SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SFD TEAM Sebastian Szmyt

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 139227

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 836 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1472
Witam wszystkich serdecznie tych którzy mnie znają i tych którzy obserwują mnie na portalach społecznościowych :)
Na starcie oczywiście należą się podziękowania dla SFD za wsparcie, włączenie mnie do teamu :)
Nie boję się wyzwań jestem otwarty na nowe propozycje.

Parę dłuższych słów o mnie :)
Nazywam się Sebastian Szmyt. Urodziłem się 6 grudnia 1971 roku w Poznaniu. Posiadam uprawnienia trenera personalnego i instruktora kulturystyki.
Od najmłodszych lat byłem związany ze sportem. W podstawówce trenowałem piłkę nożną w drużynie „Przemysław” w Poznaniu. Mój tata Feliks Szmyt z zawodu był malarzem chcąc odreagowywać pracę trenował zapasy. Mama Krystyna Szmyt z zawodu była sprzedawcą. Mama jest moim największym kibicem. Wspiera mnie przed każdymi zawodami. Po szkole podstawowej pod wpływem decyzji taty poszedłem do Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Poznaniu. Okres dzieciństwa to najpiękniejsze lata w moim życiu. Mam także młodszego brata który zawsze jest moją największą podporą. Parę lat później po ukończeniu potocznie mówiąc „zawodówki” uczęszczałem do Liceum dla Dorosłych. W każdej wolej chwili od obowiązku pracy czy nauki ćwiczyłem na siłowniach osiedlowych tj. Champion Sandow i Atlantis podnosząc wolne ciężary. Życie mnie nie rozpieszczało musiałem zacząć pracować i żyć na własny rachunek. Inspiracją od najmłodszych lat była postać : Sylvester Stallone w dramacie „Rocky”. Razem z kolegami z siłowni mówiliśmy że chcielibyśmy wyglądać tak jak on :) Trenowałem trzy razy w tygodniu po 1 godzinie.Nie było żadnych efektów popełniałem błędy przy ćwiczeniach a głównie niezbilansowana dieta doprowadziła że przybrałem na a wadze. Chciałem wyglądać na tyle dobrze żeby przykuwać uwagę ludzi. Po latach ciężkiej pracy i intensywnych treningów osiągnąłem sukces. Czuje się spełnionym człowiekiem. Kiedy osiedlowe siłownie zaczęły upadać zaprzestałem prawie treningi. Trenowałem tylko podnoszenie ciężarów i jeździłem rowerem. Za moich czasów nie było rozwiniętej technologi internetowej i wiele materiałów o treningach i kulturystyce zdobywałem sam. Wymieniałem się z kolegami ze zdobytych materiałów. Chodziłem po bibliotekach w poszukiwaniu materiałów o kulturystyce. Niekiedy okazywało się to z marnym skutkiem. W roku 2010 zapisałem się na siłownie City Zen w Poznaniu. Znalazłem się chyba w odpowiednim miejscu i czasie- poznałem Karola Małeckiego (Zwycięzca Arnold Classic Europe, Zwycięzca Pucharu Polski, Zwycięzca Mr.Olympia, Wicemistrz Arnold Classic, Wicemistrz Europy w Kulturystyce, Mistrz Polski w Kulturystyce i wiele innych tytułów) który wprowadził mnie w tajniki kulturystyki.
To mój trener personalny ale również przyjaciel. Pod jego czujnym okiem zacząłem dochodzić do wymarzonej formy. Stosowałem zbilansowaną dietę dostosowaną do moich potrzeb-dietę bogatą w białko. Ze swojego zdobytego doświadczenia potrafię również przygotować indywidualny plan żywieniowy dostosowany do potrzeb osób korzystających z siłowni. Moje obecne treningi sprowadzają się do 4 godzin dziennie.
Z początku byłem przeciwny całkowicie udzielaniu się w Internecie. Do założenia profilu społecznościowego namówiła mnie moja znajoma Michalina Kaczmarek.Tym samym wykreowała mój medialny wizerunek. Stwierdzam ze poznałem na swojej drodze wielu życzliwych i pomocynych osób z którymi utrzymuje bardzo dobre relacje.
Kulturystyka jest dla mnie egzystencją mojego życia bez sportu moje życie nie miałoby sensu. Moje motto życiowe brzmi „Carpe Diem Quam Minimum Credula Postero” nie mam zamiaru zostać szarym człowieczkiem w tłumie ludzi,skoro dobrze wiem że mogę dać od siebie wiecej.:)



