SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Scena w barze.Fachowa krytyke plisss,

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2747

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
Wlasnie wrocilam z urlopu, gdzie w jednym z pubow przydarzyla mi sie taka oto scena. Prosze o fachowa krytyke mojego dzialania.
Siedzialysmy z kumpela w dosc zatloczonym pubie na krzeselkach barowych. W pewnej chwili ja wyszlam do wc, a gdy wracam widze, ze na moim krzeselku siedzi jakis typ z gatunku zulowatych i najwyrazniej dostawia sie do kumpeli w sposob wyjatkowo ordynarmy. Podeszlam i mowie spokojnie, ze to moje miejsce. Gosc wstal (na szczescie) i na mnie z lapami i tekstem 'jaka to tez jestem sliczna i czy moze mi poglaskac wlosy...' wyciagnal lapy i w tym momencie ja go z calej sily odepchnelam. Pewnie by sie przewrocil, ale na nieszczescie zatrzymal sie na filarze dosc blisko. W tym momencie uslyszalam tekst 'nie podskakuj laleczko' i od tylu zostalam popchnieta na tego goscia. lecac na niego nie mialam za bardzo wyjscia - musialam go przewrocic (sorry, nie znam sie na fachowym nazewnictwie, wiec opisze co zrobilam) w najprostszy sposob - chwyt nad kolanami i wejscie barkiem (mialam sporo impetu po tym pchnieciu). Gosciu polecial na plecy - na szczescie byl tak zaskoczony, ze nie zdazyl zlapac mnie za ubranie. Praktycznie przeszlam po nim - depczac mu po kroczu,zebrach i obojczyku (celowo nie zahaczylam twarzy-mialam glany na nogach i gdybym mu nadepnela mocno na twarz lub szyje-bylo dosc ciemno, moglabym nie trafic czysto i powaznie facecta uszkodzic). Jak tylko znalazlam sie za jego glowa ucieklam najszybciej jak sie dalo (kumpela zmyla sie jak tylko sie to zaczelo).
Mam pytanie: jakie popelnilam bledy? Co powinnam zrobic gdyby gosc zlapal mnie za ubranie i tez przewrocil: przejsc do dzwigni na staw lokciowy (ta najlepiej umiem)- byl tam spory tlok i nie widzialam tego z tylu. Jak powinnam sie zachowac, gdyby zamiast popchniecia od tylu byl chwyt za ramie- wyswobodzic sie tylko i uciekac-do przodu liczac, ze ten odepchniety mnie nie zaatakuje, czy skonczyc goscia (mocne kopniecia- w glanach nie bylby to problem)? (Potem pytalam swiadkow, kim byl ten z tylu-okazalo sie, ze byloby mi latwo-byl niezle zalany). Ale jak sie zachowac gdy nie mozna ocenic sil kogos za plecami? I w ogole jak zabezpieczyc plecy, jeszcze przed moja pierwsza interwencja, czy w ogole w zatloczonym pubie jest to mozliwe?
Sorki, za te wszystkie pytania, ale to moja pierwsza taka realna sytuacja, gdzie potencjalnie bylo dwoch przeciwnikow.
Prosze o opinie.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zuch dziewczynka! (chyba sie zakocham
Bledow raczej nie popelnilas poza tym ze nie wiedzialas czy kogos za plecami nie masz. Jakby zrobil co innego, mogloby byc niewesolo.
Jesliby Cie sciagnal to najlepiej od razu z glowy w twarz mu pociagnac i z lokcia poprawic. Co do dzwigni to zalezy jaka. Szytbki klucz na reke zakonczony jej zlamaniem lub nacdwyrezeniem bylby ok.Balacha moglaby tez miec o tyle dobre strony ze idac do niej mialabys tego drugiego w zasiegu wzroku. Tutaj wszystko by zalezalo od jego i Twojej szybkosci reakcji i dystansu. Ale osobiscie radzilbym pozycje kolanem na splot i szybka "obluczka" dookola czy ktos sie nie wtraci, a potem kontynuacja w zaleznosci od sytuacji. Jesli jest czas to najlepiej duszenie, jesli nie to badz szybka dzwignia, badz odbicie sie obunuz od twarzy frajera i w dluga. Mozna tez zlapac w dzwignie na kark, lub mata leo (groznie dla laika wyglada) i zawolac: "jeden krok i zlamie mu kark", moze, ale nie musi zadzialac (znajomy tak z gilotynowym duszeniem wobec kilku zrobil).
Jeslibu Cie ten od tylu zlapal to wszystko zalezy od rodzaju chwytu. Jesli jedna reka za ramie to balans cialem i odepchniecie go w strone drugiego na dzwigni po czym np kop w zgiecie kolana (i kiedy sie zegnie duszenie). Jesli obchwyt oburacz, mozna rzucic przez siebie i skoczyc na twarz.
Do zabezpiczenia plecow najlepiej kogos miec. Ja osobiscie mam takie zboczenie ze np sam na dyskoteki nie chodze, nie oplaca sie. Jesli nie ma to manewruj tak aby miec za plecami sciane, stolik, albo kogos ewidentnie nieszkodliwego (np wycieczke z przeczkola . Jesli widzisz z daleka ze cos nie gra i podchodzisz do tego miejsca nie koncentruj sie na tym jednym czlowieku, ale staraj sie patrzec tez na jego otoczenie. Zazwyczaj idzie poznac czy ktos jest z nim. Jesli juz ktos znajdzie Ci sie za plecami bezpieczniej jest zalozyc ze jest grozniejszy niz ze mniej niebezpieczny.
Przy kilku nie ma co sie "piescic" zeby komus krzywdy nie zrobic. Jak masz okazje na spacerek po czyjejs twarzy cvzy kroczu, trzeba wykorzystac.
A najwaznierjsze ze sobie poradzilas. Gratuluje.
P.S. Nic do Twojej kumpeli, ale osobiscie wole ludzi (czy to facetow czy dziewczyny) ktorzy w takiej sytuacji miast wiac postawia temu drugiemu butelke na glowie.


