SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sebastian Mielecki Przygotowania do MPJ

temat działu:

Dzienniki Treningowe

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 230743

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Witam wszystkich, postaram się krótko i w miarę czytelnie.

Coś o mnie:
Nazywam się Sebastian Mielecki, na siłownie uczęszczam od kwietnia 2010 roku. Początki chyba jak u każdego, brak pojęcia o diecie i treningu, dopiero po 2 latach zacząłem bardziej się do tego przykładać i myśleć o startach. Od około roku prowadzi mnie Maciej Żochowski i dopiero od tego momentu zacząłem tak naprawdę robić progres. Maciej poprowadził mnie przez całe przygotowania do debiutów: końcówkę redukcji, którą zacząłem sam trochę nieudolnie, masę i potem już docelową redukcję pod zawody. Teraz przygotowuje się pod jego okiem do startu w Mistrzostwach Polski Juniorów, które są już za niecałe 3 tygodnie. Będę startować w kategorii kulturystyka juniorów do 23 lat +75kg. Będzie to dopiero mój drugi start w życiu, pierwszy był na debiutach gdzie zająłem 5 miejsce, z którego nie jestem zadowolony, tym razem chce wyjść kilka kilo cięższy i jeszcze bardziej pocięty.

Aktualnie trenuje takim schematem:
Plecy, tył barków
Klatka
Wolne
Nogi
Barki, kaptury
Triceps, biceps, przedramię
Wolne

Brzuch i łydki robię 2x w tygodniu.

Aerobów w tej chwili wykonuje 45 min codziennie na czczo i 40 min po treningu, za wyjątkiem treningu nóg.

Dieta w tej chwili wygląda tak:
1. 450 g białek jaj, 100 g płatków żytnich bądź orkiszowych, 5g kakao, słodzik
2. 200 g piersi z kurczaka, 50 g ryżu, 200 g papryki czerwonej lub fasolki szparagowej
trening
3. 450 g białek jaj, 100 g ryżu
4. 200 g piersi z kurczaka, 50 g ryżu, 200 g papryki czerwonej lub fasolki szparagowej
5. 200 g piersi z kurczaka, 50 g ryżu, 200 g papryki czerwonej lub fasolki szparagowej
6. 200 g piersi z kurczaka, 200 g brokułów

Rozpiski z treningów będę zamieszczać codziennie, z diety jak zajdą jakieś zmiany.
Mile widziane sugestie i pytania.


Trochę zdjęć.

Po roku ćwiczeń




Po dwóch latach ćwiczeń




Po trzech latach ćwiczeń, gdzie już od jakiegoś czasu współpracowałem z Maćkiem



Tutaj kilka zdjęć z debiutów



Zobrazowanie progresu przed rozpoczęciem pracy z trenerem i po.


I kilka bardziej aktualnych zdjęć.





Zmieniony przez - SebastianMielecki w dniu 2014-10-07 17:44:08

Zmieniony przez - SebastianMielecki w dniu 2014-10-07 17:45:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
MARIAN 17
Seba widać że jakość cały czas kontrolowana

Wesołych


Szału nie ma z jakością coś tam się trzyma.

Jeszcze przede mną minimum miesiąc masy.
Wzajemnie, wesołych.

popuri
Zdrowia :)

co do techniki to u Ciebie zawsze na wysokim poziomie


Na pewno coś dało by się poprawić w tym martwym.
Chciałbym sobie tak regularnie podźwigać, doszlifować niektóre rzeczy, ale niestety nie mogę.

wojtekztr
Będę zaglądał na bieżąco :) Kiedy planujesz start ? Kopyta jak u konia, powaga... :D

Na razie nic nie planuje , zobaczę jak to będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Hej ;)
Z roku na rok coraz lepsza metamorfoza az strach pomyśleć co będzie za jakiś czas jak bedziesz lecial takim tempem.

Nie jesz innych warzyw niż papryka czerwona i fasolka szparagowa? Płatków owsianych nie jesz z jakiegoś konkretnego powodu czy po prostu nie lubisz?;)
Będę zagladac i zycze powodzenia.
Ps. Ekstra miny ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Jem brokuły, przeważnie na ostatni posiłek, a tak to fasolka i papryka czasami pieczarki jak kupię na bazarze w dobrej cenie. Teraz papryka tania, to samo fasolka to korzystam.

