SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sernik pakera na zimno by kiaudia

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15569

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932


Sernik po raz kolejny, ale za to jaki.
Chcę się z Wami podzielić sernikiem jaki zmajstrowaliśmy z dziewczyną. Całość wykonania to głównie jej pomysł i zasługa, ja ingerowałem jedynie, aby możliwie jak najbardziej bez utraty smaku pasował do odpowiedniego odżywiania sportowca.


Składniki:
Ser twarogowy półtłusty 500g
Mleko 1,5% 150ml
Żelatyna spożywcza 70g
Jogurt naturalny 2% 400g
Truskawki 500g
Wpc białko truskawkowe 50g (może być inny smak)
Słodzik do smaku

Czas przygotowania około 30 min, później leci do lodówki.

Gotowy sernik będzie ważył powyżej 1670g
Będzie zawierał BTW:
218g białka
36g tłuszczu
80g węglowodanów

Jeżeli sernik podzielimy na 8 kawałków, jeden będzie zawierał BTW: 27,25g / 4,5g / 10g


Sposób wykonania:
Mleko wraz ze słodzikiem podgrzewamy na ogniu do momentu rozpuszczenia się tabletek słodzika (ja używam 8 tabletek). Następnie ser wrzucamy do blendera i zalewamy ostudzonym mlekiem, wszystko miksujemy do uzyskania jednolitej masy. Do szklanego, nie grubego naczynia (np. szklanki) wsypujemy 30g żelatyny i zalewamy dwiema łyżkami zimnej wody, mieszamy i czekamy 5 minut żeby żelatyna napęczniała. W tym czasie przygotowujemy „kąpiel wodną", w której umieścimy szklankę z żelatyną; Garczek z niewielką ilością wody stawimy na ogniu i doprowadzamy wodę do wrzenia, zdejmujemy z ognia i do gorącej wody wkładamy naczynie z żelatyną, czekamy parę minut aż żelatyna się rozpuści w miedzy czasie parę razy mieszamy. Gdy żelatyna jest gotowa dodajemy ją powoli do zmiksowanego twarogu energicznie go mieszając. Gotową masę serową wylewamy do naczynia i umieszczamy ją niezwłocznie w lodówce.
Teraz zabieramy się za galaretkę białkową i mus truskawkowy. Te dwie masy muszą być wykonane jednocześnie, możemy więc poprosić o pomoc drugą osobę. Jedna osoba zajmie się galaretką druga musem. Jogurt naturalny wlewamy do naczynia i mieszamy dokładnie z odżywką białkową ( jeśli chcemy żeby galaretka była słodsza możemy użyć również słodzika, w tym celu znów trzeba użyć mleka i rozpuścić z nim słodzik, ponieważ trudno będzie go rozpuścić w jogurcie, tylko tym razem będzie to nie wielka ilość mleka, wystarczą 2 łyżki. Następnie mieszamy słodkie mleko z jogurtem białkowym ). Truskawki myjemy i szypułkujemy. ok 150 g zostawiamy na wierzch galaretki, resztę miksujemy w blenderze . Gdy obie masy mamy sporządzone do tego momentu wystarczy dodać żelatynę i gotowe. Żelatynę sporządzamy tak samo jak wcześniej na kąpieli wodnej. Do galaretki białkowej dodamy 20g jak również do musu truskawkowego 20g. Polecam przygotowanie w dwóch różnych naczyniach żelatynę żeby dodać wystarczającą ilość do obu mas. Ponieważ masy później mogą się nie skrzepnąć.
Porcję rozpuszczonej żelatyny dodajemy do jogurtu białkowego i energicznie mieszamy, drugą porcję mieszamy z musem truskawkowym. Wyjmujemy z lodówki skrzepniętą już poczęści masę twarogowa i zalewem na przemian lub jednocześnie galaretką białkowa i musem, aby dwie masy się lekko wymieszały. Truskawki pokrojone na połówki układamy na wierzchu. Całość chłodzimy przez noc w lodówce (minimum 6 godzin).

Z przygotowań niestety posiadamy tylko takie zdjęcie, kiedy sernik jest już gotowy, aby wstawić go do lodówki. Stało się tak ponieważ nie zakładaliśmy, że wyjdzie aż taki bajerancki.





Serniczek będziemy wykonywać pewnie znowu w niedługim czasie, gdyż bardzo nam posmakował, dorzucę foty z bezpośrednich etapów przygotowań.

Wszelkie pytania czy sugestie, proszę tutaj pisać. Moja dziewczyna odpowie w kwestiach przygotowania bezpośrednio w temacie.







Zmieniony przez - ProSatan w dniu 2011-06-23 15:33:09
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 197 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1520
połączenie kiwi i żelatyny to nie najlepszy pomysł...
"Niby nic takiego, ale jednak jest w tym pewna ciekawostka. Dla tych, którzy nie wiedzą – galaretki owocowe, które są powszechnie dostępne są w większości z żelatyną wieprzową i nie zastygną, jeśli dodamy do nich ananasa lub kiwi. A dlaczego? Żelatyna, to białko, a ananasy i kiwi mają enzymy, które rozkładają cząsteczki białek i przez to żelatyna „traci moc”..."


Zmieniony przez - Malinowa w dniu 2015-03-11 19:11:07
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1246 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36395
Super wygląda, sog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 352 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5811
Chętnie odpowiem na pytania zadane w tym temacie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4097 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 28862
wygląda dobrze ale było prawie identycznie, sog za pracę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 159 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3123
Lubie to !
SOG.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
tez dziś zrobiłem, juz nie moge sie doczekac kiedy spróbuje

ale zamiast truskawek dałem kiwi i banana bo nie było truskawek w sklepie;/

i białko dałem czekoladowe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 352 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5811
Ciekawa kompozycja. Na pewno smaczny będzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 352 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5811
A z którego owocu zrobiłeś mus? Bo domyślam się ze jeden został pokrojony i ułożony na wierzchu, a drugi zmiksowany ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51766 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349858
może być choć z btw nieco poszalałeś.

pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 3288 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 22932
Marian pokaz fotke :)
Dlaczego poszalalem:)?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
MARIAN 17 IFBB PRO
Ekspert
Szacuny 10650 Napisanych postów 30005 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 609925
mus zrobiłem z kiwi a banana pokroiłem

foty nie dam bo mi nie wyszedł do konca, wszystko fajnie tylko ten mus z kiwi mi sie słabo sciał i nie do konca jest sztywny

dlatego wiem co źle zrobiłęm i jak bede następnym razem robił to dam fotke
a błąd tkwi w tym ze miałem tylko 50g żelatyny i 20g nie całe dałem do twarogu i twaróg jest b. dobrze sciety a reszta co mi została pdozieliłem do musu z kiwi i do polewy z jogurtu i białka i niestety mus sie niesciał
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Racuchy twarogowe z syropem klonowym i truskawkami

Następny temat

Dietetyczne naleśniki białkowe z żurawiną

WHEY premium