SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Seminarium z KALAH System, prowadzący Idan Abolnik, marzec 2018

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7054

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
Serdecznie zapraszam na Seminarium z Idanem Abolnikiem, twórcą niezwykle skutecznego, sytemu walki i samoobrony KALAH System (Pierwszy raz w Polsce !!! mówię o tym systemie ). Nowatorskie metody szkoleniowe, sprawdzone w walce techniki. Prostota i efektywność w jednym. Nowoczesny system, dla każdego, kto potrzebuje realnych umiejętności pozwalających przetrwać atak na ulicy. Elementy KALAH w samoobronie warto włączyć do uprawianych sportów i systemów walki. Doskonale sprawdza się w samoobronie dla kobiet.
Więcej informacji odnośnie wydarzenia, filmów i opisów systemu w linkach poniżej :
Warszawa 20-21.03.2018
https://www.facebook.com/events/156402568298103/
Wrocław 23-24.03.2018
https://www.facebook.com/events/241048476428525/

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To już wygląda nieźle. Dużo bałaganu, emocji i przypadku. Tak powinny wyglądać treningi i filmiki promocyjne, a nie jak ten, który umieściłem powyżej. My najpierw trenowaliśmy techniki obronne sistiemy, a potem jedna osoba dostawała nóż i miała atakować na pełnej dynamice, bez żadnych zasad, tak żeby trafić. Jeszcze nigdy nie widziałem takiego filmiku, bo to nie wygląda zachęcająco dla potencjalnych zainteresowanych. Trenowało tam sporo świetnie przygotowanych do walki gości i wszyscy zgodnie stwierdzili, że każde rozbrojenie musi być poprzedzone skutecznym, chwilowym oszołomieniem. To może być silne kopnięcie, uderzenie, rzut, a nawet huk. Mimo to rozbrojenie zawsze niesie ze sobą potężne ryzyko, bo prawdziwy przeciwnik jest nieprzewidywalny, a ręka z nożem naprawdę szybka. Jak nóż jest porządnie naostrzony (to nie takie oczywiste), a przeciwnik trzeźwy i sprawny to zaczyna się walka o życie, bez żadnych zasad.

Żeby nie było tak ponuro to kombaty mają sens, pod warunkiem zmiany sposobu szkolenia. Czysto wykonane techniki na anemicznym przeciwniku to zachęta, żeby zapisać się do klubu. Przeciwnik nie będzie zachowywał się tak, żeby umożliwić nam obronę, ale tak żeby nas zranić lub zabić. Trzeba uświadomić zainteresowanych, że obrona przed nożem to walka, gdzie zwycięży ten lepiej przygotowany. Ten który szybciej się porusza, uderza, kopie, jest silniejszy, ma szybki refleks itd. Takich umiejętnościuczą tradycyjne sztuki walki i na nich bym opierał szkolenie (stójka, rzuty). Nie ma drogi na skróty. Wyobraźmy sobie bójkę podobnie wyszkolonych przeciwników biorących udział w zwykłej walce. Szanse są wyrównane. Teraz dajmy jednemu nóż, a drugiemu powiedzmy, że nic się nie stało, bo mu natychmiast ten nóż odbierze, bo się uczył tego na treningach. To oszustwo. Style kombat stworzone są dla żołnierzy, którzy nie mają nic do stracenia i w sytuacji pewnej śmierci mają zrobić cokolwiek, żeby spróbować jej uniknąć. Uczą się obrony w sytuacjach z góry przegranych (przeciwnik z bronią palną). Taka jest idea kombatów, a nie skuteczna obrona w każdej sytuacji.

Jeśli stając do równej walki z lepiej wyszkolonym (nieuzbrojonym) przeciwnikiem przegramy, to z uzbrojonym tym bardziej.


Zmieniony przez - Ernesto_Mendoza w dniu 2018-02-08 09:49:51
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Czym ten system różni się od już istniejących jak np. Krav Maga, KAPAP czy nasz Combat 56?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Prawdopodobnie jest bardziej zabójczy. I kto inny zarabia
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
No na filmiku widać zabójcze kuksańce!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 409 Napisanych postów 2089 Wiek 7 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 111617
Mi to się zawsze podobały te miny w tracie wykonywania technik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 659 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 74921
Na pewno nie jestem specem od zabójczych samoobron, i wiem, że ocenianie takiego czegoś po filmiku jest bez sensu, ale motoryka głównego bohatera z filmiku promującego, wydaje mi się trochę dziwna... Może mam skrzywienie ze sportów walki, ale zawsze mi brakowało tego "flow" jak oglądam filmiki z kombatów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
SzK
Czym ten system różni się od już istniejących jak np. Krav Maga, KAPAP czy nasz Combat 56?

Więcej pracy w zwarciu, kontrolą ręki uzbrojonej, czy tez w danym momencie bardziej zagrażającej ..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 321
cynik75
Prawdopodobnie jest bardziej zabójczy. I kto inny zarabia

Nikt nigdzie nie pisał ,że jest bardziej zabójczy, natomiast preferuje rozwiązania w moim odczuciu skuteczne i przemyślane.
A co do zarabiania , to co to za argument, inne seminaria i treningi są pewnie prowadzone za darmo :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
cynik75
Prawdopodobnie jest bardziej zabójczy. I kto inny zarabia


tu i tu zydzi zarabiaja

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
elduce
Na pewno nie jestem specem od zabójczych samoobron, i wiem, że ocenianie takiego czegoś po filmiku jest bez sensu, ale motoryka głównego bohatera z filmiku promującego, wydaje mi się trochę dziwna... Może mam skrzywienie ze sportów walki, ale zawsze mi brakowało tego "flow" jak oglądam filmiki z kombatów.


Nie da sie tego porownac do sportow walki. Dwa rozne swiaty.

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 706 Napisanych postów 4378 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 75792
Masonski poganiacz bydla
...tu i tu zydzi zarabiaja

Ale zarabia Rozenblaum, nie Sztetmejer. A poprawna forma to "Żydzi".
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wasza ulubiona garda w mma

Następny temat

Sporty walki a suplementacja

WHEY premium