sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Samoobrona na ulicy

Wysłana -
Wiem ze tych tematow jest mnostwo , ale jest tam balagan i ciezko o sensowna odpowiedz . Nie chcem odpowiedzi typu ze ulica to najwazniejsze jest miec psyche dobra i szczescie - to wiadomo . Chcem zeby sie wypowiedzialy osoby ktore juz duzo cwicza , bo w tych czasach naprawde zaczynam sie bac na ulicy i temat dla mnie jest powazny. Moje pytania:
1)muay thai + zapasy czy muay thai + BJJ? - ktore lepsze polaczenie
2)zastanawialem sie tez nad boksem , ale nie ma tam uzycia nog , nie ma tam obalen i to tak slabo wypada wdl mnie na ulicy - tak wiem , mocne piesci , jednak czasem nie ma tyle szczescia ze znokaltuje kogos po 1 badz paru uderzeniach , zacznie sie przepychanka i jednak wtedy kolana i nogi i obalenia sa kluczowe .chyba ze mozna polaczyc z czyms boks co jednak na ulicy sie sprawdzi?
3)czy moze zaczac formule MMa? jednak mam wrazenie ze lepiej isc na punkt 1 z moich pytan , bo jednak jak odzielnie trenerzy ucza styli walki to chyba sa lepsi niz ktos kto uczy mma i wie z kazdej dziedziny sporo ale jednak nie wszystko?
4)Po pol roku chcialbym sobie wykupic prywatne lekcje Krav magi bo slyszalem ze nie ma sensu isc na to odrazu , mam racje? Prosze jakas odpowiedz sensowna , nie klocmy sie tylko omowmy sprawe , bo moze sie zdarzyc ze to ja bede pomagal komus z Was na ulicy , albo na odwrot . Chcem uslyszec opinie osob co juz duzo cwicza i maja na ten temat pojecie . Osoby co cwicza rok lub dwa albo wcale , nie chcem o dawanie opini . Posluchajmy profesjonalistow

Zmieniony przez - Ro3ert w dniu 4/28/2017 6:06:41 PM

Zmieniony przez - Ro3ert w dniu 4/28/2017 6:07:17 PM
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Jak ktoś ćwiczy 2 lata to już jakieś pojęcie ma według mnie ale z chęcią zobacze odpowiedzi tych "profesjonalistów"

Zmieniony przez - tey w dniu 2017-04-28 19:08:38
Wysłana -
Problem jest taki, że najlepsza jest kulturystyka. Jak ważysz 120kg z samego mięcha to nikt Cię nie zaatakuje. A na poważnie, moim zdaniem mma z lekkim naciskiem na stójkę. A dlaczego nie np. bjj i muay thai? Ponieważ nie będziesz umiał łączyć płaszczyzn walki, walczyć chwytem na uderzenie i uderzeniem na chwyt. Do tego w mma walczy się w małych rękawicach i mimo, że na sparingach walczy się w rękawicach bokserskich, nie tam dużego nacisku na podwójną gardę jak w boksie czy taju. Jeśli chodzi o krav magę, to nie jestem zwolennikiem combatów. Jeżeli się zdecydujesz potraktowałbym to jak uzupełnienie. Zanim wykupisz te prywatne zajęcia za gruby szmal, wybierz dobrego trenera. Jeżeli, będzie pokazywał kombinacje w stylu: przeciwnik uderza nożem, Ty łapiesz za rękę, kopiesz kolankiem 3 razy, wykręcasz rękę, kolanko, sprowadzenie i dźwignia to odpuść. Ma to tyle wspólnego z walką, co Popek z kondycją.
Wysłana -
Kolego, ostatni profesjonalista co siedział na forum to był Jurkowski bodaj 10 lat temu, tutaj sami amatorzy-zapaleńcy, chcesz odpowiedzi profesjonalisty to napisz do Mameda, on był partyzantem w Czeczenii i jest jedynym zawodnikiem w Polsce który oprócz sportu walczył rzeczywiście o życie, a nie przepychał się z pijanym Cześkiem pod klubem Manieczki w Bździszewie

