SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Schudłem 10 kilo a zmian nie widać

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6829

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
Witajcie.
W lipcu zakupiłem sobie podobno super słaby środek termogeniczny o nazwie Therm Line 2 120 kaps za jakieś 30 złoty. Był tak słaby że w tej chwili ważę o 10 kilo miej mimo, że:
-mam wolny metabolizm
-nie zmieniałem zbytnio nawyków żywieniowych (ograniczyłem słodycze i inne przekąski)
-troche więcej ruchu (choćby spacer)
-już od 14 dni tego nie biorę i nic nie przybywa
-brałem zalecane dawki.

Jednak mimo, że waga pokazuje o 10 kilo mniej to z wierzchu zbytnio nie widać różnicy. Zdaje mi się, że najbardziej schudły mi uda i ręce, a brzuch i cycki nadal odstają (no i te fałdy na brzuchu jak się zegnę.

Co byście polecali? Mam schudnąć jeszcze 10 kilo? Mam 195 cm wzrostu, jestem jednym z najsilniejszych w klasie i ważę 90 kilo. Od razu mówię, że o ile żywieniowo mogę siebie doskonale kontrolować, to ruszać już nie zawsze się chce.
I oczywiście moim celem jest pozbycie się tych odstających cycków i brzucha.
Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
Witajcie, to znowu ja.

Trochę mnie nastraszyliście. Efekt jojo, spalone nie wiadomo co zamiast tłuszczu itp. Moze i trudno spalić 10 kilo w kilka tygodni, to tym bardziej sie cieszę :)

Jak już pisałem od mniej wiecej 10 sierpnia się nie odchudzam, jem ile chcę i nie przestrzegam żadnej diety. Wprowadziłem tylko kilka drobnych zmian:
-unikam słodyczy
-piję więcej wody
-jem bardziej ostro (kapsaicyna teoretycznie wzmaga metabolizm i na mnie to chyba działa).

Ok. więc od tamtego czasu minęło już z 46 dni. A oto moja dzisiejsza waga:
89,5 kg
Więc chudnę dalej :)

A teraz mam pytanie do was. Zamierzam chodzić z 2-3 razy w tygodniu na siłkę przez 2 miechy, potem nieco rzadziej. Chcę rozbudować masę mięśniową na rękach, klacie i brzuchu.
Nadal jednak mam wałki tłuszczu na brzuchu.
Mój kolo z którym będę chodzić na siłkę zamierza kupić białko czy jakieś gainery. Mógłbym wziąść z nim na spółkę, jednak nie wiem czy w moim przypadku się to sprawdzi (mój kolo jest dużo chudszy).

Czy możecie mi poradzić jakiś suplement który by pasował do moich wymagań? :
-wspomaga budowy masy mięśniowej na siłce i zarazem rozkłada tłuszcz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
aeroby i dieta bez tego ciezko
i redukcja bez cwiczen (silowni) to dla mnie nie porozumienie
i ciezko zauwazyc na sobie jakies zmiany poniewaz oglada sie siebie caly czas. ja mam taki problem ze wydaje mi sie ze jestem mniejszy

Zmieniony przez - jacek1111 w dniu 2009-08-10 22:00:33
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
Nie no mogę dalej ciągnąć redukcje, patrząc się na to jak łatwo poszło w pierwszym miechu... Tylko nie wiem, może zamiast redukcji powinienem teraz zacząć budować... A nie chce ważyć jak jakieś piórko. No dobra 80 kilo to nie piórko ale 90 kilo mi pasi. Wiadomo, czasem wpadnę do siłki, spacer i rower też parę razy w tygodniu. W domu ćwiczę ręce ściskaczami i hantlami. Do tego mógłym dodać jakiś lightowy suplement coś w stylu tego therm line'a tylko nie na redukcję a na budowę. Ostatnio czytałem w jakiejś starszej książce, że ornityna i arginina są jedynymi sprawdzonymi środkami ograniczającymi gromadzenie tłuszczu i wzmagającymi metabolizm. Co o tym myślicie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 1318 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 13614
przed tym najlepiej chroni dieta i aeroby
jesli mozesz zapisz sie na silke nikt nie powie Ci czy dalej masz redukowac czy masowac nie wiedzac Cie sam powinienes to ocenic
dzial odzywianie i trening
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2573 Napisanych postów 5113 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78279
Witaj Kolega!
To co piszesz to bzdury!
Po pierwsze ten Therm Line nie spalił za Ciebie tłuszczu, pozatym Ty wogole nie spaliłeś tłusczu dlatego ciągle masz brzuch i "cycki".
Niemożliwym jest spalenie tłuszczu nie zmieniejąc nawyków żywieniowych i nie uprawiająć jakiegoś sportu.
Przyznaj się względem siebie, przestałeś jeść a to co Ci poleciało to początkowo glikogen i woda (stad tak duża bo aż 10 kilogramowa utrata, co też jest absurdem i błędem!!!!) i potem mięśnie, które zamiast sobie spokojnie pobierać spożywane białko i gromadzić aminokwasy, oddawały je do uzupełniania glikogenu (paliwa potrzebnego do zwykłego funkcjonowania).
Po pierwsze zastosuj diete z dokładnym wyliczeniem zapotrzebowania kalorycznego. Od tej sumy jaka wyjdzie odejmij 15% kalorii i to pozwoli Ci BEZPIECZNIE zrzucać tłuszcz.
Jedz 5/6 posiłków dziennie co 3 godziny zaczynająć od obfitego śniadania gdzie znajdzie sie odpowiednia ilość węglowodanów, białka i zdrowe tłuscze (np. płatki owsiane z mlekiem chudym i jajka + owoc).
Po drugie uwzględnij w swoim planie dnia trening aerobowy (taki w którym się pocisz) np. bieganie, pływanie, rower. Nie potrafisz przebiec danego odcinka? Nie szkodzi! Początkowo może być to marsz który stopniowo przerowdzi się w marszo-bieg, potem w sam bieg.
Nigdy nie biegaj na czczo!!!!! Przed bieganiem (ok godziny) zjedz posiłek węglowodanowy np. banan+ napój izotoniczny + może być kawa.
Po treningu (godzina po) zjedz posiłek węglowodanowo białkowy.
Po godzinie 18 staraj unikać się węglowodanów.
Pomyśl o regularnych wizytach na siłowni gdyż mięśnie spalają wiecej kalorii. Ułóż sobie pożądny plan ćwiczeniowy składający się z 4 dni.
Tyle na początek. Poczytaj, bo wiedza zawarta na tym forum w linkach podwieszonych jest bezcenna i musiałbyś przeczytać dziesiątki tomów książek, aby wiedzieć to, co zawarte jest tutaj.
Pozdrawiam! Jeśli czegoś nie rozumiesz (a nie wiesz bardzo wiele!!!!) poprostu pytaj!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie no ten topic mnie przeraza