Moje dotychczasowe osiągnięcia sportowe :
2011 rok - pierwsze moje zawody do 90 kg w Kulturystyce miały miejsce w Ostrów Mazowiecka. Zająłem 3 miejsce.
2013 rok- Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów od 40 do 49 lat w Kielcach. Zająłem 2 miejsce.
2014 rok- Mistrzostwa Polski w Kulturystyce i Fitness kategoria do 85 kg w Kielcach. Zająłem 4 miejsce na 22 startujących uczestników.
2014 rok- Fitness Authority Challenge - Opole 2014.Zająłem 1 miejsce.
15.06.2014 rok -Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne w Słupsku zdobyłem 1 miejsce w Weteranach oraz 3 miejsce w kategorii do 90kg.
28.06.2014 rok- Zawody „Futurebody 2014” w Zgorzelec.Wygrałem zawody. Zająłem 1 miejsce w kategorii do 85 kg.
19.07.2014 rok Zawody w Kulturystyce i Fitness Sylwetkowym w Sopocie. Zająłem 3 miejsce na 14 w kategorii.
13.09.2014 rok-"Kamienna rzeźba" - kulturystyka mężczyzn i fitness sylwetkowe
/Eliminacje do Arnold Classic Europe, do MŚ Juniorów i Weteranów oraz do MŚ w Fitness – vacaty/-Strzegom. Zakwalifikowałem się do finału. Zająłem 4 miejsce.
25.10 - 26.10.2014 rok- Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness
/Eliminacje na vacaty do MŚ w Kulturystyce/ w Katowicach- zająłem 2 miejsce.
08.11.2014 rok Grand Prix 7 Nutrition w Kulturystyce i Fitness w Kłodzko-zająłem 4 miejsce.
16.11.2014 Fitness Authority Challenge w kulturystyce i fitness Warszawa-zająłem 3 miejsce.
23.11.2014 Puchar Polski w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness Mińsk Mazowiecki-zająłem 4 miejsce.
2015 rok
08.03.2015 Puchar Ziemi Puckiej – Żelistrzewo zająłem 1 miejsce do 90 kg 1 miejsce weterani i 2 miejsce open.
29.03.2015 Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Kulturystyce i Fitness – Bytów zająłem 3 miejsce do 90 kg. 13 w kategorii.
12.04.2015 r.w Słupsku na XXIX Ogólnopolskich Zawodach Kulturystycznych i Fitness zająłem 2 miejsce do 90 kg 1 miejsce kategoria Masters.
18-19.04.2015 Mistrzostwa Polski Kobiet, Mężczyzn i Par w Kulturystyce i Fitness – Kielce zająłem 5 miejsce.
12.09.2015 rok "Kamienna Rzeźba 2015" w Strzegomiu Eliminacje do Arnold Classic
Europe: Kulturystyka mężczyzn – open zająłem 2 miejsce oraz Kulturystyka weteranów – open
zająłem 1 miejsce.
10-11.10.2015 rok Mistrzostwa Polski Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness
(Eliminacje do MŚ w Kulturystyce Klasycznej) we Wrocławiu-1 miejsce w kategorii od 40-49 lat i wygrana kategoria Open.
17-18.10.2015 rok Mrozy k.Mińska Mazowieckiego Puchar Polski w Kulturystyce, Kulturystyce Klasycznej i Fitness ( Eliminacje do MŚ w Kulturystyce oraz MŚ w Fitness)- dostałem się do finału zająłem 6 miejsce. Zakwalifikowałem się na Mistrzostwa Świata w drużynie B.
24.10.2015 rok Grand Prix Pepa w Opava (Czechy)-zająłem 2 miejsce do 90 kg i 3 miejsce w kategorii Masters.
11-14.12.2015 rok Mistrzostwa Świata Juniorów i Weteranów w Kulturystyce i Fitness w Salwador-zająłem 4 miejsce.














6
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ASNF Moderator
Ekspert
Szacuny 4567 Napisanych postów 49006 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 522618
witamy i powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Diablica:) V-Mistrzyni Świata
Ekspert
Szacuny 667 Napisanych postów 1346 Wiek 35 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4847
Nooo i to jest historia. Jest się czym pochwalić. Witamy w teamie, powodzenia w przygotowaniach.
6
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Osiągnięć całe mnóstwo! Późno zacząłeś startować, to jest nadzieja i dla mnie . Powodzenia w realizacji dalszych celów!
3

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 836 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1472
BzykuDG
Osiągnięć całe mnóstwo! Późno zacząłeś startować, to jest nadzieja i dla mnie . Powodzenia w realizacji dalszych celów!


Zawsze kolego jest nadzieja trzeba wierzyć że sie uda
Przy okazji dziękuje za powitanie mnie na forum.

Żebyście nie myśleli że się od rana op*****lam i nic nie robię







3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BzykuDG Zawodnik IFBB
Ekspert
Szacuny 10621 Napisanych postów 16182 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 272461
Dokładnie tego sie trzymam!

Obecna forma świetna swoja droga!
Ja juz tez po treningu, od paru godzin
2

Kolarsko-gastronomiczny blog z elementami kulturystyki powered by SFD - http://www.sfd.pl/post-p18363444.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 106 Napisanych postów 499 Wiek 29 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 34352
No forma cały czas trzyma poziom jakieś plany startowe na ten rok jeszcze ? MPJiW ? Może coś za granicą ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 836 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1472
Da_Riusz
No forma cały czas trzyma poziom jakieś plany startowe na ten rok jeszcze ? MPJiW ? Może coś za granicą ?


Witam kolegę

Plany są na ten rok wszystko zależy od finansów gdzie i kiedy
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 836 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1472
BzykuDG
Dokładnie tego sie trzymam!

Obecna forma świetna swoja droga!
Ja juz tez po treningu, od paru godzin


Dzięki Swoją drogą twoja forma też niczego sobie
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 90 Napisanych postów 836 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 1472
Pijecie wodę z cytryną i mięta? :) Koi pragnienia w upalne dni
Woda z cytryną oczyszcza organizm z toksyn. Cytryna zawiera witaminę C, potas i błonnik.








3
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Adam Suker - Alternatywna droga w kulturystyce

Następny temat

Bartosz Buczek 96` - przygotowania do sezonu 2017

WHEY premium