SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPORT-KLINIKA (Żory)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 62392

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 28 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 134
Witam! Mam pytanie : Jak długo trzeba czekać na zabieg w Sport-klinice w Żorach, jesli jest on refundowany przez NFZ tzn. w połowie ponieważ śrubę którą bede miała umieszczaną w nodze płacę oddzielnie.Jeszcze nie mam ustalonego terminu dopiero ma zadzwonic za ok 3 miesiące to sie czegoś dowiem.Prosze o odpowiedz.
10

kaśka:)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3
Ja podobne mam zdanie to wspaniała klinika a personel bardzo grzeczny, wyrozumiały. Polecam klinike.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
zadzwon i sie dowiedz, roznie to bywa mozesz czekac kilka dni albo kilka miechow nikt ci nie jest w stanie odpowiedziec
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 12
Przyszedł najwyższy czas aby ktoś wreszcie uświadomił ludziom co się dzieje w klinice dla sportowców w Żorach. I nie będzie to ani legenda miejska, ani konkurencja która chce wypędzić z rynku tą klinikę. Opisze wam tylko mój przypadek a wy ocenicie sami... czy to są lekarze - którzy mają ratować życie i pomagać ludziom, czy tylko biznesmeni, którzy z operują każdego byle mieć na tym zysk...

Dwa lata temu zerwałam więzadła krzyżowe, w Żorach wykonano rekonstrukcję więzadeł krzyżowych, oczywiście za odpowiednią kwotę: 200zł - każda wizyta (trwająca nie dłużej niż 5 min, było ich około 15) , 2500zł implant, 13 000zł sama operacja (którą sfinansowało NFZ). Po dwóch latach zaczęło znowu boleć mnie kolano, więc kolejna wizyta tym razem 250zł + 50zł zdjęcie rentgenowskie i po kilku minutach pewna diagnoza: operacja się nie udała, implant się nie przyjął, kości się nie zasklepiły (mimo, że rok po operacji wmawiano mi, że wszystko jest w porządku), wymagane są kolejne dwie, jedna usuwająca stare implanty a za pół roku następna + wszczepienie mięśnia ze zwłok (koszt 3200 zł) itd... i 50% nadziei na to że w ogóle będę kiedykolwiek sprawna. Świadomość, że do końca życia mogę być kaleką nie dała mi spokoju, pojechałam do innej kliniki... lekarz po takim badaniu jak w Żorach i po ich zdjęciu rentgenowskim nie był w stanie potwierdzić diagnozy z Żor, więc polecił zdjęcie rezonansowe - najbardziej szczegółowe, bezbłędne i zdecydowanie najlepsze badanie jakie możemy sobie zafundować. Wykazało ono, że więzadła krzyżowe są całe i zdrowe, nie są nawet ponadrywane, operacja w Żorach się powiodła i żadna inna nie jest potrzebna. A kolano boli mnie z przemęczenia... Po kilku razach na powtórnej rehabilitacji nie boli mnie nic, czuje się świetnie i dalej mogę uprawiać sporty bez ograniczeń i cieszyć się życiem.

Chciałam, żeby to było dla was przestrogą, zanim dacie sobie zrobić krzywdę zapytajcie jeszcze kilku innych specjalistów! Życie jest zbyt piękne aby ktoś dla kasy wmawiając wam, że to dla waszego zdrowia zrobił z WAS kaleki!! Na pewno znajdzie się wielu moich przeciwników na tym forum, dlatego chciałam zaznaczyć, że nie napisałam, że Żory są złymi fachowcami (przecież operacja się udała) oni robią to TYLKO dla kasy, nie zważając na dobro innych!! Przecież chcieli zoperować powtórnie za kolejne kilka tysięcy zdrowe kolano!!
7
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220
Kiedy zerwałem ACL w lipcu 2008 i zbierałem informacje na temat rekonstrukcji w Żorach temrminy były ponad półroczne dla NFZ i kilkutygodniowe dla prywatnych zabiegów (10k pln ze śrubą tytanową).

