SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seria pytań o pierwszą redukcję

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2344

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 864
Witam, pierwszy post na forum od razu z pytaniem:)

Po 30 latach siedzenia na tyłku ruszyłem z przemianą. Start rok temu z wagą wyjściową 83 kg przy 173 cm. Przez dłuższy czas treningi trochę na odpieprz, dieta MŻ mimo to waga leciała w dół szybko aż do 73 kg.

Na ten moment tryb żywieniowy wygląda następująco:

2000 kcal
Białko 150g - 30%
Tłuszcze 67g - 30%
Węgle 200g - 40%

Natomiast treningowy:

Wtorek, Czwartek, Sobota: Muay Thai 1-1.5h
Poniedziałek, Środa, Piątek: Trening siłowy (5x5) ok 40min + kardio (bieg 9km/h albo chodzenie na bieżni pod górę ok 6.4km) 45 min do tego wiadomo jakieś rozciąganie :)

Tryb ten rozpocząłem 3 tygodnie temu ( wcześniej tylko Muay Thai i 1-2 siłownia bez konkretnego planu treningowego ) i waga stoi w miejscu.

Jako, że jestem totalnym amatorem postanowiłem zapytać tutaj bardziej doświadczonych czy taka sytuacja jest normalna? Czy może zrobiłem coś źle w planie żywieniowym? Czy przy takiej aktywności fizycznej definicyt kaloryczny który wyliczyłem nie jest zbyt duży?


Zmieniony przez - bender42 w dniu 7/2/2018 8:08:02 AM
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dodatkowo olej rzepakowy to dobre źródło krótkołańcuchowych omega 3, niemniej musisz wiedzieć, że być tłoczony na zimno - ten uniwersalny do wywalenia. Brakuje ogólnie omega-3, mielone kupne mięso jest wysoko przetworzone - zrezygnuj z tej opcji. Pamiętaj o urozmaicaniu swojej diety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Powinieneś sugerować się bardziej obwodami niż samą wagą. Pytasz czy jest to możliwe, tak, zdarzało się już u kilku osób, że przy zbyt niskiej podaży energetycznej waga stała, bo organizm ze względu na brak jedzenia niejako bronił się przed utratą wagi
Na pierwszy rzut oka zdecydowanie za mało kcal. Wylicz sobie zapotrzebowanie i wrzuć jak to wygląda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 864
BMR - 1713 kcal ( z kalkulatora https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html )

Ciężko mi natomiast wyliczyć ile kalorii zostaje spalonych w wyniku treningów


Zmieniony przez - bender42 w dniu 7/2/2018 9:38:39 AM
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się, waga nie jest wyznacznikiem kompozycji sylwetki, także skupianie się przesadnie na tym parametrze nie stanowi dobrego odniesienia. Długi i głęboki deficyt kaloryczny sprawi, iż nasz organizm przejdzie w tzw. ,,tryb oszczędny” i spowolni przebieg procesów metabolicznych. Interesuje nas CPM, BMR to ilość kalorii potrzebna do prawidłowego utrzymania funkcji życiowych, funkcji enzymatycznych, hormonalnych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 864
CPM wyliczone przy pomocy (https://tdeecalculator.net/) 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 864
Wysłało poprzedni post przed dokończeniem a więc:

2,502 - Moderate Exercise
2,784 - Heavy Exercise

wychodzi z tego, że robiąc deficyt kaloryczny 500kcal wszystko powinno być ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Wylicz poprawnie zapotrzebowanie kaloryczne. Przy takiej aktywności powinieneś jeść dwa razy tyle.
2

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 864
blue_hope


Z tego wzoru wyszło mi natomiast 2930 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Zacznij więc od takiej ilości. Jest to i tak bardzo mało. 2g białka/kg masy ciała, 1g tłuszczów i reszta kalorii pochodząca z węglowodanów.

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Uzycie przetworzonych weglowodanow.

Następny temat

Redukcja tkanki tłuszczowej [110kg] strona 10

WHEY premium