SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

SAMOOBRONA A KONSEKWENCJE

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 88566

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3045 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30013
Siema!Mam do was pewne pytanie.Otóż kiedyś pewien chłopak na ulicy zaczepił mnie i zaczął obrzucać mnie wyzwiskami.Bardzo chciałem mu rozwalić ryj,ale wiedziałem ,że chodzi do tej samej szkoły i bałem się konsekwencji np.że będe musiał płacić za ewentualne jego leczenie.Czy kiedy się bronię przed napastnikiem i np.złamię mu nos to czy odpowiadam za to?I kto wtedy ponosi winę? POMURZCIE

dzięki!!!i pozdrowionka

www.theanimalrescuesite.com - daj 6 misek pokarmu dla głodujących zwierząt!
www.thehungersite.com - daj 1,1 ciepły posiłek dla głodujacych na świecie!
www.therainforestsite.com - uratuj 10m2 lasów tropikalnych!
www.thechildhealthsite.com - pomóż chorym dzieciom!
http://www.pajacyk.pl/ - nakarm glodne dziecko
http://www.sfd.pl/temat209527/ - ZAPRASZAM

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 10
Witam!

Kluczowym problemem w tej dyskusji nie jest w gruncie rzeczy uregulowanie prawne (które wbrew powszechnej opinii jest przynajmniej przeciętne), lecz problem z odtwarzaniem i dowodzeniem przebiegu zdarzeń, to po pierwsze, a po drugie z mądrością policjantów, sędziów i prokuratorów (czynnik ludzki).

Rzecz w tym, że po prostu odtwarzanie przebiegu zdarzeń jest potwornie trudne. Wyobraźcie sobie sytuację bójki, w której było dwóch uczestników, jeden zginął, a nie ma świadków. Jak policjant czy prokurator ma dojść do tego, czy ten żywy napadł i zabił, czy zabił w obronie koniecznej? Sprawa jest dramatycznie trudna, a co najgorsze, praktycznie nie do obejścia. Wyobraźcie sobie bowiem odwrotną sytuację: zostaliście napadnięci i pobici. Napastnik został złapany, ale uparcie twierdzi, że się bronił. I co? Sytuacja jest analogiczna: jak odtworzyć przebieg zdarzeń?

Niestety, nie można w tych kwestiach wierzyć ludziom na słowo. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie na początkowym etapie postępowania tzw. poligrafu (mówiąc potocznie: wykrywacza kłamstw), jednak należy pamiętać, że to również jest narzędzie niedoskonałe.

Reasumując: nie wierzcie w mity o doskonałym amerykańskim prawie i złym prawie polskim. Na poziomie prawa, rozwiązania stosowane na całym świecie są analogiczne, a problemy w postępowaniu podobne. W takiej sytuacji, jak ta, o której napisałem (1 na 1 bez świadków itd) w każdym kraju broniący się ponosi duże ryzyko. Dylematy tego typu doskonale prezentuje np. film pt. "Ścigany", w którym dowody po prostu świadczyły przeciwko bohaterowi i dlatego miał kolosalne problemy.

Chciałbym jednak pozostać idealistą i wierzyć, że w dominującej większości przypadków system działa na korzyść ofiary. W każdym razie bez wątpienia jest tak, jak wspomniał jeden z przedmówców: policja wierzy temu, kto ją zawiadomi.

Pozdrawiam!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
je.bij mu i sie skonczy....skoro tylko gadac umie.
chyba za każde uszkodzenie fizyczne mozesz odpowiadac, ale najpierw musialby to zglosic na pały, a to by byl dla niego pewnie niezly obciach...bij potem bedziesz myslec :)

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3045 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30013
Gorzej jak naśle na mnie swoich kumpli.Pużniej będzie mnie prześladowała jakaś banda dresiaży z koktajlami i granatami

dzięki!!!i pozdrowionka

www.theanimalrescuesite.com - daj 6 misek pokarmu dla głodujących zwierząt!
www.thehungersite.com - daj 1,1 ciepły posiłek dla głodujacych na świecie!
www.therainforestsite.com - uratuj 10m2 lasów tropikalnych!
www.thechildhealthsite.com - pomóż chorym dzieciom!
http://www.pajacyk.pl/ - nakarm glodne dziecko
http://www.sfd.pl/temat209527/ - ZAPRASZAM

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 217 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 1712
Nawet jak miałeś rację, mozna cie zawsze pozwać z kodeksu cywilnego o odszkodowanie. Więc albo bez świadków, albo z takimi co potwierdza żebyłeś zupełnie gdzie indziej. Uważaj na siebie.

