SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Sabak90/ DZIENNIK/ TRENING FBW 15-10-5 WODYNA

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 20936

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Tak wiec od dzis postanowilem prowadzic dziennik Chcialbym pocwiczyc i przybrac troche masy, waze 72-73 kg, wzrost 1,79m. Wiec tak nie wiecej niz do 8 dych chce przytyc. Jesli nie bede zapominal, bede staral sie prowadzic dziennik regularnie.. Staz nie wiem sam jaki mam, bo zaczynalem cwiczyc juz kilka razy i niestety po jakims czasie sie to konczylo, Powód? Mam amatorska silownie w domu i samemu nie zawsze chce sie cwiczyc.. Lecz zaczalem od 2 tygodni i mam nadzieje teraz zamiar tego nie konczyc :) Suplementow brak. Mam ponad pol pudełka Storma i Shocka(dostalem od kumpla na 18ke ) i nie wiem kiedy zaczac to brac..

Wymiary: Nie znam dokladnie.. w bicu mam chyba 32 cm, reszty nie wiem :P

Dieta: Jak narazie jest mniej wiecej, troche na czuja, chce ja jakos wyszczególnić. Bo pilnuje tylko posilkow przed i po treningu.

Dzis zaczynam cwiczyc I dzien z dziennikiem, tak wiec za jakies 1,5h pojde cwiczyc, mam zamiar niedlugo zjesc ryż z bananem. Po treningu rybe, moze troche ryzu.. Prosze o pomoce, wszelkie uwagi i opinie.. Bede wdzieczny

Btw, robie A6w, Czy sa jakies przeciwskazania? Dzis 7 dzien Weidera..

Acha, Plan ktory mam jak narazie jest taki:

Poniedzialek: Klata, triceps
1. Wyciskanie leżąc
2. Franc leżac
3. Wyciskanie lezac, skosna lawka
4. Wyciskanie lezac waski uchwyt
5. Rozpietki
6. Pompki mdz 2 lawkami na triceps ( mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi.. :P)

Środa: Barki, Nogi
1. Unoszenie sztani/hantli prostymi rekami przed soba
2. Cwiczenie na uda na atlasie (prostowanie i uginanie nog)
3. Podciaganie sztangi do brody waski uchwyt
4. Cwiczenie na łydki na atlasie (prostowanie i uginanie nóg)
5. Wyciskanie sztangi nad glowa

Piątek: Bic, Plecy, Przedramienia
1. Uginanie ramion ze sztanga/hantlami stojac
2. Wiosłowanie
3. Nadgarstki
4. Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku nachwytem i podchwytem na przemian wzgledem serii
5. Podnoszenie sztangielki w opadzie
6. Nadgarstki
7. Uginanie ramion ze sztangielka w siadzie z supinacją
8. Szrugsy

Jak narazie nie pisze co jak po ile serii i z jakim ciezarem, to bede pisal po treningach. Jak narazie, bo mam nadzieje ze bedzie lepiej, ciezary nie sa szokujace.. :P




Zmieniony przez - Sabak90 w dniu 2008-11-21 16:02:55
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Tak wiec cwiczylem dzis okolo 1.20h
Zrobilem wszystko to co mam w rozpisce na piatek.. Rozpiske narazie ulozylem sobie sam, sa tam moje przykladowe cwiczenia, oczywyscie zmieniam je tak samo jest i z kolejnoscia ich wykonywania.. Co do ciezarow i serii nie napisze co i jak, bo nie pamietam :) Ale mam na dole kartke bo sobie zalozylem taka, wypisuje tam serie i powtorzenia z obciazeniem zeby sledzic postepy :)
Lekko ponad pol h temu wrocilem do domku i robie teraz Weidera.. Wczesniej nie mialem kiedy, ok spadam do ostatniej-3 serii..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 884 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 12330
No nieźle,życzę powodzenia i dużych przsyrostów.Nie zniechęcaj się i trenuj regularnie,gdybym ja się nie zniechęcał miałbym juz kilka cm więcej w bicepsie,klacie itp,no ale trudno.Może zamiast tego banana z ryzem lepie kurczak z ryżem?
Jeśli możesz wstaw kilka fotek:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Diete musze ulozyc jakas.. I wiem ze jest to konieczne, foty dodam jak bede mial mozliwosc.. Narazie moja cyfrowka nie dziala, wiec moze od dziewczyny pozycze aparat i dodam kilka fot :P Masy chce przybrac bo jak narazie jest cienko..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
24.11.08 Mały edit co do pierwszej glownej wypowiedzi..

