SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serie ćwiczeń a upadek mięśniowy.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1184

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1446
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie odnośnie tego, czy w każdej serii, nieważne jakiego ćwiczenia, powinienem doprowadzać do upadku mięśniowego? Z tego co słyszałem, to tak powinno się robić. Jest tylko jeden problem.
Powiedzmy, że chcę wykonać 5 serii danego ćwiczenia po 10 powtórzeń. Te 10 powtórzeń doprowadza do upadku mięśniowego. A pomiędzy seriami robię do 30 s. przerwy. Podczas tej króciutkiej przerwy mięśnie nie "odpoczną" na tyle, abym mógł zrobić podczas drugiej serii 10 powtórzeń, gdyż upadek mięśniowy następuje po np. 9 powtórzeniach. Podczas kolejnej serii np. po 8 (nadal z tą samą przerwą - 30 s.) Później po 7. To tylko przykład, ale mam nadzieję, że dobrze obrazuje o co mi chodzi.

I teraz moje pytanie. Czy powinienem w takim wypadku ustalić sobie na każdą serię po np. 8 powtórzeń i tego się trzymać, czy może kierować się "momentem upadku mięśniowego" i na te 5 serii, robić kolejno np. 10,9,8,7 i 7 powtórzeń, za każdym razem przerywając w momencie upadku mięśniowego, gdy więcej już nie mogę?

Dodam tylko, że jestem na redukcji, a trening ten jest formą treningu siłowego, aby zachować jak najwięcej masy mięśniowej. Patrząc po ilości powtórzeń, ma charakter treningu na masę, gdyż słyszałem, że pomoże mi to zachować więcej mięśni - ale to już całkowicie inne tematy :)

W każdym razie chodzi o to, czy narzucić sobie z góry taką liczbę powtórzeń, którą będę w stanie wykonać w 5 seriach, z przerwami 30 s. Czy może nie ustalać ilości powtórzeń, a kierować się momentem upadku mięśniowego?

Z góry dziękuję za pomoc i wyjaśnienie mi tej kwestii.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Nie mozesz w każdym ćwiczeniu doprowadzać do upadku mięśniowego, to jest dobre ale w osttanich seriach czy w treningu np hst gdzie wykonuejsz trening z pomocą, tak to w kazdym ćwiczeniu w każdej serii ktoś by musiał Cię asekurować.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1446
W zasadzie to wykonuję trening z wagą własnego ciała w domu, do tego mam hantelki. Robię pompki z obciążeniem, przysiady na jednej nodze z obciążeniem, podciąganie, itp. Tylko biceps robię z hantelkami. Wystarczy mi taki trening, gdyż jestem początkujący i to już daje mi odpowiedni wycisk. Poza tym mam około 50 km do najbliższej siłowni, tak więc jakoś sobie radzę :)
W każdym razie nie potrzebuję asekuracji w takim wypadku i mam możliwość doprowadzać do upadku mięśniowego w każdej serii. Pytanie tylko, czy jest to lepsze niż stała, narzucona z góry liczba powtórzeń i doprowadzanie mięśni do upadku tylko przy ostatniej serii?


Zmieniony przez - Kubas82 w dniu 2018-07-07 17:42:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Stary, dlaczego TY dopasowujesz metody kulturystyczne do treningów kalistenicznych? Ćwiczenie do upadku to metoda body buildingowa. Mieszasz 2 różne światy i nie idzie zrozumieć, co w ogóle robisz.

Rozpisz może swój cały trening co i jak robisz bo ciężko mi uwierzyć że 5x10 pompek to już Ci tak DAJE W KOŚĆ że musisz kombinować i zastanawiać się, co tu zmienić.

Po kiego grzyba doprowadzać do upadku w ćwiczeniach z obciążeniem? Rób tak żeby zostawiać sobie zawsze zapas, żeby było z czego dokładać i prowadzić progres ciężarowy. Zamiast machać hantelkami 5-10 kg czy ile tam masz byś dokupił ciężaru i robił z męskimi ciężarami, a nie zastanawiał się, czy uginać na bica w 5 seriach czy do oporu tylko w ostatniej;)

Tak, też ćwiczyłem w domu z różowymi hantelkami, pompkami i drążkiem. I też myślałem O k***A, JAKI TO WYMAGAJĄCY TRENING, JAK JA SIĘ POCĘ:)
A później poszedłem na budowę gdzie musiałem nosić worki po 20 kg. Szybko zweryfikowało to moje podejście do treningu, obciążeń i progresu

Kup jakąś sztangę i do 100 kg obciążenia, wtedy sam się przekonasz czym skutkuje robienie 5 serii Pendlay rows do upadku i czy da się tak długo ćwiczyć


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-07-07 18:14:06

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 30 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1446
W zasadzie to tak jak pisałem, mam bardzo daleko do najbliższej siłowni, więc muszę sobie jakoś radzić. Redukuję tkankę tłuszczową i wykonuję do tego trening siłowy w warunkach domowych po to, aby zachować jak najwięcej mięśni. Oprócz tego wykonuję również biegi w charakterze interwałowym.
Jestem początkującą osobą i w zasadzie 5x10 pompek z obciążeniem rzeczywiście trochę daje w kość. Co dwa dni wykonuję FBW, a dokładniej pompki na barki, klatę, triceps, podciąganie na drążku, spięcia na brzuch i przysiady na jednej nodze. Wszystko po to, aby spalić jak najmniej mięśni. A jeśli chodzi o wagę, to spada sobie 0,5 kg na tydzień, także jestem zadowolony.
Chciałem tylko wiedzieć, czy lepiej jest doprowadzać podczas treningu siłowego do upadku mięśniowego w każdej serii, czy może tylko w np. ostatniej? Cały czas mam oczywiście na myśli trening siłowy na redukcji.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Upadek mięśniowy w ostatniej serii:)


Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-07-07 18:42:52

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Newbie Gains w praktyce

WHEY premium