Dziwne podejscie do odchudzania (ruszac sie nie chce, 90 kg przy 195cm wzrostu to ładan waga, ale jak masz BF ~10% a nie "kibel i cycki") + chore rady na ogół, i co tu mozna zrobić ?

tomaszS co Ty wogole za rewelacje prawisz ?
Wegle przed aero ?
Brak węgli po 18 ?
Nigdy aero nie na czczo ?
Czemu akurat siłowka składająca sie z 4 dniowego planu ?
A HIIT albo TABATA ?
A predkośc metabolizmu ?

Do autora :

Ankietka najpierw zeby było jasno i przejzyscie i przemyśl czy chcesz prowadzic redukcje, bo z podejsciem czasem siłownia ale czasem nie to się nadajesz na dietetyczny kącik "Pani Domu"

Wiecej powagi w podejściu do sprawy, błagam chłopaki ...

Zmieniony przez - demboch w dniu 2009-08-10 23:01:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
Sorki może mój pierwszy post nieco źle napisałem. Ale to chyba naprawdę tłuszcz zleciał skoro od 15 dni jem już wszystko co chce, tylko zachowuje troche ruchu i te triki podnoszące metabolizm (może to dzięki nim tak schudłem-dużo wody, czosnek, ostre potrawy, częste posiłki, ruch itp) a waga ani drgnie! Poza tym może nie chodze za często na silkę ale jak już jestem to siedze w niej z 2 godziny, ciągle ćwicząc, a na koniec na rowerku biegne z 1 godzine non stop, i zazwyczaj dochodze do 3000 kJ. Śniadanie zawsze jem co też zmieniłem, wcześniej obżerałem się raz a dobrze, teraz rozkładam. Ale to jest tak proste, że nawet nie warto o tym wspominać.
A co najważniejsze-jestem silniejszy i bardziej wytrzymały niż przed lipcem. Więc może po prostu mój organizm albo świetnie współpracuje z tym specyfikiem, albo po prostu niewiele mu potrzeba by chudnąć. W każdym razie moje pytanie jest takie, czy istnieje jakiś bezpieczny i dobry specyfik ułatwiający nabywanie masy mięśniowej i wspomagający spalanie tłuszczu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a teraz powiem Ci tak
na początku to na najgłupszej nawet diecie siła i wytrzymałośc będą rosły (kwestia 2-3 miesięcy)
efekt metaboliczny ostrego jedzenia jest naprawde marginalny, co innego częstotliwośc i objętośc jedzenia w jednym posiłku

Nie zleciał Ci tłuszcz, a na pewno nie 10 kg, zapomnij, nawet w erze o takim czymś nie słyszeli

A co do masy+ redukcji to polecam Dietanabol i Ćwiczenobol, na początku powinny dac efekty w obu kierunkach, ale tylko początkowo. Dieta i ćwiczenia stary a nie żadna chemia!
Lepiej jednak jest sie zdecydowac na starcie na redukcje a potem masować.

