SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sens długich, niskich postaw walki?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4417

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 142 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4226
Hej Panowie, spece od styli tradycyjnych! Od dawna nurtuje mnie pytanie o celowość długich, niskich postaw, pozycji, no i opuszczonej gardy w znacznej części tradycyjnych stylów walki. Jaki to ma cel i zastosowanie w walce? Jak specjaliści od danego stylu wytłumaczą mi ten zabieg? Domyślam się, że to musi mieć jakiś ukryty sens...
Bardzo proszę o wyczerpujące odpowiedzi i proszę też o nie pisanie tekstów w stylu: "niskie postawy są do dupy, bo"...-jedno zdanie. Czekam na wyczerpujące omówienie zagadnienia.
Będą sogi, lecz niestety tylko pisemne,gdyż nie jestem abonentem SFD.
Gdybym miał stałe łącze-może sam bym znalazł odpowiedź na to pytanie, ale mam niestety modem...


"Człowieka poznaje się podczas walki" -mam wielu znajomych!

A g....!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Relikt przeszłości, ukłon w strone tradycji bądź też metoda treningowa Dzisiaj to już nikt raczej w ten sposób nie walczy.

____________________________________________
Żenujący i żałosny OloKK, burak od "Tradycyjnych"...
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama
"...W regulaminie SFD jest napisane, że kto jedzie na moderatorów ten ma prze**BANe..."

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1609 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30475
"lapy przy dupsku" to zjawisko czesto ogladane w Taekwon-do,szczegolnie WTF,choc na to chyba nie ma przepisu.Wiele zawodnikow klasy mistrzowskiej w bliskim mi TKD ITF tez walczy z garda ponizej pasa,chocby wielokrotny mistrz europy Daniel Pienkowski,Mistrz Swiata Milosz Moskaluk i kilku innych.Mysle ze to wymog stylu,a raczej walki sportowej.Wiadomo ze priorytetem w TKD sa kopniecia,a zeby ich uniknac wystarczy dobry balans cialem(polecam obejrzec walki z MS 2003 gdzie duuuuzo takicj akcji mozna zobaczyc).Podsumowujac: garda jest indywidualnym problemem zawodnika,od niego zalezy gdzie bedzie ja trzymal.
A co do innych SW?? pokazcie mi gdzie w kyokushinkai nie trzyma sie gardy
BTW: pozdrowienia dla sekcji Kyokushinkai Karate IFK z Wroclawia,gdzie trenuja pod okiem sensei Bronka.Mialem przyjemnosc sparowac z nimi na obozie i napic sie dobrego piwa.OSU!!

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...

"Tradycyjny" Doradca

I`am the Lord of the Ring...Martial Arts Ring...
---===http://www.juras.waw.pl ===---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Stabilna, troche znizona pozycja (ugiete nogi) daje mocniejsze kopniecie. Przy low-kicku wielu ludzi przyjmuje troszeczke znizona pozycje, wtedy to kopniecie jest znacznie silnijsze.

UWAGA: Jeżeli stwierdzisz, że udzielona Ci odpowiedź jest wartościowa, to nie zapomnij kliknąć na link znajdujący się w prawym-dolnym rogu pod daną wypowiedzią! Pozwala nam to na ocenę użytkowników i tematów.
-
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 183 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4747
Jeśli chodzi o niską szeroką postawe to jest ona bardzo często wykorzystywana w walce sportowej WTF. Sam niekiedy z niej korzystam.A dlaczego?
Wykorzystuje ja w defensywie-lepiej wyprowadza mi się z niej kontraataki, techniki na wyprzedzenie.Choc oczywiście wysoka tez stosuje. Poza tym często wykorzystuje ja z poczyleniem tulowia a ramiona luzno spuszczam przed soba-wychodzi wtedy taka”niedbala, zgarbiona pozycja”.W takiej pozycji się tak nie mecze,wrecz wypoczywam, a co najwazniejsze jest to na niektorych bardzo dobra prowokacja.


"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

"W umyśle początkującego jest wiele możliwości, w umyśle eksperta parę"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 866
W kung-fu modliszki, gdzie ćwiczy się sporo stania w niskich pozycji służy to głownie do wzmacniania nóg. Długie stanie daje mięśniom sporą wytrzymałość.

"Muzo, nie być bokserem to jest nie być wcale." -W.Szymborska
"Niech Sparingh, bóg uzasadnionej przemocy wesprze nasze ramiona"https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 336 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2357
zostałeo zaczęrpnięte z technik walki długimi broniami typu kij, oszczep itd. ktore trenowano na okinawie. Tam niskie i długie postawy mają sens.
Tak niestety to zaczęrpnięto i do dzisiaj się wlecze i męczy tym ludzi. Moim zdaniem powinno się to zmodernizować, przynajmniej w nowocześniejszych stylach karate.
Jeżeli ktoś lubi tradycję to może trenować karate tradycyjne

Slamings

Slamings

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Olokk napisał: "Relikt przeszłości, ukłon w strone tradycji..."
Nie zgodzę się z tą opinią. Niskie pozycje to wymysł w miarę nowy. Żeby to udowodnić posłużę się przykładem shotokanu. Porównaj pozycje w jakich wykonywał kata Gichin Funakoshi a współczesne. Różnica jest ogromna.

Przyjmowanie w walce niskich pozycji jest bezcelowe (w 99%). Niskie pozycje na treningach służą wzmocnieniu czworogłowych uda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 730 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2754


Po pierwsze: mowicie o roznych "niskich pozycjach"... czesc mowi o czyms w stylu zenkutsu dachi czy kiba dachi (na zdjeciu), a pozostali o pozycji walki z bardziej niz normalnie zgietymi nogami(latwiej przyjmowac lokasa na napiety miesien [jesli juz ktos nie ma sily blokowac, lub golenie mu na to nie pozwalaja], moj sensei kiedys powiedzial: "Lokas w luzna noge to zabojstwo".)
Jesli chodzi o pozycje kiba czy zenkutsu dachi to sa one jak najbardziej tradycyjnymi (w ogole nie stosowanymi w walce ulicznej [chyba, ze jakis "dzik" wyskoczy z jinga i zacznie machac z Capo]), a nie nowymi wynalazkami (jalk to stwierdzil Assain). Natomiast odnosnie obnizonej pozycji walki to: jest ona stabilniejsza, latwiej wyprowadzic kopniecie, sybciej zaatakowac itp.

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD Fight Club SFD Fight Club SFD Fight Club [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

"Nie poddawajcie się, walczcie..."

SFD Fight Club

"Nie poddawajcie się, walczcie..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Seba- poszukam zdjęć w necie żeby pokazać Ci jak bardzo się mylisz
Jest na prawdę duża różnica między kiba dachi Funakoshi'ego a współczesną wersją. I tyle.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816


Spójrzcie tymczasem na jaką perełkę się natknąłem szukając tych fotek
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

doradzicie jak sie bronic?

Następny temat

Fighter notebook

WHEY premium