Tak wiec po krotkim namysle, zmieniam moj staz.. Mysle, ze moge przyznac ze praktycznie zaczynam od zera.. mam male doswiadczenie w kulturystyce.. chyba ponad 5 razy zaczynalem cwiczyc, tak ze cwiczylem z 3 tygodnie-miesiac i pozniej z miesiac, dwa nic.. nie bylo wtedy diety, nawet "mniej wiecej".. Tak wiec doswiadczenia z tego nie mam duzego..

Od razu zapowiadam, ciezary w moich treningach nie beda imponujace, wrecz przeciwnie, lecz mam nadzieje ze z czasem to sie zmieni..

Dotychczasowy plan ktory mam, jest przygotowawczy do treningu.. Narazie raczej z 2 miechy pomacham bez supli, w sylwka i na studniowke niestety troche wypije, wiec przed tym terminem nie ma sensu czegos brac.. Tak wiec z 2-3 tygodnie po studniowce mysle ze moglbym zaczac brac storma i shocka, lub kupic jakas slabsza kreatynke na jeden okres i dopiero storm i shock.. Jeszcze sie zobaczy.. Mozecie mi doradzic :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
Trening po weekendzie :)
Dzisiejsza 'dieta', poniewaz nie byla ona zbyt dokladna, z czasem bede probowal jak najlepiej sie dostosowywac co do potrzeb mojego organizmu zeby przybierac upragnionej masy

Śniadanko, okolo 7.15
Płatki kukurydziane z mlekiem( prawie cala miska)
W szkole zjadlem jedna buleczke (mialem dzis tylko 3 lekcje, normalnie mam 6..)
W domu tam jakis jugurt wpadł w rece, 2 jablka, 2 kanapki(troche masła, szynki, sera, ketchup)
Około 15 talerz zupy buraczkowej
Przed treningowe jedzenie to 100 g ugotowanego ryzu (wiem, brakowalo bialka )
Akurat skonczylem trening, niedlugo zjem jakies 2 jajka, cos do tego dodam..

Spis treningu

Tym razem podaje ciezary, od razu po kazdej serii spisywalem wszystko na kartke..
Tak wiec, Klata & Triceps
Przerwy mdz seriami, na ogol 2-3 minuty robie..
Czas treningu: okolo 1,10 godziny

