SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Saida/BLOG/judoczka na diecie,cel osiągnięty - str. 122 i walczymy dalej:)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 117870

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Witam
Ten blog ma głównie służyć u mnie wzmocnieniu motywacji,a także prowadzeniu zapisków,które być może w późniejszym czasie mi pomogą oraz zdobyciu doświadczenia Ponadto nie ukrywam, że liczę na rady Mądrych Głów, które siedzą w temacie i są doświadczone.

Na wstępie chciałam też po raz kolejny podziękować BodyLine za ułożenie diety,bo bez niego ta redukcja nie byłaby możliwa,a na pewno nie byłaby efektywna ani tak przyjemna i "bezbolesna",jaką jest do tej pory

Na redukcji jestem od dwóch tygodni.

1. O mnie
a) płeć - kobieta
b) wiek - 19 lat
c) aktywność - docelowo trenuję 5 razy w tygodniu judo i dwa razy w tygodniu bjj (judo od poniedziałku do piątku, bjj w poniedziałki i środy po treningu judo). Do tego zajęcia na uczelni, których póki co mam bardzo mało (aż w środy i czwartki,później będzie więcej). Na razie ze względu na kurs prawa jazdy były 3 treningi judo i 2 bjj.
d) waga - Przed rozpoczęciem redukcji dochodziła do 68 kg, na dzień dziejszy 64 kg.
e) wzrost - 164 cm
f) Obwody:
przed rozpoczęciem reduckji:
pas - 84 cm
biodra - 104 cm
klata - 94 cm
biceps - 30 cm
Na dzień dzisiejszy:
pas - 78 - 79 cm
biodra - 96 cm
klata - 87
biceps - 29 cm
łydka - 38 cm (nie wiem,czy mierzyłam w dobrym miejscu)
uda - 54 cm (to samo zastrzeżenie,co przy łydce)

2. Dieta
Wklejam dzień,który jest moim ulubionym
a) posiłek I
30 g płatków kukurydzianych; 200 ml mleka 0,5%, jedno jajo
b) posiłek II
2 kromki pełnoziarnistej Wasy, 50 g żółtego sera, pomidor+cebula, woda mineralna
c) posiłek III
100 g piersi z kurczaka, 100 g gotowanych warzyw, 10 ml oliwy z oliwek, woda mineralna
d) posiłek IV
100g łososia, 100g surówki z kiszonej kapusty
e) posiłek V
100g piersi z indyka, 100g gotowanych warzyw, 10 ml oliwy z oliwek

3. Trening
a) aerobów do tej pory nie robiłam (tzn. od rozpoczęcia diety,bo w ogóle to i owszem), gdyż waga leciała szybciutko i bezboleśnie,a powiem szczerze,że aerobów nie znoszę i odezwał się we mnie leń. Ale Od jutra dodaję na razie 3x w tygodniu po 30-45 minut w soboty, wtorki i czwartki, jeszcze nie wiem,czy z rana,czy na wieczór.
b) treningi na macie trwają w przypadku judo półtorej godziny, w przypadku bjj dwie.
c) treningu siłowego jako takiego nie ma,bo średnio mam to gdzie wcisnąć,a poza tym zielonego pojęcia o tym nie mam.


Moje osobiste wrażenia z pierwszych dwóch tygodni stosowania diety:
Pierwszy tydzień był masakryczny w moim odczuciu. Byłam bardzo osłabiona, zaczęły się krwotoki z nosa, spać mogłam przez cały dzień. Ponadto niemożliwym wydawało mi się spożywanie 5 posiłków w ciągu dnia i pogodzenie tego z codziennymi czynnościami. Jednak spadek wagi nieco mnie zmotywował i dodał pewności,że jednak jestem na dobrej drodze do osiągnięcia celu.
Do tego posiłki wydawały mi się niesmaczne i jałowe.

W drugim tygodniu nauczyłam się robić posiłki tak,żeby mi smakowały i od tej pory nie mam problemu,że czegoś nie lubię. Część posiłków zmodyfikowałam,potrawy zaczęłam inaczej przyrządzać,co przyniosło pozytywne skutki. Uczucie zmęczenia i osłabienia ustąpiła miejsca ożywieniu. Ponadto przyzwyczaiłam się do stałych pór posiłków, nauczyłam się organizować czas tak,żeby i posiłki przygotować i zjeść bez pośpiechu. Niemozliwe okazało się mozliwym Na treningach zauważyłam także wzrost dynamiki,co do tej pory było moją piętą Achillesową. Niestety, nieco spadła siła,ale to jest do nadrobienia.