Ja bym brał taja + zapasy, na ulicy żadnego taczania się w parterze i wymyślnych gard, bierz style stójkowe, a tyle parteru co Ci potrzeba do przeżycia to na zapasach/sambo/judo/submission fighting/modern jiu-jitsu masz aż nadto. Ale nie jestem profesjonalistą :):)
Wysłana -
Cokolwiek jest dobre. Nie ma stylu lepszego czy gorszego, a jak już cię tak ulica interesuje to może pomyśl o jakiejś rzeczywiście sztuce walki a nie spocie typu boks. A mocne pięści to możesz mieć po jakim kolwiek tradycyjnym systemie, a na pewno nie po boksie. Poza tym jak chcesz umieć walczyć na ulicy to stójka nie parter, a te drobne elementy grapplingowe przydatne w walce są zawarte w każdym systemie tradycyjnym.

Za krav mage zapłacisz dwa razy więcej, a to czego tam uczą wszystkie techniki combatowe są wyciągnięte właśnie z tradycyjnych systemów i sprzedawane dwa razy drożej pod nową super marką systemu combatowego "krav maga". Nie ma tam niczego czego by nie było w taekwondo, karate, jujitsu, hapkido itd.
Wysłana -
Mocne pięści po tradycyjnym? ) Utwardzajcie dalej. Elementy grapplingu zawarte w każdym tradycyjnym stylu? Ciekawe. Moi koledzy trenują kyoka i nawet uderzeń na głowę nie trenują. Taekwondo, karate czy Judo to też sporty walki. W większości sekcji treningi nastawione są sport, a nie realną walkę. Kto jest mądry nie trenuje po to by lać się na ullicy. Tyle w temacie.
Wysłana -
Pietrosiek253
Mocne pięści po tradycyjnym? ) Utwardzajcie dalej. Elementy grapplingu zawarte w każdym tradycyjnym stylu? Ciekawe. Moi koledzy trenują kyoka i nawet uderzeń na głowę nie trenują. Taekwondo, karate czy Judo to też sporty walki. W większości sekcji treningi nastawione są sport, a nie realną walkę. Kto jest mądry nie trenuje po to by lać się na ullicy. Tyle w temacie.

tłumacz to osobie, która nigdy w życiu parteru nie trenowała i nie wie jaka drzemie moc w zapasach czy bjj
Wysłana -
To słabe jest to kyokushin co twoi koledzy trenują. W pierwszej kolejności to sztuki walki a jak ktoś to traktuje jako sport to jego sprawa. Tak samo moc drzemie w ciosie w szczękę czy kopie z półobrotu w żebra.
Wysłana -
Poza tym ty tego nawet nie trenujesz, więc nie twierdź że w większości jest tak czy inaczej
Wysłana -
jeżeli liczysz na to, że trafisz tak czysto kopnięciem z półobrotu niczym Chuck Norris, że gość się rozłoży, straci przytomność itp to się przeliczysz.
Większość walk kończy się w szarpaninie, a jak nie poradzisz sobie w klinczu to żadne stójkowe elementy Ci nie pomogą. Nie wiem dlaczego niektórym stójkowiczom się wydaje, że wejście do klinczu jest niemożliwe czy jakieś nieosiągalne bo oni sobie trenują dystans...
Wysłana -
Trenuj to co Ci przyniesie frajdę lub da utrzymanie. W innym wypadku zrezygnujesz zanim czegoś się dobrze nauczysz. Ważne by były podstawy zapasów, bo decyzja (i umiejętność jej wprowadzenia w życie) czy bić się na ziemi czy w stójce często jest kluczem do zwycięstwa (oczywiście mowa o walce 1:1).

Zmieniony przez - cynik75 w dniu 2017-04-28 23:55:30
Strona 1 z 3
Dodaj odpowiedź