SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serek homogenizowany po mojemu

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7468

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 272
Przedstawiam Wam mój przepis na alternatywę dla kupnego serka homogenizowanego. Według mnie bije sklepowe produkty na głowę,za równo smakiem jak i wartościami odżywczymi. Ja szamię go na kolację, niemal codziennie a mimo to się nie nudzi. A zatem, oto czego nam potrzeba:
- kostka chudego twarogu (200g)
- odrobina wody / chudego mleka
- mikser
- porcja białka (ja daję jedną miarkę Myofusion Gasperiego)
- banan lub inny owoc (ewentualnie).

Przepis jest prosty jak drut:
- Twaróg rozdrabniamy i wrzucamy do miksera (rozdrobniony lepiej się miksuje). Dodajemy ciut wody albo mleka i miksujemy chwilę.
- Dosypujemy białko, dolewamy jeszcze trochę wody (mleka) i miksujemy na zupełnie gładką masę. To jak gęsta będzie całość zależy tylko od naszych upodobań; chcemy rzadsze - dolewamy wody, wolimy gęste - nie dolewamy.
- Banana kroimy na dowolne kawałki, wrzucamy do michy i zalewamy gotową masą.

Wartości:
energia - 365 kcal (bez banana), 536 (z bananem)
białko - 69g (b. banana), 71g (z owocem)
węglowodany - 6g (b. banana), 48 (z bananem).

Banan to oczywiście przykładowy owoc. Jest moim ulubionym dodatkiem do tego serka, bo wtedy całość jest bardzo sycąca. Chociaż i bez niego taka kolacja starczy do końca wieczoru. To znaczy mi wystarczy Rzecz jasna taki serek można mieszać z czym się chce, byle smakowało. Osobiście polecam wariant czekoladowy (smak zależy od użytego białka, w tym przypadku można go wzmocnić dodając kakao). Smacznego!

vae victis

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 303 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15860
Jak najbardziej sie przyda !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 147 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3629
Bardzo fajne urozmaicenie od twarogu :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1852 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 9839
No banan na noc to super pomysł

a przepis był na forum wałkowany 12312321321089x
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 29 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 272
Wcale nie zalecam nikomu jedzenia bananów na noc. Dlatego zaznaczyłem, że to tylko ewentualność - ja czasem go dodaję, to zależy jak stoję z masą i ile kalorii puściłem z dymem w ciągu dnia. A zanim założyłem temat szukałem podobnego przepisu. I nie znalazłem. Być może szukałem niedokładnie, nie wiem.

vae victis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 153 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 5887
Super Patent.Myslalem o takim czyms wczesniej, ale jakos nie nachodzilo mnie na robienie.Teraz zrobilem super dobre:)SOG sie nalezy

Wytrwały i zaciekły!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 221 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1274
no dobre wyszło , troche zmodyfikowałam ale jest okey ten pomysł na wykorzystanie twarogu

Człowiek jest uczniem, ból jego nauczycielem

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 48 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1667
super przepis dzieki
1

H o o l i g a n g ' 0 0

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

przepis ja ciacha wysokobiałkowe

Następny temat

Dla każdego coś słodkiego-naleśniki

Wiecej