SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe przyrosty, pozornie wszystko ok...=/

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2555

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Cześć, nie wiem co mam począć Zacząłem ćwiczyć po przerwie regularnie od września 3 razy w tyg. (barki-tric, plecy-bic, klatka-nogi) Na duże partie po 12serii, na mniejsze po 9, all 8-10powt. Klatka-nogi robię w domu, bo:
i tak robiąc różne kombinacje pompek nie przekraczam 15powt. +klatka w porównaniu w malutkim ramieniem wygląda nieproporcjonalnie, szlifuję głównie górę,
a na nogi-robię przysiady na jednej nodze i syzyfki z obciążenie, więc jest akurat +nogi mają niezłą proporcję do reszty :-]

Problem jest w tym, że chociaż mam dietę (dobrze oceniona na sfd-mogę wkleić tu jak coś-tylko teraz jak ćwiczę na wieczór, to po treningu gainer z mlekiem, zamiast samego białego sera) i regularnych ćwiczeń nie mam przyrostów, no dobra, trochę przyszło kg, 63 na 67, ale i w pasie doszło 2cm (jestem ekto z lekkich brzuchem-pamiątką młodości), ale w ramieniu, motylu nic, stoi. Obecnie mam 32cm i nie chce ruszyć...:>

W tamtym roku szkolnym ćwiczyłem i osiągnąłem 35 (ważyłem 75), ale to przy kreatynie i gainerze (zaplanowanej diety nie było). Dodatkowo się też otłuściłem. Chciałem spalić fat, ale po wakacjach jak widać nie jest zaciekawie (o tym już wiem, że biegi długodystansowe i na czczo są niezbyt skuteczne). Czy przyczyną zahamowania mogą być superserie, które jako niedoświadczony robiłem przez 1,5 miecha? Co mogę zrobić?Myślałem, że jak już się coś osiągnęło, to łatwiej to odrobić.

Jeżeli potrzebne są jeszcze jakieś inne info-na pewno dam znać. Najbardziej chciałbym wiedzieć jak ruszyć te mięśnie i ograniczyć fatogenezę Ćwiczę dla sprawności i dobrej sylwetki, oczywiście lekkoatlety ze 2-3 lata, ale nie jest to mój życiowy priorytet, więc zamieszczam to w "treningu dla początkujących".

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki, pozdrawiam.

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Ok - popróbuję :-] Thx, ale chętnie bym o tym jeszcze poczytał - znasz może jakiś ciekawy link? Będę szukał na pewno, ale za nim przejrzę nasze bogate forum zejdzie się trochę.

A, i ten split 2częściowy - oznacza, że połowę partii mięśni ćwiczę jednego dnia, a następnego drugą? I czy to wspólnie tak 10 serii starczy po 8? A jak FBW to np:
2 serie na płaskiej, 2 drążek, 2 martwy, 2 przysiad, 2 uginanie, 2 francuski?! A jeszcze wyciskanie na barki? Hmm...

Pozdro.

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2164 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26899
poczytaj troche tematy z seri PORZUSZ uzycz wyszukiwarki napewno znjadize cos fajnego pzdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 750 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2689
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
Gorkin_1
czy ty w domu robisz sama klate i nogi,czy caly twoj trening realizowany jest w warunkach domowych?

jesli masz dostep do silowni,to proponuje radykalnie zmienic plan-z tego splitu,ktory jest kompletna porazka(co juz zauwazyles) i ulozyc sobie ciezkie full body 3 x tyg.
malo cwiczen,duze ciezary.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Dzięki za odp:

Cope-co to PORZUSZ?
Małtin-przeczytałem, ale wszystko (raczej) się zgadza,
Hardgainer-nie, tylko klatkę i nogi robię w domu i jest to na tyle ciężki trening, że mam po nim zakwasy, a ponieważ te partie mięśni mam największe, to robię na razie tak jak napisałem, natomiast barki, bic, tric, plecy etc., all na siłowni, męczący trening, oczywiście tak do 60min, bo jestem ekto. Po każdym treningu mam zakwasy.

Na plecy: 4 serie drążek max.,
wiosłowanie i ściąganie wyciągu górnego (all 10powt, 4serie)

Bic: modlitewnik ze sztangą 4serie po8,
później zwykłe wyciskanie hantli na stojąco 4serie po8

Tric: 4serie po 10 wyciąg górny(prostowanie w stawie łokciowym)
francuskie wyciskanie zza głowy 4po8
i na dobikę ze 2 serie pompek na poręczach czy coś

Barki: 4serie po10 wyciskanie na atlasie
unoszenie sztangielek bokiem 3serie po 10
podciągnie sztangi wzdłuż tułowia 3po10

+za każdym razem ABS2, 9level.

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
ok.czyli dostep do normalnej silki jest.
reszta moich uwag j.w.
tzn.radykalna zmiana teningu.
PS.
zakwasy nie sa wyznacznikiem postepu.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Hmm, uważasz, że ten trening jest zły? Zawsze korzystam z "atlasu ćwiczeń". Co w takim razie-według Ciebie-zmodyfikować? Bardziej typowo na siłę zmienić? Mniej serii i powtórzeń, dłuższe przerwy? A i czy na te ramię to robić superserie, czy normalnie, chociaż wcześniej już tą techniką machałem? Thx, pozdr.

I może jeszcze ktoś dorzuci swoje 3 grosze :) Pozdro.

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 17 Napisanych postów 1321 Wiek 35 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 22407
pozamieniaj zupelnie cwiczenia, zrob wszytskie na odwrot , wrzuc te cwiczenia ktorych nigdy albo dawno nie robiels, i daj tu plan do oceny


i nie polegaj na wyciagach i atlasach. one sa tylko dodatkiem. uzywaj sztang i sztangielek przede wszystkim.

i jak mozesz nie robic klatki na silowni????


Zmieniony przez - techno_boy w dniu 2007-12-01 14:56:23

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
Gorkin_1
jak chcesz zbudowac solidny fundament silowo-masowy,to tylko trening full body...albo klasyczny split z podzialem na dwie czesci.
mniej cwiczen,wieksze obciazenia i wieksza czestotliwosc-to dla ciebie droga do sukcesu.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 249 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1894
Dobra przemyślę plan, a co do klatki - jednak można Ale może po nowym roku się wezmę za nią

A i jeszcze - jeżeli chodzi o częstotliwość - co to oznacza? Częściej ćwiczyć?! Thx very much

"Ból przemija, a chwała jest wieczna" - "Mecz ostatniej szansy".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1208 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 5942
tzn.cwiczyc dana partie 2-3 x tyg.
pozdrawiam.

" LIVE AND DIE IN THE SQUAT RACK ! "

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myslicie o tym treningu?

Następny temat

Powrót na siłkę - plan do korekty

Wiecej