IRAS

IRAS

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
W chwili obecnej jezeli chodzi o samoobrone polskie prawo wymierzone jest przeciwko ofierze. Jak to czytac ??? Za to ze ty sie broniles to TY mozesz pojsc siedziec,za to ze twoj odruch obronny zadzialal,za to ze nie dales sie zabic lub pobic (niepotrzebe skreslic). Swiadczy to o kuriozalnosci polskiego prawa, ktore jest dosc ulomne jezeli chodzi o te kwestie.W kazdym badz razie nie mozesz takze przekroczyc granic obrony koniecZnej tj. nie mozesz uzyc nadmiernej sily w stosunku do zagrozenia np. Zlapal cie gosciu o zlych zamiarch,ty czekasz gotowy do obrony,on siega do kieszeni (moze wyciagnac pistolet i rozwalic ci leb) ty reagujesz i npwalisz ciosem w gardlo,facet opada a ty na ziemi prewencyjnie poprawiasz. STOP! W tej chwili sedzia ci zada pytanie na rozprawie dlaczego sie broniles? (idiotyzm) on mogl w wtedy wycignac dlugopis albo straszak i cie nastraszyc tylko a ty kto omal nie zabiles. W tej chwili masz cieplo w gaciach i do akcji musi wkroczyc adwokat.
To jest naprawde ****a przykre, dlaczego ja mam czekac az ktos mnie zrani i nie moge sie bronic,dlaczego ja mam ****a czekac na reakcje napastnika.W walce nie ma czasu na rozkminki takie jest tylko rozkminka podsycana stresem o tytule "jak sie ****a nie dac zabic biedny czlowieku". Moze ten napastik zamiast dlugopisu wyciagnie obrzynek i co ... ja mam wtedy podjac decyzje o srodkach jakimi sie obronie ... zalosne ... Najlepiej bedzie jak po tym jak uzyjesz twoich umiejetnosci w poslugiowaniu sie karate- co spowodowalo wstrzas mozgu i utrate nieprzytomnosci u napastnika, bedzie UDZIELENIE PIERWSZEJ POMOCY NAPASTNIKOWI I ZAPTYANIE SIE JEGO ZA PRZEPROSZENIEM CZY NIC GO ****A NIE BOLI !!!???. Hola !!! ludzie to swiadczy wlasnie o tej nedzy jakim jaka jest kwestia prawa jezeli chodzi o samoobrone. Jezeli chodzi o to to USA (prawo) jest przychylne ofierze a nie sprzyjajce napastnikowi, u nas jest na odwrot.W USA startujac na moje lub mojej rodziny zycie lub zdrowie ja ci jestem gotow bez zadawania pytan odstrzelic leb ze strzelby srutowej, nie bedzie zadnych pytan w sadzie - wszystko jasne,byl zamiar byla obron.koniec kropka.W polsce siedzialbys na salach sadowych do konca zycia lub bys tam nawet zgnil i ten proces sledzilby jeszcze twa rodzine. Przecierz zobaczcie na te przypadki gdzie: Dziadzio w Złotoryii zostal napadniety przez dwoch idiotow byl okrutnie bity przez dwoch napastnikow (mlodociani), pech dla nich ze dziadzio siegnal po noz i trafil gnojkow w tetnice udowe tak ze ci sie wykrwawili na amen i zmarli w kaluzy krwi na ulicy.Dziadzie byl targany po sadach za to sie bronil i ze nie dal sie zabic.Brawo gratuluje drogi ustawodawco !!! Inny przypadek Emeryt wojskowy usstrzelil rabusia za to ze ten wdarl sie na reren posesji ukradl radio,grozil - eeech haslo w stylu moj dom, moja twierdza traci sens,kazdy ma prawo tam wejsc i zrobic co chce a ja mam tylko powiedzic a sio! Kolejny przypadek : Kobita sama w domu na odludziu ustrzelila ze sztucera w nocy zlodzieje drutow telefonicznych - nadal jest targana po sadach.Hmm Wplyw stresu byl jako czynnik lagodzacy : noc,dom z dala od innych,ona sama z dziecmi - bronila swego domu. Kradziez drutu wygladala tak jakby chciali odciac telefon zeby pozniej ja zabic i dom zgrabic.Ech.... Tylko wspolczuc ofiarom za to ze sie bronili a teraz musza odpowiadac za to ze na szali bylo ich wlasne zycie - z ofiar stali sie przestepcami.

Zapraszam do zabierania glosu w tej sprawie, to dosc nurtujaca kwestia jezeli chodzi o samoobrone.Autor posta dostaje SOG`a

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
Colter - jak cie bija to bron sie jak potrafisz, wpieprz najlepeij jak mozesz agresorowi, bo stac cie na to - ale pamietaj nigdy sie juz nieznecaj nad pobitym,tylko sobie zaszkodzisz.Nastepnie sie powoli oddal ...

