SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Samoobrona na ulicy

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3073

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Idz na zapasy w stylu wolnym. W Poznaniu połowa bramek na mieście jest obstawiona właśnie przez zapaśników. Ew. Bjj ale bardziej bym stawiał na zapasy właśnie.

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Znajomość zapasów nie jest niezbędna żeby dobrze walczyć w klinczu czy też krótkim dystansie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 529 Napisanych postów 2651 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 89170
Pewnie że nie..zawsze można ćwiczyć bjj albo judo
1

Nie mam siły na to żeby nie ćwiczyć..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Podstawy klinczu są też w mt, lecz nie ma tam rzutów i obaleń więc gdy trafisz ma grapplera to szykują się wysokie loty

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W taekwondo i karate jest klincz jak i rzuty, podcięcia obalenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
W taekwondo jest klincz? Widziałem treningi TKD i nigdy nie widziałem tam klinczu. Sam sparowałem z chłopakami na zasadach MMA, którzy trenują TKD i w klinczu byli jak dzieci. Co do karate nie wiem, nie widziałem, nie wypowiadam się. A co do tematu to stawiałbym na zapas/BJJ bo 90% walk i tak kończy się klinczem (wiesz jak z tego korzystać to rzucisz rywalem o chodnik), a uderzane mogły by być MT/KB chodź Boks fajnie współgra z zapasami praca na nogach z boksu może mega zamieszać w zapasach szybkim skróceniem dystansu. Chodź nie wszystkie ruchy takie jak zajstep robi miejsce do obalenia jak robisz w lewo stronę zostawiasz nogę. Dużo, dużo jest takich elementów. Z każdego wybrałbyś coś dobrego i dlatego powstało MMA :)
1

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to dziwne było te taekwondo co widziałeś.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2259 Napisanych postów 2195 Wiek 28 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 25570
no nie wiem czy dziwne bo tam i byli vice-mistrzowie Europy, mistrzowie Polski więc ciężko mi powiedzieć czy dziwne. No ale osobiście nie trenuje tego sportu więc może i masz rację :)

vivere militare est

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Teraz w większości trenuje się tylko to czego się używa w walce sportowej, no może nie w większości, ale w wielu klubach. Jednak klincz jest jak i rzuty, podcięcia, obalenia itd. jak w każdym tradycyjnym systemie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 628 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 27406
Ja nie polecam tradycyjnych sztuk walki właśnie dlatego, że w absolutnej większości trenuję się pod walkę sportową. Gdyby, jeszcze zasady nie były tak ograniczone to ok. Niestety jest inaczej.

“If you think, you are late. If you are late, you use strength. If you use strength, you tire. And if you tire, you die.”
Saulo Ribeiro

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

taktarov

Następny temat

Gra bjj.

WHEY premium