 kcal 12 g węgli
- 2 cebule 88 kcal 20 węgli
- 2 ząbki czosnku - nie liczę nawet wartości odżywczych, bo to za lekkie
- 2 szklanki wody
- 2 lub 3 plastry żółtego sera - to zależy od grubości plastrów i rodzaju sera, doliczcie sobie do wartości odżywczych potrawy według wartości posiadanego sera żółtego
- łyżka tłuszczu (oleju roślinnego, nie wiem, czy to zdrowo, ale jedna łyżka nikomu jeszcze nie zaszkodzi) około 91 kcal i 10 g tłuszczu
- curry
- inne przyprawy (wedle uznania)
- puszka tuńczyka w sosie własnym (nie w kawałkach, tylko rozwalony na totalną miazgę) prawdopodobnie (bo tyle jest w przypadku mojego tuńczyka) 139 kcal 28 g białka
- duża, głęboka patelnia

1.Kroimy cebulę w malutkie kawałeczki
2.Lejemy łyżkę oleju na patelnię
3.Wrzucamy pokrojoną cebulę na rozgrzaną patelnię
4.Dodajemy przyprawy do cebuli
5.Gdy cebula się zrumieni, dolewamy szklankę wody
6.Kroimy pomidory w drobną kostkę
7.Wrzucamy pokrojone pomidory do wywaru
8.Scieramy ząbki czosnku
9.Dodajemy starty czosnek
10.Czekamy aż trochę wody odparuje (po dodaniu pomidora zrobi się jej więcej, bo puści sok) i dodajemy tuńczyka z puszki (musi być na prawdę bardzo drobno rozwalony, można dostać taką papkę tuńczykową, samo mięso ryby, bez żadnych dodatków kosztuje to 1,55 zł w każdym supermarkecie)
11.Kiedy nasz tuńczyk jest już porządnie rozgrzany, kładziemy na nim plastry sera żółtego
12.Gdy ser zacznie się roztapiać, mieszamy intensywnie, aż cały ser zniknie nam z oczu i będzie dokładnie wtarty w tuńczyka
13.Możemy dolać wody, jeśli zrobiło się jej zbyt mało
14.Gdy wszystko się solidnie poddusi, możemy podawać zupę do miski

UWAGA : Należy próbować zupę i dodawać przypraw w miarę gotowania. Jedzonko jest dobre, ale każdy lubi sobie inaczej przyprawić. Jedyna ważna przyprawa, którą należy dodać, to curry. Trzeba też pamiętać, by mieszać naszą zupę dokładnie.

Czas przygotowania - to zależy, ale wydaje mi się, że 30 minut to minimum. Ale nie jestem pewny, jutro sprawdzę, to napiszę.

Kalorie 372 kcal
Białko 28 g
Tłuszcz 10 g
Węglowodany 32 g

Do tego doliczcie sobie Wasz ser żółty i możecie ząbki czosnku, jak komuś się chce. Ja tam czosnku nie liczyłem.

P.S.ZDJĘCIE DODAM JUTRO, JAK WPADNIE DO MNIE MOJA DZIEWCZYNA Z APARATEM. PODAM TEŻ ILE CZASU SIĘ TO GOTUJE
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887
Dodam też, że sam wymyśliłem ten przepis i smakuje to bardzo dobrze przynajmniej moim zdaniem pychota. Poza tym danie jest niskokaloryczne, nie zapcha sporo w dziennym jadłospisie. No i ma sporo białka szybkowchłanialnego, przy malutkiej ilości tłuszczu (chyba roślinny jest zdrowy ? jeśli nie, to powiedzcie co można dać zamiast oleju roślinnego) i drobnej dawce dobrych węgli. Idealne danie na redukcji. Ja to wcinam przynajmniej 2 razy w tygodniu. Jeśli dodacie dużo curry, zupa będzie żółta i bardzo smaczna.

Pamiętajcie koniecznie, żeby w każdej fazie to wszystko mieszać dokładnie.

Zmieniony przez - Spaślak87 w dniu 2009-06-10 00:45:59

Zmieniony przez - Spaślak87 w dniu 2009-06-10 00:47:26

Zmieniony przez - Spaślak87 w dniu 2009-06-10 00:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 95 Napisanych postów 16770 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 68749
no nie wiem tuny to nie trawie,szczegolnie rozdrobnionej
i wegle z warzyw wliczasz


Zmieniony przez - koles08 w dniu 2009-06-10 08:28:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 815 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 40011
Lepiej tunczyka w kawalkach rozdrobnic bo taki "salatkowy" to syf.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 80 Napisanych postów 9947 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 52544
Foty daj, bo temat poleci pewnie.

p.s Mi to tam pod zarcie kulturystyczne nie podchodzi. Zupka rybna

Zmieniony przez - Skerx w dniu 2009-06-11 18:49:57

Poszukuję książki "Na początku był głód" M. Konarzewskiego, gdyby ktoś miał egzeplarz na sprzedaż - proszę o kontakt mailowy ;)

Jedna z bardziej przemądrzałych osób na forum.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 177 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 705
łyżka tłuszczu (oleju roślinnego, nie wiem, czy to zdrowo, ale jedna łyżka nikomu jeszcze nie zaszkodzi) około 91 kcal i 10 g tłuszczu


tłuszcz też jest przecież ważny a olej roślinny do niezdrowych nie należy

...idź z Bogiem jak myślisz, że sport to zdrowie...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 165 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1887


Fotka. Przepraszam, że tak późno. To fotka zrobiona w czasie gotowania, stąd te bąbelki.

Zmieniony przez - Spaślak87 w dniu 2009-06-13 18:29:27
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Super posilek w 8 minut rybka itd.

Następny temat

Fish pie, czy zapiekanka rybna (wersja własna)

WHEY premium