SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Same rozpiętki

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2517

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
Czy można sobie zrobić klatę tylko jednym ćwiczeniem ? Mam na myśli na przykład rozpiętki.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Można. Oczywiście różnymi wariantami tego ćwiczenia, a nie tylko jednym. W historii byli nawet kulturyści którzy ćwiczyli w ten sposób.

Jednak dla większości ćwiczących będzie to najgorsze (tzn. najmniej efektywne) rozwiązanie.
Szczególną dysproporcję zauważysz stosując do innych partii ćwiczenia złożone, a do klatki tylko izolowane.

Napisz, skąd takie pytanie. Może będę mógł coś pomóc.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Tak mozesz zbudowac klatke jednym cwiczeniem np wyciskaniem plasko czy na skosie, ale IMO same rozpietki to troche lipa

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 255 Napisanych postów 13305 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 45257
najbardziej pobudzają klatke hantelki , ale bardziej od rozpiętek wyciskania różnego typu : skos góra , skos dłół , płasko co nie znaczy że sztanga i rozpiętki są bezużyteczne bo nie są.

Ja swoje poglądy mam, ale teraz czasy takie, że na wszelki wypadek się z nimi nie zgadzam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
Stąd to pytanie, że jak ćwicze klatę sztangą, tzn na leżąco podnoszę do góry, to co chwila ona się przechyla to na lewo, to na prawo i spadają obciążenia, robiąc niesamowity łomot. Rozpiętki natomiast likwidują ten problem, bo z hantelek nie spadają obciążenia, no i mam pełną kontrolę nad ruchem.

Jest jeszcze jedno ćwiczenie - klaskacz czy jakoś tak. Przy tym też nie ma problemów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1193 Napisanych postów 8529 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 108293
popracuj nad techniką jeśli sztanga Ci się kołysze na lewo i prawo, może za duże obciążenie zakładasz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
To, że nie potrafisz opanować sztangi nie powinno Cię zniechęcać do ćwiczeń złożonych. Jeśli tylko masz możliwość ćwicz na sztandze, chociaż jedno ćwiczenie i uzupełniaj je sztangielkami (wyciskanie, rozpiętki, przenoszenie).
Krążki na sztandze można zabezpieczyć na wiele sposobów - albo kupić zaciski, albo zrobic z kawałka rury o większym przekroju niż gryf, z gumowych klinów, drutu ... no kombinacji jest wiele. Widziałem już takie pomysły że głowa mała Wystarczy pokombinować.
Oczywiście pomijam temat asekuracji - to jest najlepsze rozwiązanie.

Po pewnym czasie dojdziesz do takiej wprawy, że ze sztangą bedziesz ćwiczył tak równiutko jak na maszynie.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
Jeśli minimalne obciążenia są za duże to... heheheehehe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 96 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 734
Ale rozpiętki i to ćwiczenie na klaskaczu idą mi bardzo dobrze, nawet przy większych obciążeniach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
No to bardzo dobrze, ale dodatkowo wykonuj ćwiczenia złożóne.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 2935 Wiek 96 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 14118
przeciez moze robic wyciskanie sztangielkami tak samo nie??
pzdr.

Pomogłem, wyraź swoją wdzięczność za mój poświęcony czas

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bieganie a terning

Następny temat

trening zaawansowanego do oceny przez zaawansowanych

WHEY premium