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 4951 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 31541
PRZYPOMINAM - GORACY TEMAT NA TEN TYDZIEN, ZAPRASZAMY DO WYRAZENIA OPINII.

GARY_25, Pozdrawia.
Moderator dzialu Combat / Samoobrona.

"Najwyższa galąz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

"Najwyzsza galaz nie zawsze jest najbezpieczniejszym schronieniem"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Colter dostaje SOGa za temat.
GARY_25 za wypowiedzi.

Też mnie denerwuje ta sytuacja z prawem. Nie będę się rozwodził czemu, Gary bwiem wymianił już powody.
A co do sytuacji Coltera, to radziłbym się własnie do takich sytuacji uczyć styli chwytanych. To naprawdę pomaga. Zakładając bowiem dobrą dźwignię lub duszenie pokazujesz, kto jest górą, ze to ty masz władzę, nie on. Bijąc go pokażesz jaki jesteś brutalny, a on później pójdzie do kolesi i powie:"Patrzcie, co on mi zrobił..."
Jeśli jednak tak jak mówiłem, sprawisz mu ból a nie uszkodzisz go na dłużej duszeniem lub dźwignią, to co on powie kolesiom? Że go złapałeś i tu i tu ścisnałeś Oni w takiej sytuacji mogą go uznać za cieniasa i tchórza, ponieważ ty go nawet nie pobiłeś, a wygrałeś.
Dlatego jeśli ja mam jakąś podobną sytuację w szkole, czy na podwórku to wolę używać chwytów pomimo tego, że specjalizuję się w uderzeniach. Po prostu przejmujesz nad gościem kontrolę, sprawiasz mu ból i pokazujesz kto jest panem sytuacji.
Dlatego bardzo często zamiast walić warto czasem pochwytać(jeśli oczywiście ma sie o tym pojęcie, jeśli nie, to lepiej już bić ). Myślę, ze i prawo jest w tej sytuacji bardziej łaskawe jeśli przeciwnika zadźwigniujesz czy przydusisz.
Oczywiście to co napisałem odnosi się do walki 1 vs 1.
A co Wy o tym myślicie?

Doradca w działach: Mieszane sztuki walki - MMA i Style tradycyjne
"Należy być silnym jak lew, a zarazem szlachetnym jak kwiat. Poprzez trening można dotrzeć do bram niebios."- Sosai Masutatsu Oyama

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
bic najlepiej jak sie da, a potem dluga....innego wyjscia nie widze (bicie do polowy to niezbyt dobry pomysl)

netfan

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 4247 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28873
Temat bardzo ciekawy. Na poczatku daje po sogu wszytskim ktrzy sie wypowiedzieli tutaj. Twoje prawo w Polsce do samoobrony jest skonstruowane tak bys wogole sie najlepiej poddal, dal sie zabic, i najlepiej by nie bylo za duzo swiadkow w sadzie bo i tak sa STRASZNE kolejki. System polega na tym ze cel jest tego taki : "Trzeba pokazac jakie sa granice i jednoczesnie dac nauczke ze wszczynianie burdy pod pretekstem samoobrony musi byc stlumione". Tylko ze skoleji przekrecili w ten sposob licznik o 180 stopni. Prawda jest taka ze masz juz powazny problem gdy uzyjesz w samoobronie rzeczy/metody rownoleglej do rzeczy/metody agresora (a nie tylko przewyzszajace tzw. obrone konieczna. Badzcie pewni ze gdy prokurator dowie sie ze trenujecie sztuki walki - to na sali sadowej zrobi z was totalnego bandyte, szkolonego do zabijania, psychola o wynaturzonych adosciach -no bo przecierz inne dzieci/mlodzierz gra w pilke lub pingponga ,a ty nabierasz krwawych praktyk 3 razy w tygodniu po 2 godziny. A ,o zgrozo, jesli bys uzyl jeszcze noza - normalny terrorysta, psychopata, wymagajacy leczenia - najlepiej dozywociem. Naprawde bardzo wiele osob przejechalo sie juz na samoobronie - i nie mowie tu o borni palnej ,czy kosach nawet. Podczas zwyklego "mordobicia", uzywajac tylko wlasnego ciala - jesli przekroczysz szeroko pojeta granice to otrzymasz kare duzo wyzsza nizli agresor przylapany na biciu nawet z efektem dlugotrwalym!!! To jets nienormalne.
Wiadomo jak jest na ulicy. Jesli gnojek juz lezy to nalezy go "spowolnic" a wlascieie jego reakcje spowolnic by cie nie gonil ,albo noza w plecy nie wbil. Ale to to juz jest zbrodnia! Hanba! Skandal! bandyta jestes! Jak mozesz zabezpieczac sobie odwrot! A co gorzej, napada cie gosc, sprzedajesz mu buta, wywala sie na pare metrow, wstaje a ty go lutujesz dalej ! O nie bratku - w mysl polskiego prawa- jesli przeciwnik sie odsunie ,a ty go zaatakujesz - to wlasnie ty stajesz sie agresorem.
Prawda jest taka - jakos tak sie ujelo w Polskim prawie ze uderzanie jest bandytyzmem - a chwytanie wsadzone jest miedzy bajki. To plus dla nas - sedzia spewnoscia to wsadzi na jedna puleczka z punktami witalnymi i Jacky chanem. Ale pokazcie mi prawdziwa sytuacje zagrozenia na ulicy gdzie obedzie sie przynajmniej bedz 2 strzalow? Takie rzeczy mozna zrobic w szkole, w liceum - ale tam nie walczysz o zycie. Na ulice potrzebujesz calego swojeo arsenalu chytajaco-uderzajacego. Naprawde nieodbrze mi sie robi jak sobie mysle ze w swietle prawamusze przyjac strzal na pysk by oddac? Przecierz w 50% przypadkow ten strzal oznacza KO! A co dopiero gdy on zaczya wymachiwac kosa?!
Poprostu modlic sie by agresor byl natyle tepy i zatrszaony po walce by nie wpadl na pomysl podania nas do sadu. Bo w naszym wspanialym Polskim prawie w wiekszoci wypadkow decyduje kolejnosc zloenia zazalen!
Idziesz wtedy do sadu,jako oskarzony ,mowisz prawde jak bylo - oni maja 10 swiadkow ,i co ? Dupa! A konkretnie bolaca dupcia gdy beda cie XXXXXX w wiezeniu. O ile sie nie myle (a moge) to za pzekroczenie obrony koniecznej (nie takiej z kosa i gnatem) dostajesz taki wyrok jak lekki wyrok dla pacjenta ktory dokonal pobicie z wymuszeniem.

