SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

STAN ZAPALNY KOLANA - POMOC Dieta.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 532

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 45 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 570
Witam
Mam problem z kolanem jakiś dziwny.
Mam 27 lat. W 2016 r. w lutym miałem robione, cyt: "Artroskopowa, rewizyjna rekonstrukcja wkp stawu kolanowego lewego STiG z drugiej nogi ARTHREX.
Szycie łąkotki przyśrodkowej - FastFix. Usunięcie uszkodzonego fragmentu łąkotki bocznej.
"
No i rehabilitowałem się i wszystko przebiegało w dobrym kierunku, tyle że szło dość długo.
Jakoś na początku września po treningu/rehabilitacji nóg coś zaczęło mi dziwnie chrupać przy prostowaniu/zginaniu nogi. Nawet dziwnie mi było prostować nogę, ale jakoś mnie tam nic nie bolało. Pomyślałem, że to nic wielkiego i wieczorem zrobiłem kolejny trening nóg ( przysiady, ćwiczenia z taśmami na nogach, propriocepcja itp.) No i nazajutrz mi kolano spuchło, jakby zrobiła się tam woda no i przy chodzeniu dłuższym odczuwałem ból. I do teraz czuję to samo, przy dłuższym chodzeniu robi mi się ciepłe kolano i zaczyna boleć, że jak długo chodzę to już nie daję rady i tylko kuleję.
Byłem prywatnie u lekarza ortopedy i zrobiłem też USG kolana:
"Stan po rekonstrukcji ACL, usunięcie fragmentu łąkotki bocznej oraz szyciu łąkotki przyśrodkowej.
W stawie kolanowym wysięk i pogrubiała błona maziowa.\
Na kłykciu przyśrodkowym kości udowej ognisko chondromalacji II st.
W rogu tylnym łąkotki przyśrodkowej zmiany zwyrodnieniowe i pooperacyjne oraz podtorebkowa horyzontalna szczelina;
w badaniu dynamicznym łąkotka nie ulega rozwarstwieniu.
Łąkotka boczna niejednorodna, z obecną poprzeczną szczeliną,;
w badaniu dynamicznym łąkotka nie ulega rozwarstwieniu - prawdopodobne uszkodzenie śródłąkotkowe.
Ścięgno m.4głowego, więzadło rzepki, troczki rzepki, więzadła poboczne, pasmo biodrowo-piszczelowe
oraz przyczepy więzadła krzyżowego tylnego bez zmian.
W badaniu dynamicznym niewielka niestabilność przednia - obraz usg przemawia za elongacją graftu.
Dół podkolanowy prawidłowy.
"
Lekarz sam nie wie co może mi dolegać i proponuje mi zabieg artroskopowy. Tyle, że z NFZ to się naczekam, co jest dla mnie bezsensu, a prywatnie mnie nie stać. We wtorek mam jeszcze wizytę u innego ortopedy z NFZ, ale nie wiem czy za wiele pomoże, zobaczymy.
Czuję w kolanie, że to jakieś zapalenie jest, bo robi się dość ciepłe. No i widać jakby było nieco spuchnięte.
Zaznaczę, że trwa to już ponad miesiąc, co jest zbyt długo :/
Pytania:
1. Warto iść jeszcze do fizjoterapeuty? Może ćwiczeniami można to jakoś wyleczyć?
2. Jakiś lek na ten stan zapalny czy coś co pomoże?
3. Suple i dieta, w to mogę zainwestować. Może dietą można to jakoś wyleczyć?
4. Co jeszcze byście mogli poradzić?


Pozdro
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82717 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699608
Jeden temat wystarczy - ten zamykam .
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

Kilka pytań odnośnie diety

Następny temat

Dieta redukcyjna do oceny +100kg - 7 dniowy plan

WHEY premium