Pawel Ziolkowski

MATA JEST MYM KOSCIOLEM, PARTER MOIM NIEBEM, BRAZYLIJSKIE JIU-JITSU MA RELIGIA
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
Dzieki za komentarz i fachowe uwagi.
Jedno mnie jeszcze zastanawia, czy na samym poczatku nie bylam zbyt malo zdecydowana: gosc podszedl i wyciagnal lapy, zeby mnie dotknac, a ja go tylko popchnelam. Teraz mysle, ze majac takie buty powinnam go kopnac w kolano lub w krocze)- byloby to pewniejsze.
Niestety miejsca takie jak puby maja to do siebie, ze na ogol jest tam tlok i jesli walka konczy sie miedzy nogami innych to nigdy nie wiadomo co sie moze zdarzyc i czy jeszcze ktos nie wlaczy sie do bojki.
Poza tym ja mam jeszcze jeden problem, o ktorym chyba nie pisalam. Wlosy- mam je cholera, dlugie do pasa, krecone i geste tak, ze jak poleca na twarz, to kompletnie nic nie widze :((( No i poza tym przy wszelkich chwytach z tylu za ramie czy przy duszeniu, to jest dodatkowy bol bo nie ma szans, zeby mnie gosc nie pociagnal (to samo przy przewroceniu- bardzo latwo jest mnie sciagnac w dol za wlosy). Na razie nie zamierzam ich scinac (sa ladne i generalnie je lubie), ale mam nauczke i juz nigdzie nie wejde jesli wczesniej ich nie zwiaze...
Na szczescie niewiele osob (zwlaszcza facetow) wie jak szarpnac za wlosy, zeby je wyrwac z kawalkiem skory....

A co do kumpeli, to jak na nia i tak zachowala sie dobrze, bo zdazyla wziac moja kurtke i plecak, takze uciekajac nie musialam sie przejmowac prozaicznymi rzeczami. Znajac ja spodziewalam sie raczej, ze zacznie wrzeszczec ;)))
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Nie obraź się ale powinnaś schudnąć do 50 kg i poderwać jakiegoś fajnego chłopaka aby on Cię bronił.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
A moze ma fajnego faceta ktoremu odpowiada jej waga ?
Albo co jak pozna faceta ktory nie bedzie lubil przemocy ?
Albo, albo, albo ... Mozna tak długo wazne ze zachowała się jak prawdziwy mężczyzna :) chociaz jest kobieta i brawo za to. BRAWO DAIAR !!!


Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
no coz moge dodac? powiem tylko ze jestes fantastyczna. wiele razy probowalem namowic moja dziewczyne na treningi, ale nic z tego. kiedy dalem jej przeczytac o Twojej przygodzie widzialem jak zablysly jej oczeta :).

McLogan
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 41 Napisanych postów 4008 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 37791
gratuluje, zeby tak wszyscy sie nie bali... a rzut ktory wykonalas nazywa sie morote-gari i choc jest chamski i prymitywny, to na ogol bardzo skuteczny. Zawsze uwazam ze nie nalezy bawic sie z przeciwnikiem w specjalna technike, tylko klasycznie zlapac go za ucho i o kolano, albo inny twardy przedmiot... rownie skuteczne jest kopniecie w krocze ( nie znam twardziela ktory to wytrzyma ), czy wsadzenie palca w oko...

Moderator działów Sporty Ogólnorozwojowe & Dla Zupełnie "Zielonych" & Grappling

I szkoda tylko, że w noc kwietniową, Ciągnąc za sobą smród spalin,
Nie cały Związek poleciał w kosmos, A tylko jeden Gagarin

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 590 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 19316
Macciej - jestes jakims ukrytym Krav Magowcem albo przyczjonym Combatowcem? ))

Wejscie w nogi, najlepiej "z rozbiegu" jest super

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

PHCthulhu
"Zwyciezca jest ten kto widzi odpowiedz dla kazdego problemu. Przegranym zas kto widzi problem w kazdej odpowiedzi."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 166 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2955
Dzieki za pochwaly - puchne z dumy i lewituje pod sufitem...
Odchudzac sie nie zamierzam celowo - podoba mi sie moje cialo i nie mam zamiaru go katowac. A co do obrony przez faceta, to wybaczcie panowie, ale mysle, ze najlepiej jest liczyc przede wszystkim na siebie.Kiedys sie nacielam. Jechalam kiedys (jeszcze zanim zaczelam cwiczyc) pociagiem na wakacje. Siedzialam w przedziale z jakas paniusia. W pewnym momencie wsiadl prawdziwy paker (taki ponad 100 kg i chyba kolo 45 w bicepsie) Siadl w kacie. Zaraz za nim wlazl jakis pijaczek i najnormalniej sie dowalac. Ja i tak mialam spokoj, ale ta kobiete zlapal za piersi... A co zrobil paker? Udawal, ze spi...
Od tej pory na nikogo juz nie licze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Gochan ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 143 Napisanych postów 4627 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30336
Pewnie ze tak kobieta moze wygladac bardzo dobrze
przy tym stosunku wzrostu do wagi bo
nie o wagę chodzi a o proporcje a wogóle
to bardzo ladnie! wejscie w nogi na wysoko
jak zapasniczka albo Bjj - to najlepszy sposób walki
jeszcze raz gratulacje!

Son Gochan

"Czyń Swoją Wolę niech będzie całym prawem"
Aleister Crowley

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Macciej, pomysl z kim trenowales judo i chodziles do klasy?

Pozdrawiam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pokonać ból

Następny temat

Samoobrona 85-90 lat temu

WHEY premium