ps. sam mam 195 cm wzrostu, i zaczynałem redukcje z 96 kg więc z podobnej sytuacji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2573 Napisanych postów 5113 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 78279
Witaj!
Ano prawie rewelacje i jestem pewien tego co mówie.
1. Wegle przed aero żeby uzupełnić glikogen a pewnie wiesz, że glikogen uzupełnia się właśnie spożywając węglowodany. Glikogen jako paliwo uniknie rozpadowi białek w czasie wysiłku tlenowego, zapobiegnie zbyt wczesnemu zmęczeniu mięśni i pozwoli kontynuować wysiłek dłużej i efektowniej.
2. Tak, brak węgli po godzinie 18. Organizm po tej godzinie nie potrzebuje aż tylu węglowodanów. Węglowodany nie zostaną przerobione na glikogen a skoro tak, mogą odłożyć sie w postaci tkanki tusczowej, a jak zapewnie wiesz, jesteśmy w dziale odchudzanie, gdzie tkanka tłuszczowa nie jest lubiana.
3. Jeśli chcesz, biegaj na czczo. Ja nikomu nie polecam, a to z tego względu iż nie jest uzupełniony glikogen. A skoro nie jest uzupełniony gilkogen patrz punkt 1.
4. Cztery dni, gdyż tyle wystarczy prawie każdemu użytkownikowi tego forum na zrobienie każdej grupy miesni w tygodniu. Załózmy dzien pierwszy (klatka+ barki), dzien 2 (plecy - najszerwsze grzbietu, kaptury i prostowniki), dzien trzeci - nogi , dzien czwarty - biceps i triceps. W kolejności jaką sobie wybierze, wybierająć zarówno ćwiczenia i grupy które połączy ze sobą.
5. HIIT masz rację, jak najbardziej wporządku, można stopniowo podchodzić do HIIT ale nie zapominajmy o ćwiczeniach aerobowych które doskonale spalają tłuszcz, poprawiają kondycję którą w dalszym etapie (czytaj HIIT) odchudzania można zdecydowanie efektowniej wykorzystać.
6. Fakt, dlatego autor powinien napierw określić typ swojej sylwetki i obliczyć zapotrzebowanie kaloryczne o czym wcześiej wspomniałem.
Mam nadzieję, że lepiej z tą wiedzą Ci się zaśnie. Proponuje poczytać na temat glikogenu, i pobyć lekko powściągliwym w komentowaniu, które jak dotychczas wiele nie wniosło w temat i problem autora. Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 20 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 612
Dobra to poredukuję jeszcze trochę, ale jak zjade to 80 i nadal nie zobacze różnicy to się już ostro wkurzę...

Ok. Więc co mi zleciało? Jeśli kogoś interesuje to sobie zapisywałem wagę każdego ranka od 1 VII do dziś.

1.VII 98,2
2.VII 97,8
3.VII 96,8
4.VII 96
5.VII 96,7
6.VII 95,6
7.VII 95,1
8.VII 94,8
9.VII 94,3
10.VII 94,6
11.VII 94,5
12.VII 95,5
13.VII 94,7
14.VII 92,9
15.VII 93,1
16.VII 92,9
17.VII 92,5
18.VII 93
19.VII 92,9
20.VII 92
21.VII 93,5
22.VII 93,4
23.VII 92,3
24.VII 93,1
25.VII 93,3
26.VII 93,1
od 26 już się nie waąyłem i prawie się nie ograniczałem (nie za bardzo musiałem bo miałem inny apetyt niż przed redukcją)
10.VIII 91,4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pozwol ze skomentuje
1.Węgle podajesz po to żeby je spalic podczas aero tak, a gdzie miejsce na spalanie tłuszczu ? Wytlumaczysz mi ? Chyba chodzi o to żeby jak najszybciej przejśc w stan w którym katabolizmowi podlega tkanka tłuszczowa, a ładując się węglami przed aero tylko przedłużasz okres trwania spalanie węglowodanów, dziwna metoda
2.A jak ma trening o godzinie 18 i konczy o 20 to już bez uzupelnienia glikogenu mieśniowego ? Najpierw ładujesz egle przed aero żeby mieśnie chornic a podczas najwiekszego katabolizmu mieśniowego pozostawiasz je bez kompensacji, tego też nie rozumiem
3.Aero na czczo to chyba najwygodniejsza forma aero bo mozna robic je najkrocej (zalecane jest tu uzycie antykatabolików bo mozna za łatwo przeholować, nie mniej sam stosuje i sobie chwale, przy BF>15% spokojna głowa)
4.Split na redukcji, tez ciekawe podejacie , z goła oportunistyczne z przyjetymi zasadami ze na redukcji w siłowni klepiemy FBW, wielostawowe, trening "jak na mase"
5.W HIIT'cie bardziej chodzi chyba o efekt EPOC niż o samą ilośc spalanych kalorii (jest mniejsza niz przy aero, za to w 90% pochodzi z WW)
6.Bezdyskusyjne

Pozdrawiam i licze na dalsza polemike.
ps.No z tą wiedza która przedstawiłes lepiej mi się nie zaśnie, bo zaprzeczyłes 75% rzeczy na których oparłem własna redukcje (i na dodatek ona działa)
:)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

problem z aerobami

Następny temat

czy dodac kalorii do diety?

WHEY premium