SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SKÓRKI GIMNASTYCZNE

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6759

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Każdy dłużej ćwiczący CF wie, jak ważna jest ochrona rąk i jak bolesne bywają pęcherze na dłoniach które z czasem wycina się nożykiem do tapet ;) Na szczęcie zostały stworzone skórki gimnastyczne po to aby chronić dłonie podczas treningu dając uczucie solidnego gripu, a w konsekwencji poprawić wyniki na tablicy:) Co chwile pojawiają się nowe modele, niektóre są wykonane ze skóry, inne z materiału, a jeszcze inne z syntetycznego tworzywa, z usztywniaczami, zakładane na dwa lub trzy palce.Jak dobrać skórki gimnastyczne? Jest to bardzo subiektywne ze względu na różnorodność potrzeb. W przypadku osób posiadających duże dłonie bardzo dobrze sprawdzą się skórki z większą powierzchnią - te które mają otwory na 3 palce. Klasyczne skórki na dwa palce są najczęściej wybieranymi i mają zastosowanie u osób które potrzebują większego poczucia swobody w ręku, jeśli chodzi o grip. Jeżeli chodzi o materiał wydaje mi się że najczęściej wybierane są te wykonane z naturalnej skóry. Jakich skórek używacie? Co polecacie? Ja właśnie poszukuję nowych i przeczesuję internet w tym celu także chętnie sama skorzystam z Waszych propozycji i sprawdzonych modeli.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Osobiście jestem przeciwnikiem skórek. To samo mówił nam na CF Gymnastics Dave Durante, powinniśmy przyzwyczaić nasze dłonie do pracy na drążku, czy kółkach, tak jak robią to gimnastycy. Natomiast jeżeli się „zerwiesz” najlepiej skorzystać z plastrów i zrobić sobie łapki. Najlepiej dbać o dłonie za pomocą pumeksu i maści. Prywatnie korzystałem ze skórek i przy odpowiednio dużej ilości powtórzeń i tak się zrywałem bez względu na to czy miałem skórki czy nie. Także ja osobiście polecam wzmocnić dłonie i chwyt.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Tak wszystko prawda tylko przy 6-7 treningach w tygodniu już mi dłonie tak popuchły że nie umiem zrobić na tyle silnego chwytu bo ból jest okropny a nie chcę zlecieć z drążka. Ja bardzo rzadko używam skórek i najczęściej pożyczam bo swoich nie zabieram bo mimo wszystko wolę ćwiczyć bez nich. Przy takiej ilości treningów jakie ostatnio robię codziennie katuję ręce na drążku bo mam swój cel jakiś założony który chcę zrealizować do urlopu. Później będę miała jakieś dwa tygodnie restu także i ręce odpoczną. Póki co już ich stan jest masakryczny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
Jeżeli możesz polecić jakieś skórki to chętnie z tego skorzystam. Póki co testuję różne od osób z mojego boxu, przeczesuję internet, szukam rankingów ... Wiadomo chodzi o to, aby były w miarę rozsądnej cenie i nie ześlizgiwały się. Sama nie mam zbyt dużego doświadczenia w wyborze skórek gimnastycznych stąd też założony temat. Może akurat znajdzie się specjalista, który wytestował różne rodzaje i jest w stanie polecić coś sensownego :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Lucyna86
Tak wszystko prawda tylko przy 6-7 treningach w tygodniu już mi dłonie tak popuchły że nie umiem zrobić na tyle silnego chwytu bo ból jest okropny a nie chcę zlecieć z drążka. Ja bardzo rzadko używam skórek i najczęściej pożyczam bo swoich nie zabieram bo mimo wszystko wolę ćwiczyć bez nich. Przy takiej ilości treningów jakie ostatnio robię codziennie katuję ręce na drążku bo mam swój cel jakiś założony który chcę zrealizować do urlopu. Później będę miała jakieś dwa tygodnie restu także i ręce odpoczną. Póki co już ich stan jest masakryczny.


Może powinnaś zmienić chwyt. Dodatkowo czasami lepiej nie robić codziennie rzeczy na drążku. Po prostu dać możliwość regeneracji.

Lucyna86
Jeżeli możesz polecić jakieś skórki to chętnie z tego skorzystam. Póki co testuję różne od osób z mojego boxu, przeczesuję internet, szukam rankingów ... Wiadomo chodzi o to, aby były w miarę rozsądnej cenie i nie ześlizgiwały się. Sama nie mam zbyt dużego doświadczenia w wyborze skórek gimnastycznych stąd też założony temat. Może akurat znajdzie się specjalista, który wytestował różne rodzaje i jest w stanie polecić coś sensownego :)


Polecam z takich taśm zrobić sobie "łapki" na dłonie.
https://unbrokenstore.com/product-pol-2391-Tasma-samoprzylepna-Mueller-Tear-light-tape-szerokosc-5-cm-czarna.html

Coś w tym stylu, ale "zdjemowalne".


...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
widziałam właśnie te taśmy też i się zastanawiam nad nimi. zdejmowalne czyli wielokrotnego użytku czy jak ??? ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 6333 Napisanych postów 5210 Wiek 37 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 115535
co do regeneracji to na pewno jest u mnie już wskazana ale za chwilę urlop to będzie pełna regeneracja i powrót po 2 tygodniach na treningi na pełnej petardzie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25218 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020284
Lucyna86
widziałam właśnie te taśmy też i się zastanawiam nad nimi. zdejmowalne czyli wielokrotnego użytku czy jak ??? ;)


Tak, zrobić sobie takie "uszka" zdjemowalne, czyli wielokrotnego użytku.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

2018 CrossFit Games Open

Następny temat

Thruster - przysiad przedni z wycisko-podrzutem sztangi nad głowę - technika, błędy i wskazówki

WHEY premium