SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe efekty treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5610

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16lat

Waga

60kg

Wzrost

184cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

narazie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Drążek, hantle

Dieta

przez 2 mies stażu 2950 kcal ale schodze na 2800. białko minimum 2kg masy ciała jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Barki wysunięte do przodu ?

Zażywane suplementy

Witaminy firmy olimp

Ostatnio przerabiany plan

plan domatora: Wykroki - 4 serie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
Witam, postanowiłem zmienić swoją sylwetką i od początku stycznia zacząłem ćwiczyć. Minęło już 2 miesiące i nie widzę efektów owych treningów. Dietę mam myślę dopiętą choć zdarza mi się robić często cheat meale :D chociaż to chyba nie problem przy moim wzroście -184 cm i wadze - +/- 59,5kg (początkowa waga to jakieś 57,5kg) ćwiczyłem najpierw treningiem domatora od fabrykisiły.pl **************************nastolatek/trening-domatora-trening-w-domu-obwodowy I oraz II plan i notowałem z treningu na trening progres typu 2-3 powtórzenia na ćwiczenie i zwiększałem ciężar np. dodałem 2 hantle 4kg przy zakrokach i wolniej je robie itd. ale mniejsza z braku efektów znalazłem taki oto plan i (wpisałem ile obecnie wykonuję powt. i seri, trochę zmodyfikowałem plan):
1. przysiady na plecach siostra (około 35 kg ) :D 3 serie po 10 powtórzeń
2. pompki szeroko, ręce trzymane na hantlach, nogi na podwyższeniu 3 serie po 10
3. spuszczanie się z drążka bo nie mogę się podciągnąć 3 serie po 5
4.wyciskanie hantli nad głowe 7,5 kg 3 serie po 7
5.pompki podpór tyłem(taboret) i nogi trzymane na 2 taborecie 3 serie po 8
6. uginanie ramion z hantlami 10kg 3 serie po 6
i ostatnio dodałem
7.prostowanie łopatek na drążku 3 serie x 15 (mam zakwasy po ostatnim ... słabiutko wiem)
8.zwis na drążku raz u góry raz na dole 30s-20s-10s
co myślicie o tym planie ? ;.
dodam że mam marne przyrosty przez te 2 miesiące kiedy zacząłem ćwiczyć ledwo ''bicek'' urósł z 0,5-1cm ...
ćwicze tym planem 3 razy w tygodniu pon-śr-pt
formularz u góry trochę się popsuł xd więc wstawiam | wcześniejszy | plan którym ćwiczyłem 1,5 miesiąca
1 Wykroki/Zakroki 4 20-24
2 Martwy ciąg na jednej nodze 4 8-10
3 Pompki ze stopami na podwyższeniu 4 MAX liczba powtórzeń
4 Wąskie pompki (na triceps) 4 10 powtórzeń
5 Superman 4 10-12
6 Scyzoryki naprzemienne 4
7 Plank boczny 4





Zmieniony przez - wymiatacz568 w dniu 2018-03-06 22:20:15

Zmieniony przez - wymiatacz568 w dniu 2018-03-06 22:27:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Kształtowanie sylwetki, w tym budowa masy mięśniowej, jak w Twoim przypadku jest procesem dość prostym. Teoretycznie wystarczyć, jeść więcej kalorii niż nasz organizm potrzebuje i masa ciała będzie się zwiększała. Jeżeli nie masz efektów, to jesz zbyt mało kalorii. W tym cała tajemnica. Wchodząc jednak w szczegóły, nikomu nie zależy na tym, aby zwiększać masę ciała i bezsensownie tyć. Zależy nam na tym, aby rosły mięśnie. W tym celu niezbędne są solidne treningi siłowe. Niestety Twoje nie wyglądają zbyt dobrze. Sugeruję poważnie podejść do nich i udać się na siłownie. Treningi z siostrą na plecach niestety nie są dobrym pomysłem. Jednak nawet wykonując złe treningi, szczególnie u osób początkujących powinny być widoczne jakiekolwiek zmiany. Dlatego też problem tkwi w kaloriach.

W celu przeanalizowania Twojej diety zapraszam Cię do odpowiedniego działu, jakim jest odżywianie i odchudzanie: https://www.sfd.pl/Odżywianie_i_Odchudzanie-f10.html. Uzyskasz w niezbędne porady odnośnie do prawidłowego odżywiania. Pierwszym krokiem bez wątpienia powinno być wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego. Możesz to zrobić tutaj: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych-. Do uzyskanego wyniku należy dodać około 500 kcal. Jeżeli wynik wyjdzie podobny lub niższy niż spożywane przez Ciebie 3000 kcal, to po prostu zwiększ tę ilość o 300 kcal i dalej obserwuj obwody ciała, dokonując ich pomiarów co 1-2 tygodnie rano na czczo. Efekty na pewno będą, jak zaczniesz solidnie trenować i jeść tyle, ile potrzebujesz.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
Wrzuć przykładowy screen z dnia dietetycznego i wtedy zobaczymy jak to wygląda w praktyce ta dieta.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
wrzuciłbym screena ale korzystam z fitatu a nie mam wykupionej opcji premium więc wrzucam ręcznie

Śniadanie - 7:30
Mleko 1,5% - 230g
płatki owsiane - 80g
makro: b-18g t-9g w-67g
Lunch - 10:15
chleb razowy - 115g
szynka wieprzowa - 80g
pomidor-80g
makro: b-16g t-9g w-67g
Obiad - 14:00
brokuły-200g
wołowina rostbef-180g
oliwa z oliwek-10g
ryż parboiled-180g
makro: b-59g t-26g w-155g
Podwieczorek - 16:00
pierogi z mięsem-180g
makro: b-23g t-19g w-32g
Kolacja - 18:30
jogurt naturalny-180g
kiwi-60g
twaróg chudy-120g
płatki owsiane-55g
własnej roboty ciastka xd - 20g
makro: b-42g t-17g w-88g
w tym dniu zjadłem 2950 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Wystarczy wrzucić wszystko do darmowego kalkulatora kcal na potreningu.pl i zrobić zrzut ekranu.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
... ok














Zmieniony przez - wymiatacz568 w dniu 2018-03-07 22:06:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To wszystko jasne. Za mało jesz niecałe 3 tyś kcal to przy Twoich gabarytach może być za mało. Bo tyle plus minus wychodzi z kalkulatora na utrzymanie a zapewne nadwyżki tam nie ma.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
OK, dziękuję ;D zwiększe spożycie kalori i zobaczymy co z tego wyjdzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
To powinna być zawsze pierwsza rzecz jaką kalibrujesz jak waga stoi zupełnie to najczęściej jest problem w diecie.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Usunięty przez rion10 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Jeśli chodzi o trening to jaki sprzęt posiadasz ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja

Następny temat

Plan treningowy dla początkującego

WHEY premium