Owsiane mają więcej tłuszczu, dlatego zamieniłem i dodatkowo gorszy smak niż orkiszowe, żytnie.
Orkiszowe biją na głowę wszystkie inne płatki jakie jadłem, teraz w stałej ofercie w biedronce, kto nie jadł, niech spróbuje.

Z minami zawsze mam problem, jak widzę się w lustrze to jako tako wyjdzie, ale bez to jw :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Wtorek
Klatka, brzuch łączony z łydkami + 40 min aerobów na steperze.

Wyciskanie hantli na ławce skośnej, rampa 10p, 12-40kg, +4kg
12kgx10, 16kgx10, 20kgx10, 24kgx10, 28kgx10, 32kgx10, 36kgx10, 40kgx8
Dobrze, że padłem na 40 bo większych nie było
Wyciskanie na maszynie siedząc
15, 12, 12, 10+6+8
Butterfly
12,10,8+8
Brama
15,12,12,10+15+15
Wyciskanie na płaskiej ławce przy użyciu suwnicy smitha z blokadą sztangi na wysokości kilku cm od klatki
wyciskamy sztangę odkładamy, czekamy 1-2 sec i znowu wyciskamy, jak ktoś ma taką blokadę to naprawdę polecam na dobicie klaty
60kgx8, 90kgx6, 120kgx4+90kgx3+60kgx6
Rozpiętki hantlami na ławce o minimalnym skosie dodatnim
12,10,8+8

Ćwiczenia łączone
Przyciąganie kolan do klatki z jednoczesnymi skłonami tułowia siedząc w poprzek ławki 4x30
Wspięcia na palcach jednonóż stojąc 4x25

Spięcia leżąc na plecach 4x20-25
Wspięcia siedząc przy użyciu maszyny do uginania leżąc na dwugłowe ud 4x25-50

Trening wyszedł bardzo fajnie, bardzo mi się podoba maszyna do wyciskania na klatkę siedząc, bardzo dobrze czuć na niej klatkę i super na dobicie klatki okazało się ćwiczenie przy użyciu suwnicy smitha z założoną blokadą.

Choroba chyba powoli odpuszcza, dale mam lekki katar i kaszel, ale samopoczucie już dużo lepsze.

Po treningu trochę się poprzypinałem i sam nie wierzyłem w to co widzę, nigdy jeszcze tak dobrze nie wyglądałem, aż się pytałem czy to naprawdę ja.


Zmieniony przez - SebastianMielecki w dniu 2014-10-07 18:31:01
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 412 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 4897
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Kilka zdjęć z dzisiaj, robione moim kalkulatorem, na żywo lepiej to wygląda.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 768 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7786
Masakra! A tych nóg to Ci zazdroszcze :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 710 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7822
Szczerze, trenowaliśmy wspólnie w maju i powiem że wiele w życiu widziałem ale Seba ma obo Wolwiaka, chyba najlepsze juniorskie nogi obecnie Obserwuje i niepolecam milki LU oreo, orzech, biała, carmel czy mleczna - każda lepsza ale pewnie masz wytestowane
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 169 Napisanych postów 3923 Wiek 31 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 433872
Dzięki, miło przeczytać takie słowa od kogoś doświadczonego.
Szkoda mi bardzo tego, że Wolf nie startuje, ale za rok na pewno razem się już spotkamy na scenie.
Odnośnie milki to moimi faworytami są oreo i toffee wholenut.


4 i ostatni posiłek



Zmieniony przez - SebastianMielecki w dniu 2014-10-08 00:40:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Siema, wlaczam powiadomki bo b. ciekawie zapowiada sie dziennik. Powodzenia w przygotowaniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 9580 Wiek 34 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 34564
Orkiszowe sa w biedronce ? Rob mi zdjecie to moze w ten sposob bedzie mi je latwiej znaleźć - chetnie je przetestuje.

Co do min to ogolnie cale pozowanie nie jest i dla mnie latwe. Pracuj nad tym az wejdzie Ci to w krew - moze po prostu usmiech ?;)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Piotr Cieśla UNS TEAM ,,Od ćwiczących dla ćwiczących''

Następny temat

"It's like my church" - DT by Damian

Wiecej