1. Wyciskanie sztangi lezac [12,10,7] x [45,46,46 kg]
Komentarz: poszlo dobrze.. Narazie konczylem na 46 kg, troche obciach, ale przyznam, 8 razu juz nie dalem rady
Normalnie moze zalozylbym wiecej i zrobilbym mniej razy ale..
Dzisiaj moglem wlozyc na sztange max 46 kg, powód?
Mam 2 sztangi, lamana i prosta, do dwoch sztang sa inne ciezarki, te z lamanej nie wchodza na prosta, brakuje 2mm wiec z tata zanieslismy do sasiada i on tam w pracy ma komus dac zeby mi te ciezarki zrobil dobrze.. Wiec wtedy bede mogl juz na prosta nalozyc 82 kg max, ktorych jeszcze dlugo nie wycisne pewnie..
Moj rekord w WL to 65, ktore wyciskalem rok temu w szkole.. Rade dac dalem, zeby sprobowac wiecej to nie bylo za bardzo jak bo nastepnie tylko 90 mozna bylo podnosic.. Wiec z rekordem jak bede mial ciezarki juz dopasowane z lamanej na prosta to sie kiedy sproboje i napisze jak poszlo
2. Wyciskanie francuskie sztangi lezac [10,7] x [26, 28.5kg]
Komentarz: Ciezar moze i maly, ale dla mnie bylo dosc ciezko.. za tydzien zmniejszam troche ciezar bo dzis i z technika bylo kiepsko
3. Wyciskanie sztangi lezac, lawka ukos [12,7,9] x [32.5, 36, 36]
Komentarz: po drugim wyciskaniu zagapilem sie i przerwa byla z 1.5-2 minuty, tak wiec w trzecim zrobilem wiecej niz w 2..
[Małe wtrącenie] wlasnie zjadlem po treningowe jedzenie, byly w nim 2 jajka, pol talerza mleka z platkami owsianymi
4. Wyciskanie sztangi lezac waski uchwyt [12,9,6] x [30,31,31]
Komentarz: malo pary juz troche mialem po wczesniejszym wyciskaniu :P Ale jakos poszlo no..
5. Przenoszenie hantelki (to cwiczenie na klate) [12,10,6] x [10, 12.5, 15]
Komentarz: Pierwszy raz robilem to cwiczenie, wiec nie wiedzialem jaki ciezar mam nalozyc.. Hmm, robilem to dzis ostatni raz, za ostatnia proba zrobilem 6 razy, mialem jeszcze ciut sily ale nie, koniec.. Daly mi sie we znaki bóle prawego barku, ktorych ogolnie nie odczuwalem od roku.. Sprostowanie, rok temu mialem wypadek i polecialem na prawy bark, mialem go zbity czy cos takiego, 10 dni nosilem gips ktory byl dla mnie straszna meka.. Jak mi sie uda to nizej w nastepnej odpowiedzi dam fote.. Normalnie w miejsce tego dzisiejszego cwiczenia robie rozpietki na lekkiej skosnej, ale chwilowo jeszcze nie mam 1 hantli bo dalem na wzor do zrobienia tych ciezarkow z lamanej
6. Pompki na triceps, mysle ze wiadomo o co chodzi.. Cwiczenie wykonywalem mdz dwoma lawkami [12,11,max- w tym przypadku 9]
Komentarz: jakos poszlo, to cwiczenie robie zawsze na koniec w dniu robienia tricepsa, gdyz po nim czuje niezly wycisk

Ogolnie czulem dosc niezla pompe na klacie i bole trica :) Nast trening w srode..

Pozdrawiam i prosze o komentarze co do wykonywanych cwiczen, powtorzen, etc.. krytykujcie i doradzajcie.. Bede naprawde wdzieczny
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681


Ja rok temu Jak napisalem powyzej, meczylem sie w tym 10 dni.. Ech.. Jakie szczescie ze juz tego nie mam..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witaj w dziennikach treningowych

Powodzenia, bd śledził i zapraszam do mnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 329 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2739
witam

Co do treningu mam kilka uwag:
dobrze by było gdybyś do treningu na nogi dorzucił przysiady to najlepsze ćwiczenie na tą partie

wg mnie lepiej jest ćwiczyć partie mięśni po sobie tzn jak robisz nogi i bary to nie jedno ćwiczenie na bary a drugie na nogi tylko najpierw zrób nogi a potem bary
kolejność jak się nie mylę jest taka: nogi, plecy, klata, bary, biceps, triceps
Ale to oczywiście moje zdanie może Ci lepiej jest trochę pomieszać

a co do a6w to jak najbardziej rób dobry trening brzucha

to na tyle moich uwag oczywiście są to tylko sugestie

życzę wytrwałości w treningu i dużych przyrostów

pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 739 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5681
wiewi0r Dzieki za komentarz :) Wezme to pod uwage, pewnie dodam to cwiczenie na nogi
Nie wiem jak z a6w bedzie u mnie, nie chce sie tego strasznie robic :P Ale wiem ze jest efektywne, wiec moze dojde do jakiegos zadowalajacego dnia.. Dzis wolne od cwiczenia, jutro trening sobie pykne to i rozpiska jakas pewnie bedzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 11895 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 164753
dieta dieta dieta chłopie źle jesz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

oceńcie mi plan na masę

Następny temat

Co dalej ?!

WHEY premium