SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SPECJALIŚCI!-leki przeciwbólowe

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27715

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
Mam masakryczne bóle menstruacyjne, ale wszelkie choroby gin wykluczył ("tak niektóre baby mają"). Nie chodzi o to że mam biegać w tym czasie ale zwykłe wyjscie z domu(przez 2 dni w sumie) GRANICZY Z CUDEM! Wszelkiego rodzaju leki przeciwbólowe nie na recepte na mnie NIE DZIAŁAJĄ niezależnie jakie ilości biore(kiedyś przedawkowałam pyralgine ) Musze zaznaczyć że jestem uczulona na salicyle, (nie toleruję augmentinu i hiconcilu), nie mogę brać aleve itp. Ostatnio mialam ketonal, na bóle podziałało niesamowicie ale skończyło się ciężkim rozstrojeniem ukł. pokarmowego przez te salicyle!!! Gin przepisał mi diclac ale w ulotce też jest mowa o salicylach więc nawet nie próbowałam. Moje pytanie: CZY JEST JAKIŚ LEK PRZECIWBÓLOWY KTÓRY NIE MA SALICYLI I JEST NAPRAWDE SILNY??? Może być na recepte.
Aaaa, no spa forte też nie pomaga

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 665 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 19027
kiedyś na ból kręgosłupa lekarz przypisał mi właśnie tramal, ale pomylił chyba dawkowanie, kazał mi brać co 6h jak się później okazało dawkę dobową, po 3 tabletce przestałem czuć swoja twarz przy dotyku, na szczęście nic się nie stało, bardzo silny lek tylko jako ostateczność imo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6731
Nie pamietam i nie jestem pewien składu ale w tej sytuacji powinien pomóc TRAMAL ...ale tak jak mówie nie jestem pewny na 100% .....w tym konkretnym przypadku polecałbym TRAMAL RETARD (o przedłuzonym działaniu) .... ale niech jeszcze specjalisci wypowiedza sie na ten temat ..... Pozdro

Zmieniony przez - Manieq w dniu 2005-05-12 21:10:06
1

W życiu czasem tak bywa raz peka serce a raz prezerwatywa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
he he, właśnie ten tramal... a jak to jest z uzależnieniem od tego? Nie trzeba przy tym przypadkiem bardziej uważać? Poda mi ktoś mniej więcej sklad tego? A skutki uboczne (wiem że wszystko ma skutki uboczne) ale jakieś takie poważniejsze?

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja ketonal jest wy***isity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jakie salicyle znowu ? chodzi o salicylany ?
i co ma do tego - augmentin i hiconcil ?

tramal sobie podaruj
stosuj raczej leki rozkurczające a nie głównie przeciwbólowe
najlpeiej połączenie 1 i 2
a jak nospa nie pomaga to może pora na spasticol in supp.

a bierzesz tabletki antykoncepcyjne jakieś ?
jesli nie to może warto rozważyć ich stosowanie - zwykle zmniejszają dolegliwości

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 202 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 6731
Shelong autor postu napisał ze ma problemy z układem pokarmowym po ketonalu ....więc pozostaje tramal ....nie bój sie nie uzależnisz sie od niego jeżeli będziesz przestrzegać minimalnych dawek podanych na opakowaniu/ulotce (mój starszy jechał pare lat na tym leku i sie nie uzależnił) a co do składu to tramal składa sie z chlorowodorku tramadolu (dawka w 1 tabl. zależna jest od "wersji" leku) i tak jak napisał boofi zapodaj coś na rozkurczenie w obrebie jamy brzusznej (no spa forte jest dobra, a tego leku co boofi podał nie znam)dopiero wtedy jeżeli ból nie ustąpi zarzuć tramal ... nic innego na ta chwile mi nie przychodzi do głowy .... Pozdro
3

W życiu czasem tak bywa raz peka serce a raz prezerwatywa

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze to recepta
po 2 tramal działa upośledzająco
po 3 to jest lek stosowany w naprawdę cieżkich bólach (jak i średnich)
może uzależniać i dawać rózne nieciekawe objawy
wiec wczesniej zastosował bym inne środki

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
Boofi "salicyle" to potoczna nazwa jaką podałam a dodałam augmentin i hiconcil chociaż to antybiotyki bo nie wiem co w nich jest i co mnie w nich uczula, podałam tak na wszelki wypadek chciałam zaznaczyć wszystko właśnie leki rozkurczające g.. dawają, a antykoncepcja w pigulkach odpada! Musiałabym wyprubować to rozkurczające co podales, ale jak to nie jest silniejsze od no spy forte to sensu nie widze.

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
jakryc ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 205 Napisanych postów 13874 Wiek -4424 dzień Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 158206
nadwrażliwość na salicylany zazwyczaj oznacza, że nie powinna brać żadnych NLPZ'tów. więc i ketonal odpada (nawet w ulotce ma chyba napisane, ze nie zaleca się stosować w nadwrażliwości na salizylany).

generalnie: duzo rozkurczowo.
ew. tramal...ale wiesz co jest...

Zmieniony przez - jakryc w dniu 2005-05-13 11:38:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
chyab zaczne uwaznie czytac posty do konca
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 186 Napisanych postów 4965 Wiek 41 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40441
wywlekam bo...

tyle czasu nie umiał mi nikt pomóc (tzn mówie o lekarzach, glównie ginekolog, mysleć mu się nie chciało?) bo u mnie to jest lipa z tym ketonalem, ale chyba odkryłam lek przeciwbolowy który działa! A wszystko dzięki chirurgowi do którego chodziłam z tym ganglionem i on na to mi zapisywal rózne leki.
Najpierw brałam Aulin - skuteczny ale na 7 godzin a nie można brać częsciej niż co 12. Wiec pozostale 5 godzin to była porażka... naprawde..
Miesiąc temu byłam u chirurga też bo mnie ta reka strasznie bolała i mówie mu że nie pomaga ten Aulin, to dał mi Coxtral.. Dzisiaj wzielam to i... 10 godzin mija brzuch mne nie boli!!!!!!!!!!!!! pewnie zacznie, ale zacznie dopiero po tych 12 godz jak bede mogla wziąć już następną dawkę I O TO MI CHODZIŁO!

a ciekawe bo i Aulin i Coxtral mają tyle samo nimesulidu, chociaz chirurg mówił że w tym Coxtralu jest większe stęzenie tego
oczywiście oba leki są na recepte gdyby jakaś laseczka chciała pozbyć się bólu i bylby on tak silny jak u mnie

czyli jednak jest jakis lek przeciwbólowy...
oczywiście wielka aktywność przez 2 dni jest wykluczona ale chociaz na spacer moge isc co wczesniej było NIEMOŻLIWE

Zmieniony przez - oska5 w dniu 2007-05-08 22:45:44

"Ten tylko jest wolny,
kto na wysokość wstępuje bez uciech,
a schodzi z niej bez żalu..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Eozynofilia ?!

Następny temat

Nagroda za szybki przyrost masy

WHEY premium