Chwila przerwy.

I teraz wyobrazcie sobie taka rzecz. Idziesz ulica, widzisz 10 gnojkow. NIe ma drogi ucieczki.Podchodze, zaczynaja cie lutowac. Zalatwaisz 1-2 , zgarniasz co twoje, ale zwiewasz - w oddali slyszysz texty - wiemy gdzie mieszkasz, bedziemy tam wczensiej niz ty, zarabiemy twoja matke,spalimy samocho etc etc. Biegniesz na policje. Po czasie dowiadujesz sie ze to ty ich napadles, ty zaczales i jeszcze im groziles. I ze wogolemasz sie juz zamknac bo jeden cie oskarza a reszta 9 jest jako swiadkowie.

A z mojego podworka powiem tak. Byl sobie koles. Tepiono go strasznie bez powodu. Chcieli go n-ty raz z rzedu pobic. Obronil sie.A ze gnojki byly dziane i szanowane t podaly go na Policje. Goscia wytargano w kajdankach z domu na oczach polowy osiedla (niedziela). Sprawe umozono (tak tak,gnojki ciesza sie wolnoscia), a gosciu ma przerabane w papierkach zapewnem nie mowiac juz o sasaidkach plujacych na jego widok.

Moja rada taka. Najwiekszym twoim bledem bedzie przyznanie sie do trenowania SW. Nie dlatego iz to jest jakiesp odwyzszenie kary ,czy przekroczenie granicy odrazu. Jakims cudem tego nie ma w naszym prawie. ale za to dowola ci rzes niezrownowazany badz masz tendecje to okazywania agresji. Znajdz dobrego adwokata i nie bagatelizuj sprawey. Sedzia tez sie musi dowiedziec o tym - nie dla wszytskich to takie oczywiste ze nie lubisz sie rzucac sam na 20 typa.
Pomimo tego wszytskiego- i tak bede poprawial na sam koniec przeciwnika, moze nie w glowe ale w kolano. Podobaja mi sie moje plecy - nie mam ochoty na jakas wentylacje w nich.
Pozdrowienia.

Grzegorz.
Wasz unizony moderator Sztuk Walk i Gier Komputerowych.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 3045 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 30013
Dzięki chłopaki za te ciekawe komentarze.Wszyscy dostajecie ode mnie soga

dzięki!!!i pozdrowionka

www.theanimalrescuesite.com - daj 6 misek pokarmu dla głodujących zwierząt!
www.thehungersite.com - daj 1,1 ciepły posiłek dla głodujacych na świecie!
www.therainforestsite.com - uratuj 10m2 lasów tropikalnych!
www.thechildhealthsite.com - pomóż chorym dzieciom!
http://www.pajacyk.pl/ - nakarm glodne dziecko
http://www.sfd.pl/temat209527/ - ZAPRASZAM

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

karate czy może coś innego?

Następny temat

Najlepsza samoobrona!!!!!!!!

WHEY premium