SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SOJA ???

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 3738

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 71 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 562
Witam. Mam dostep do soji i nie wiem czy pic ja czy nie???
Czy bede mial jakis efekt czy nie ???
Moze jest ktos kto pije lub pil soje i powie mi czy jest sens ja pic ???
Z gory dziex :)

Simon pakiernia

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Dzieki chlopaki. Tak na 100% jest smakowy sojavit. Bannaowy i waniliowy. Trzeba dobrze poszukac, ni wiem czemu ciezko dostac (moze sa od niedawna) ale na 100% sa ! Ja jem sojavit naturalny i mi podchodzi z mleczkiem :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 3676 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 22018
ułuz diete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 569
nie ma wiekszego syfu niz bialko sojovenie ma za conie pijjj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
Uzasadnij to!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Big Boss rozwin i powiedz czemu, bo ciekaw jestem czemu to tkai syf?

Jaka soje ty chcesz pic? Bialko sojowe tak? Jak izolat wal smialo. Dla amatora dobre na uzupelnienie diety, bez diety ani rusz.

Watpiacych zapraszam tu:
https://www.sfd.pl/temat249669/ 

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 569
jest to bialke rozslinne wiec ma o wiele wiele wiele mniejsza pule aminokwasow niz serwatkowe.jest strasznie slabo przyswajalne i ma wlasciwosci przeczyszczajac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
jest to bialke rozslinne wiec ma o wiele wiele wiele mniejsza pule aminokwasow niz serwatkowe


-- zapraszam do sklepu i obejrzenie etykiet z tylu, ma taka sama pule. Podaj producenta od ktory produkuje z mniejsza pula aminokwasow? moze sa tacy a ja nie wiem? W temacie ktory podalem pod koniec wrzucilem porownanie aminokwasow z sojavitu z odzywkami serwatowymi roznych firm, wypadl lepiej. NAWET POD WZGLEDEM BCAA!

jest strasznie slabo przyswajalne

-- przepraszam a jak sprawdziels przysfajalnosc?

i ma wlasciwosci przeczyszczajac

-- tu nie da sie zaprzeczyc ze dla niektorych osob bialka roslinne moga miec takie wlasciwosci. ALe jezlei jest to izolat i dobry producent raczej nie powinno byc problemow. Jak nie polecam poszukac hydrolizatu :) ALe to niewielka liczba osob. Dla mnie naprzyklad miesko ma walsciwosci przeczyszczajace. CZy to pwood zeby moiwl ze miesko jest zlym zrodlem bialka? Nie! Dla wiekszosci osob to jedno z najlepszych i najtanszych zrodel bialka.

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 2685 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 96609
BigBross żyjesz typowymi stereotypami o białku sojowym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 569
okey nie mowimy o konkretny bialku sojovym oczywiscie,oczywiscie wzbogacone moge zawierac wiecej amino niz serwatka,ale w pierwotnej postaci nie ma wogole o czym mowic,bardzo slaba przyswajalnosc zostawa juz dawno udowodniona.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 40 Napisanych postów 8194 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 21398
Miniak_DH - SOG

jak wzbogacone ? nie widzielm jeszcze bailek sojowych "wzbogaconych" wyjasnij co rozumiesz pod tym pojeciem?

jaka jest pierwotna postac bialek sojowych?

bardzo slaba przyswajalnosc zostawa juz dawno udowodniona - moglbym cie zapytac co rozmuiesz pod pojeciem przyswajalnosc ale tu bys zaraz zaczal sie madrzyc ze jak moge nie wiedziec co tojest przyswajalnosc. To od razu napisze to co pisalem setki razy. Firmy odzywkowe z racji ze to bialko jest tanie nie promouja go specjlanie i narastaja mity. NIE MA METODY BADAWCZEJ ktora by na 100% pewnie pokazywala w jakim stopniu przez ludzki organizm sa wykorzystywane dane bialka. A te ktore sa wsklazuja ze prawie wsyztskie bialka sa wykorzystywane podobnie, wiec optymalnie jest laczyc bialka z kilku zrodel. Oznacza to ze wszytskie sa tka samo "przyswajalne". Oczywiscie co maja na mysli promotorzy bialek serwatkowcyh ktorzy promuja je niby "bezinteresownie" kiedy mowia ze bialko sojowe jest lepiej przyswajalne? Maja na mysli syzbkosc wchlaniania, tlyko ze pewne bialka takie jak soja czy kazeina wlasnie po to sa, i sa doskonale np. na noc a gorsze w okolicach treningowych. Oczywiscie kazeina jest droga a soja tania , dlatego przy kazeinie mowi sie : wolnowchlanialne bialko a przy soji slabiej przyswajalne :) Od razu inaczej brzmi nie :D Oczywiscie bialko sojowe jak kazde inne ma swoje wady i zalety, mozne je stsowac w okreslonym celu pod katem okreslonej diety.

Jezeli chodzi o porowanie dostarczania bialka z pozywienia typu soja vs kurczaki, zawsze posatwilbym na kurczaki zeby niektorzy znowu nie zarzucali mi ze ja wegetarianizm promouje. Soja mzoe byc w naturalnym pozywieniu jedynie dodatkiem ze wzgledu na pewne minusy, ale jest w temaci ktory podalem wiec powtarzal sie nie bede.

Natomiast jak sie nie jest profesjonalista to nie odczuje sie roznicy miedzy izolatem sojowym a kazeina czy serwatka. Wiec sokor nie widac roznicy to po co przeplacac? No chyba ze znasz sowje organizm tak iedalnie ze wiesz jak reaguje na jakie bialeczko :D I dostrzegasz te suptelne 0.005 mm w obwodzie bica roznicy :D

“How in the hell could a man enjoy being awakened at 8:30 a.m. by an alarm clock, leap out of bed, dress, force-feed, shit, piss, brush teeth and hair, and fight traffic to get to a place where essentially you made lots of money for somebody else and were asked to be grateful for the opportunity to do so? ”
― Charles Bukowski

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 668 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 8805
lykalem rozne bialeczka i roznic nie czulem nie mialem zadnych klopotow zoladkowych a bialek kilka jadlem perfect whey protein, izolat serwatki treca, pro casa, system protein 80, sojavit (nie mialem po nim zadnych problemow) i ostrowie obecnie lykam ostrowie i tez jest ok ale ze wzgledu na to ze wzrosla jego cena przechodze na system protein 80 za 3,2kg place 145zl wiec duzo drozej niz ostrowia nie zaplace, no noc od czasu do czasu kupuje pro casa mi mixuje z system protein i mysle wlasnie dokupic sojavit ze wzgledu na oszczednosc 25zl za 750g to niezbt drogo przy opakowaniu 2,25kg wychodzi jeszcze taniej i uwazam ze bialko sojowe nie jest wcale zle oczywiscie musi byc tylko dodatkiem do innych bialek z diety i innych odzywek

brak podpisu z powodow technicznych

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Xpand Relacja

Następny temat

Termin ważności

WHEY premium