Cele: Docelowo chciałabym ważyć ok. 55 kg (co pozwoli mi startować w wadze do 57kg), gdyż była to moja naturalna waga sprzed "spasienia się". Marzeniem byloby 51kg, gdyż mogłabym startować w kategorii wagowej do 52kg Ale ostatni raz ważyłam tyle mając 12 lat. W każdym razie zobaczymy,jak będzie to wygladać,gdyż nie chciałabym przypimnać chodzącego szkieletu

Zapraszam do komentarzy,poprawek,etc.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 139
o fajnie... ja tez trenuje judo i chce walczyc w nizszej kategorii ale wlasnie w tej do 63 kg:) Trafilam tutaj na strone i jestem na etapie psychicznego nastawiania sie ze trzeba jesc 5-6 posilkow a nie 2-3... Podaj inne dni co jesz prosze to bede miec ulatwiony start w ulozenie mojej diety:) thx

iLoo - zmienić myślenie o odżywianiu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 2860 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 41203
Sprawdziłem diete:

a) posiłek I
30 g płatków kukurydzianych(owsiane lepiej); 200 ml mleka
0,5%, jedno jajo
b) posiłek II
2 kromki pełnoziarnistej Wasy(daj ciemne pieczywo), 50 g żółtego sera(Białego,ew jajko), pomidor+cebula, woda mineralna
c) posiłek III
100 g piersi z kurczaka, 100 g gotowanych warzyw, 10 ml oliwy z oliwek, woda mineralna
d) posiłek IV
100g łososia, 100g surówki z kiszonej kapusty
e) posiłek V
100g piersi z indyka, 100g gotowanych warzyw, 10 ml oliwy z oliwek

a ryż okołotreningowo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 7667 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 81617
Witaj. To się zleci pół grapla zaraz.



Dużo Ci z klaty poleciało na redukcji....

Daj jakieś zdjęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Kondek,diety raczej nie sprawdzaj,bo wierzę,że oddałam się pod opiekę odpowiedniej osoby W inne dni są i płatki owsiane na śniadanie,czasami jest jakaś jajecznica,generalnie dieta jest mocno urozmaicona,to był tylko jeden przykładowy dzień

Kuro,zdjęcia będą,ale klopsik ze mnie,ostrzegam tylko fotki trzeba najpierw zrobić
Z klaty owszem,sporo,ale cieszy mnie,że z bioder i brzucha zlecialo więcej Choć też zdaję sobie sprawę z tego,że to dopiero początek drogi

Zmieniony przez - Saida w dniu 2008-10-03 21:32:33

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5306 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 24415
Witam! Kolejna kobieta w dziennikach, będę wpadał. Powodzenia!

PS. Oczywiście na fotki czekamy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2202 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22170
Wrzucaj fotki !

Co do celu 55 kg , hmm a ile sobie czasu an to dajesz? Jak za dużo zrzucisz z bioder to będzie lipa, dziewczyna bez krągłości?

"Mądrości swych dla planów złych nie wlewaj w nich, nie wolno Ci.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ech,mam taką figurę i tak rozstawione kości,że "pupę" to ja zawszę będę miała,niezależnie od tego,ile będę ważyć I jestem zadowolona z tego,że wybrałam akurat judo,bo rozrosły mi się barki,w związku z czym jestem w miarę proporcjonalna a nie przypominam gruszki

Nie określam czasu na redukcję,po prostu chcę dojść do tej wagi. Cierpliwie i wytrwale chcę dążyć do celu

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2202 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 22170
Myślałem ,że jakieś zawody Cię gonią

Gruszka jest fajna - jak się odpowiedni zakołysze

"Mądrości swych dla planów złych nie wlewaj w nich, nie wolno Ci.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2372 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 8858
Trzymam mocno kciuki i czekamy na fotki :D

--
Spartan Kraków - Kuźnia ludzi ze stali

zapasy.krakow.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Zawody już pogoniły i pierwszy raz od długiego czasu nie muszę zbijać wagi przed zawodami,z czego jestem bardzo zadowolona,mam nadzieję,że to ostatni start w 63 (aaaa... no bo jest kilogram tolerancji na tych zawodach,więc mogę sobie wazyć 64 kg i startować w tej kategorii)

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
rowniez witam, pania sportow walki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

linki do stron

Następny temat

???

WHEY premium