SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Serdecznie prosze o pomoc i ocene...

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1642

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8102
Waga: 63
Wzrost: 182
Wiek: 22
Cel: masa - a coż innego


Całość wsperana przez MASS XXL oraz Keratyne (plus 3 treningi w czasie tygodnia, po 1 godz.)

Dieta:

Posiłek 1:
Mleko 500ml 1,5%
płatki owsiane 120g
2 łyżki oliwy z oliwek
jogurt (naturalny, mały i moze wymieszać z...)
troche rodzynek i orzechy wloski

Posiłek 2:
6 kromek chleba razowego + chuda wędlina
1 łyżka oliwy z oliwek + banan + jabłko

Posiłek 3:
600g ziemniaków lub 150g ryżu lub makaronu
100g chudego mięsa (pierś kurczaka!)
surówka + 3 łyżki oliwy z oliwek

Posiłek 4:
150g ryżu
100g pierś z kurczaka lub 3 jaja
surówka + 3 łyżki oliwy z oliwek
Jogurt ze zbożami

Posiłek 5:
2 kromki chleba razowego
100g sera białego lub 3 jaja lub 100g tuńczyka z wody.
Jogurt ze zbożami (na noc)

Prosze serdecznie o pomoc i naniesienie ew. poprawek (tak, tak, tak, przeczytałem juz praktycznie wszystkie tematy podwieszone...) Bardzo licze na pomoc i rade ze strony działających tu specjalistów.

Pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
skoro przeczytales wszystkie potrzebne posty podwieszone to pewnie wiesz ile kcal potrzebujesz, ile bialek, tluszczy i ww na kilogram ciala? jak tak to tu mozna tylko przyczepic sie do tego jogurtu ze zbozami bo to pewnie chemiczny "syfik".

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8102
No własnie... nie wiem i w sumie źle sie z tym czuje ale samoczynnie po prostu nie jestem w stanie odpowiedzieć sobie na to pytanie... Bardzo prosze o pomoc.

Teryb życia - raczej mało aktywny (póki co) - praca w biórze itp, ale zabieam się za ostry trening.

Tematem pracy nad własnym cialem zainteresowałem sie praktycznie bardzo niedawano (czego zresztą efektem jest to marne 65 kg masy) - stąd moja ogromna niewiedza w tym temacie. Diete chce zacząc stosować od jutra, wiec bardzo proszę o pomoc i rade w tej sprawie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8102
Właśnie spróbowałem przysiąść do tej 'matmy' raz jeszcze...

wyszło mi że przy wadze 63 kg (moja waga) mnożonej razy 24 godz. otrzymuje 1512 BMR.

Jeśli dobrze załapałem mnoże teraz BMR razy współczynnik aktywności tzn w moim przypadku 1.2 (trening plus praca siedząca) co daje mi 1815. Jak mniemam ten wynik to moje dzienne zapotrzebowanie na kalorie?

I teraz pytania:

co dalej z tym zrobić... W końcu zależy mi na przyroście masy a nie jej utzymaniu? Jak się to ma do przedstawionen wcześniej przezemnie diety (co zmieniać?) oraz... jak rozłożyć to na ww, białka i tłuszcze (nie jestem w stinie tego zrobic)...

Prosze bardzo serdecznie o wsparcie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 942 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 6510
Na noc zwykłe białko lub 3-4 jaja na mieko, Wit B12, Mg, Zn .
plz SOG :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
do wyniku tego dodajesz 300-500 kcal zeby miec nadwyzke kaloryczna. powiem ci krotko ze jestes w staniew to zrobic przeczytaj artykul o robieniu masy qazara:" robimy mase - fakty nie mity by qazar". po tej lekturze nawet dziecko ulozy sobie diete. juz nie jeden twierdzil ze nie da rady

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
1815 kcal to za mało... zacznij od 2500 kcal 2g białka na kg masy/1.5gtłuszczy/6g węgli

Całość wsperana przez MASS XXL oraz Keratyne (plus 3 treningi w czasie tygodnia, po 1 godz.)

Dieta:

Posiłek 1:
Mleko 500ml 1,5% / jak już to beztłuszowe najlepiej (bieżesz kretke)
płatki owsiane 120g
2 łyżki oliwy z oliwek r
jogurt (naturalny, mały i moze wymieszać z...)- wywal to raczej
roche todzynek i orzechy wloskie
dodaj moze jakieś suszone owocki :)

Posiłek 2:
6 kromek chleba razowego + chuda wędlina - chleb zmień na pełnoziarnisty
1 łyżka oliwy z oliwek + banan + jabłko - wywal jabłko

Posiłek 3:
600g ziemniaków lub 150g ryżu lub makaronu - tylko brązowy ryż
100g chudego mięsa (pierś kurczaka!) - daj 150 g mięsa
surówka + 3 łyżki oliwy z oliwek - za dużo tej oliwy coś! w każdym posiłku?! Wystrczą 4 łyżki oliwy dziennie

Posiłek 4:
150g ryżu - brązowy ryż
100g pierś z kurczaka lub 3 jaja - lepiej pierś kurczaka lub indyka
surówka + 3 łyżki oliwy z oliwek - i znowu ta oliwa! - wywal i dodaj jakieś ogurasy
Jogurt ze zbożami - wywal

Posiłek 5:
2 kromki chleba razowego - chleb pełnoziarnisty
100g sera białego lub 3 jaja lub 100g tuńczyka z wody. - może być też twaróg chudy

Jeżeli celem jest masa daj jeszcze jeden posiłek w którym bedzie jakaś rybcia bo żadych ryb nie masz oprócz tego tuńczyka- moze być makrela
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8102
Poziom wiedzy wzrasta

Wcześniej zapomniałem dodać jeszcze 500 'bonusowych' kcal...

Teraz wyglda to tak: zapotrzebowanie na kcal = 2315

idąc dalej tym tropem:

1,5 g bialka razy 63 = 94,5
1,8g tluszczu razy 63 = 113,4

Prosze - naprawde nie wiem co dajej teraz z tym zrobic... :( Jak obliczyć ww..? Działający to specjaliści mogę zrobić to w ciągu 20 sek, wiec bardzo prosze o pomoc.

No i jak to sie bedzie miec do proponowanej przezemnie diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ściągnij sobie dziennik posiłków jest gdzieś link podwieszony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 28 Napisanych postów 2286 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 21699
masz juz ilosc tluszczy i bialek na kg. reszte kalorii gospodarujesz na ww. zajrzyj do tego postu o robieniu masy bo ja cie za raczke nie poprowadze trzeba sie troche pomeczyc. podpowiem ci tylko ze 1 g tluszczu to 9 kcal, 1g bialka to 4 kcal a 1g ww to tez 4 kcal.
odsylam do postu qazara bo mozna sie dowiedziec wielu waznych i interesujacych rzeczy

Student Turystyki i Rekreacji

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 450 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8102
Siedze tam od 30 min ale nie jestem po prostu w stanie tego prawdiłowo załapać :/ nie chodzi tu o prowadzenie lub nie, a po prostu pomoc. Mimo wszystko jednak oczywiście zmuszony jestem uszanować Wasze zdanie.

Jeśli jednak ktoś zdecydował by się jednak pomoć laikowi (bo za takiego własnie teraz się uważam) - bedę po prostu wdzięny (nic wiecej chyba nie jestem w stanie zrobic...). Doszedłem juz tak daleko jak mogłem i... wsparcie bratniej duszy było by po prosty bardzo mile widziene
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

gramy produktów POMOCY

Następny temat

Małe pytanko duży problem!?!?!?

Wiecej