Ja swój zabieg robiłem w firmie Anima Medica z Mikołowa i jestem zadowolony.
operował dr. Dariusz Czekaj. 6k pln ze śrubą biowchłanialną. 2 tygodnie po urazie, wiec bardzo szybko z tego co sie dowiedziałem na rehabilitacji to za szybko ale w moim przypadku nie miało to konsekwencji.
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 124
Mineczka...a jaki lekarz Cię prowadził i operował??
Otóż ja zerwałem więzadło krżyżowe oraz uszkodziłem łąkotkę i kompleks tylno boczny w maju. Jeździłem po wielu lekarzach z mojej okolicy (jestem z ok. Wrocławia), każda wizyta trwała kilka minut a kasowali po 100zł, i wszedzie mowili ze taki zabieg będzie możliwy dopiero w kwietniu 2010. Załamka. Ale w internecie natrafiłem na info o Sport klinice, a że byłem zdesperowany nakłoniłem rodziców żeby tam pojechać...i co się okazało...Wizyte ustalono na 5.XI (wizyta 250zł + rtg 58zł)...Po trwającej ok 30 min konsultacji u dr. Macieja Marka ustalono mi termin zabiegu na 24.XI bo okazało się że są jeszcze fundusze dla nieletnich....także już jestempo zabiegu...sam zabieg jest refundowany..ale musiałem płacić 4375zł za jakies srubki. Mimo wszystko jestem naprawdę zadowolony. gdybym tam nie pojechał do tej pory bym kuśtykał, a tak juz zacząłem rehabilitacje. Z czystym sumieniem mogę polecić dr. Marka...nie owija w bawełnę nie gada o głupotach, mówi dokładnie co i jak, widać że zna się na rzeczy.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3
Witam, zastanawiałam się ostatnio nad wykonaniem artroskopii w Żorach ale termin oczekiwania na zabiegi refundowane przez NFZ to od 1 roku do 2 lat, wiec czas czekania diametralnie się wydłużył :/ "czyli najlepiej sobie zaplanować 2 lata wcześniej ze będzie np konieczne wykonanie artroskopii i zapisać się od razu a jak się cos stanie np z kolanem to będzie jak znalazł" :)
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 41 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 859
Witam
Czy ktoś na tym forum operował bark w Sport-Klinice? Mam nawykowe zwichnięcie barku i wybieram się tam na wizytę i mam pytanie jakie macie zdanie nt tej kliniki jeśli chodzi o bark? Albo jakie kliniki na Śląsku są godne polecenia? pozdrawiam
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1
Niestabilność barku - polecam Avimed, szpital w Katowicach na Gliwickiej. Zabiegi z NFZ i prywatnie jak nie chcesz czekać.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1
Byłem w sport klinice i dostałem genialną diagnozę i zalecenia. Diagnoza że moje kolana są zmęczone i nie lubią wysiłku a zalecenia żebym przestał uprawiać bieganie bo bieganie 5 km dziennie to jest zbyt duży wysiłek i żebym tyle robił w tydzień a dodam że mam 22 lata :( a dodatkowo mam o 250 zł mniej w portfelu :/
5
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 154 Napisanych postów 1971 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15863
A znacie może jakąś klinikę chirurgi ręki, gdzie wykonują artroskopię nadgastka( mam uszkodzoną chrząstkę trójkątną) z NFZ. Jeden termin już mam w Poznaniu, ale dopiero za 6 lat...!
4
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 1 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 3
Mam pytanie Co sądzicie na temat tej kliniki? Bo chciałabym zapisać się tam na zabieg i chciałabym mieć jakie kolwiek informacje na temat tej kliniki. Proszę o odpowiedz. Pozdrawiam :)
7
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wrastajace wloski

Następny temat

dziwsna sprawa - maly siniak

Wiecej