SFD.pl Piłka Nożna

Dodaj odpowiedź

Sen przed treningiem

Wysłana -
Witam, mam 19 lat. Ostatnio powróciłem do piłki nożnej i zacząłem uczęszczać na treningi do klubu piłkarskiego. Ostatnio mamy je codziennie, dzień w dzień i są one poświęcone głównie aspektom fizycznym. Pomimo, że wczoraj miałem duży wysiłek fizyczny to jakoś ciężko mi było w nocy zasnąć. Przez to spałem dziś jedynie najpierw (w nocy) 3,5-4 h, a potem ( w dzień 1 h). Dzisiaj mam następny trening za kilka godzin. W kompedium jest napisane, że sen przed treningiem powinien trwać (miniumum?) 7-8 h. Zastanawiam się jak dzisiaj wyglądałby mój wysiłek fizyczny z takim doborem snu, bo spałem trochę krócej niż powinienem i nie "na raz".


Zmieniony przez - LCBND w dniu 2016-08-04 15:11:30

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Moze będzie dobrze jak jesteś zregenerowany,nie kazdy potrzebuje 7-8 godzin
Wysłana -
Ludzki organizm jest tak zbudowany że w pełni wypoczywamy, przechodzimy w fazę wypoczywania (mówiąc w wielkim skrócie oczywiście) po 6 godzinach snu.
Na Twoim miejscu darował bym sobie spanie po godzinie podczas dnia bo to może sprawić że będziemy bardziej senni podczas dnia, podczas treningu.
Proponuje Ci od czasu do czasu zastosować drzemkę kofeinową. Polega ona na wypiciu kawy i pójściu spać na około 45 minut.
Zanim kawa zadziała Ty będziesz spał, poczytaj o tym w internecie. Największym plusem tego sposobu jest duże pobudzenie po zakończonej drzemce. Sam stosuje to nieraz przed treningiem
pozdro
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź