SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sarcina/Uda- jak ruszyć?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4239

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301
Hej.
Mam problem z tłuszczykiem na udach. Obwody na nich ani drgną mimo zmniejszenia ilości spożywanych kalorii i włączenia jazdy na rowerku(godzina dziennie).
Obwody z każdego innego miejsca ciała się zmniejszają(1-3cm), a uda zero...
Nie chcę bardziej chudnąć, bo najbardziej na tym cierpią moje cycki
Czy są jakieś sposoby, żeby coś z tym zrobić?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
4nn Instruktor Sportu
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 18856 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 105215
Cześć

Polecam lekturę: https://www.sfd.pl/-t585708.html

Jeśli chcesz zacząć ćwiczyć i trzymać dietę, wypełnij najpierw ankietę z tego tematu https://www.sfd.pl/Koncepcja_i_regulamin_działu-t666947.html

Zmieniony przez - 4nn w dniu 2011-01-14 22:01:28

"Don't let go, Never give up,
It's such a wonderful life"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
cześć

Na sam początek prosimy:

1. Wypełnić ankietę, której wzór znajduje się w Regulaminie Działu: https://www.sfd.pl/-t666947.html

2. Wkleić zdjęcia sylwetki

3. Przeczytać lekturę obowiązkową: https://www.sfd.pl/-t585708.html

4. Podać swój przykładowy jadłospis

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301
No ok. To zacznę od ankiety:

Wiek : 24
Waga : 53
Wzrost : 160
Obwód w biuście : ...
Obwód pod biustem : 70
Obwód talii w najwęższym miejscu : 67
Obwód na wysokości pępka : ...
Obwód bioder : 91
Obwód uda : 54
Obwód łydki: 34
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, uda
W którym miejscu najszybciej chudniesz : biust
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rowerek stacjonarny 1h dziennie.
Co lubisz jeść na śniadanie: napiszę przy jadłospisie
Co lubisz jeść na obiad : j.w.
Co jako przekąskę : raczej nie jadam przekąsek
Co jako deser : jedna kostka czekolady dziennie
Ograniczenia żywieniowe : źle toleruję przetwory mleczne. raz na jakiś czas mogę zjeść, ale do regularnej diety nie da rady:/
Stan zdrowia : ogólnie dobry. ale nie mogę ćwiczyć nóg na siłowni ze względu na skłonność do żylaków.
Preferowane formy aktywności fizycznej: rowerek, planuję zacząć trenować jakieś sporty walki.
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : nie stosowałam
Stosowane wcześniej diety : zbilansowana. schudłam 8kg(do 50kg). i utrzymywałam tą wagę przez 2 lata. przytyłam jak zaczęłam brać tabletki anty.


przykładowy jadłospis:
nie trzymam się dokładnego wyliczania kalorii i zawartości poszczególnych składników odżywczych.
wyliczyłam zapotrzebowanie, odjęłam 300kcal i nie przekraczam tej ilości kalorii dziennie. jak wyliczam? mniej więcej znam kaloryczność wszystkich produktów które spożywam, bo przy poprzedniej diecie poświęcałam temu dużo uwagi. możliwy błąd +- 100 kcal.
no to tak:
śniadanie: 3 kromki ciemnego pieczywa z ziarnami+wędlina+herbata bez cukru
II śniadanie: kanapka z wędliną + sok marchwiowy(świeży)
obiad: mięso + mała ilość ziemniaków + warzywa
podwieczorek(jeżeli późno kończę zajęcia i późno jem obiad to wykluczam go): jogurt
ROWEREK - 1h
kolacja: 2/3 kromki pieczywa z wędliną + herbata

od razu mówię: znam zasady układania diety. ale bardzo mi nie odpowiadają.
wiem, że na wieczór powinno być białko ale białka nie będzie, bo mój organizm tego nie lubi...
zresztą chodzi przecież głównie o ujemny bilans kaloryczny. jestem pewna, że taki jest i efekty są(nie licząc ud...).

zdjęcie sylwetki[\b]
może później.

Zmieniony przez - Sarcina w dniu 2011-01-15 13:46:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 4779 Wiek 37 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 28961
No to masz problemik podobny do mojego....biust i brzuch leci a udziska wciąż oscylują w tych samych granicach, także trzymam kciuki i obserwuję
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
to przeczytaj sobie art obliques o typach kobiecych sylwetek: https://www.sfd.pl/[ART]_Typy_sylwetek_kobiecych-t667056.html

jesteś typowa gruszka - żeby ruszyć nogi, musisz góre ciała wychudzić do kości, innej opcji nie ma (no chyba, że chirurgia plastyczna )

pozatym Twoja dieta to mi na oko wygląda na 1000 kcal...

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301
mam być jeszcze bardziej płaska?:D nosz muszę to przemyśleć:)

co do kaloryczności: jem bardziej kaloryczne obiady(ehh te domowe obiadki) i uwierz mi wychodzi około 1300-1400kcal. zapomniałam dopisać przy podwieczorku, że jogurt + musli.
jeżeli pójdę jeszcze na dodatkowe treningi to dorzucę coś do jadłospisu.

mam jednak pytanie co do ćwiczeń na siłowni. skoro nie mogę ćwiczyć dolnych partii ciała, to czy mógłby mi ktoś ułożyć jakiś plan treningowy na same górne partie/2 razy w tygodniu? próbowałam kiedyś sama to zrobić ale nie bardzo mi wychodzi... a nie chcę marnować czasu na siłowni odwalając jakąś lipę, bo karnety jednak trochę kosztują...:/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie trzymam się dokładnego wyliczania kalorii i zawartości poszczególnych składników odżywczych.

No to już jesteś skazana na niepowodzenie

wyliczyłam zapotrzebowanie, odjęłam 300kcal i nie przekraczam tej ilości kalorii dziennie.

Proszę o podanie wzoru, na którym się opierałaś

mi wychodzi około 1300-1400kcal

Kaloryczność śmieszna. Przy takiej diecie jedyne co, to obniżysz metabolizm i nabawisz się jo-jo. Jaki przyjęłaś rozkład BTW?

Dieta
sama w sobie tragiczna, rodem z kolorowych pisemek.

W obwodzie uda patologii nie widzę żadnej.

nie mogę ćwiczyć nóg na siłowni ze względu na skłonność do żylaków.

To są zalecenia lekarza czy twoje własne? Bo musisz zdawać sobie sprawę z tego, że bez treningu nóg mało co zdziałasz.

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: rowerek stacjonarny 1h dziennie

Gwóźdź do trumny. Głodowa kaloryczność + wariackie ilości aero + brak treningu siłowego = obniżony metabolizm, zahamowanie utraty tkanki tłuszczowej, tycie.
Dodatkowo wariackie ilości rowerka powoduję spychanie komórek tłuszczowych pomiędzy włókna mięśniowe uda, zwłaszcza u kobiet o budowie typu gruszki. Ten fat jest niezwykle ciężki do spalenia, o ile w ogóle możliwy

białka nie będzie, bo mój organizm tego nie lubi...

Na jakiej podstawie tak twierdzisz?

zresztą chodzi przecież głównie o ujemny bilans kaloryczny.

Nie, nie tylko o kaloryczność, ale również o rozkład BWT, przede wszystkim o podniesienie podaży białka i obniżenie podaży węglowodanów, przede wszystkim prostych.

Proszę zatem:

1. Wyliczyć zapotrzebowanie kaloryczne
2. Wpisać porządny jadłospis ułożony w oparciu o link, który podano ci powyżej
3. Wkleić zdjęcia sylwetki.
4. Odpowiedzieć na moje pytania

Wtedy dopiero będzie można coś ustalić.

Zmieniony przez - Martucca w dniu 2011-01-16 10:07:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301
wyliczyłam używając dwóch kalkulatorów: wyszła różnica bodajże 100kcal w nich.
użyłam tego zapotrzebowania z dziennika posiłków vitalmax.
czy naprawdę 1400kcal to jest mało przy niskiej aktywności?

to nie jest dieta. to jest jadłospis. niczego tu nie układałam, zwykle tak jem. wiem, że nie wygląda jak jadłospis sportowca ale przecież tragedii też nie ma...

co do żylaków i siłowego ćwiczenia nóg to są zalecenia lekarza angiologa po usg dopplerowskim żył. nie domykają mi się zastawki(ta w sercu zresztą też).

wariackie ilości aero? 1 godzina to przecież mało. do tego z praktycznie zerowym obciążeniem. nie mogę nawet powiedzieć, że jestem po tym zmęczona.

dlaczego mój organizm nie lubi białka: źle się czuje na diecie niskowęglowodanowej. zwiększając ilość spożywanego białka na koszt węgli zaczynają się bóle brzucha, złe samopoczucie, osłabienie, brak chęci do treningów - mimo identycznej ilości spożywanych kalorii. myślałam, że może alergia pokarmowa - ale okazało się, że wychodzi tylko minimalny odczyn z orzechów. jeden z lekarzy zasugerował kandydozę układu pokarmowego(?) - i że niby zmniejszona ilość dostarczanych węglowodanów może spowodować wtedy takie objawy(czy coś w tym stylu).

wydawało mi się, że rozkład BTW ma większe znaczenie jeżeli ćwiczy się siłowo. no ale jeżeli twierdzisz, że jest to aż tak istotne to powstaje mały problem....

1. Mogę wyliczyć zapotrzebowanie ze wzoru(ale pamiętam, że jak kiedyś wyliczyłam to wychodził mi wynik bardzo odbiegający od wyników wyliczanych na kalkulatorach). później wyliczę i wrzucę.
2. problemem nie jest ułożenie jadłospisu w oparciu o link - bo znam te zasady na pamięć i mogę go ułożyć z marszu. problemem jest złe samopoczucie przy zwiększonej podaży białka...
3. nie mam na razie jak zrobić zdjęcia.
4. mam nadzieję, że na każde odpowiedziałam


edit:
ze wzoru wyszło mi zapotrzebowanie 2032kcal
w kalkulatorach wychodzi 1800-1700


Zmieniony przez - Sarcina w dniu 2011-01-16 12:59:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 162 Wiek 37 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 6301
a jakbym uzupełniła dietę w odżywki białkowe zamiast produktów żywnościowych?
nie wiem jak się będę czuła na takiej diecie ale może warto spróbować...
nie chcę na razie drastycznie wszystkiego zmieniać.

napiszcie czy to ma sens to wtedy jutro coś rozpiszę.
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

DERMA ROLLER uzywa ktos?prosze o opinie

Następny temat

clearwater/Po prostu ćwiczę i jem czysto

Wiecej