SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe efekty treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5613

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

Mężczyzna

Wiek

16lat

Waga

60kg

Wzrost

184cm

Cel treningowy

Masa mięśniowa

Staż treningowy na siłowni

2 miesiące

Uprawiane inne sporty

narazie brak

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Drążek, hantle

Dieta

przez 2 mies stażu 2950 kcal ale schodze na 2800. białko minimum 2kg masy ciała jest

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Barki wysunięte do przodu ?

Zażywane suplementy

Witaminy firmy olimp

Ostatnio przerabiany plan

plan domatora: Wykroki - 4 serie

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
hantle, drążek (za miesiąc zamierzam kupić sztangę) ;d
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ławeczke też dokup. Nie dziw się, że efekty się zatrzymały skoro trenujesz z tak ubogim sprzetem. Podstawą jest chociaż ta ławka, sztanga i dużo obciążenia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
Dobrym pomysłem będzie zmiana częstotliwości treningów na 4 razy w tygodniu ale zmniejszenie liczby seri z 3 na 2 w każdym ćwiczeniu ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6507 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777657
Jeśli już to zwiększenie ilości treningów jak zejdziesz na 2 serie to trochę za mało żeby dać jakiś sensowny bodziec.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
dobra bo nie wiem co robić ostatni raz kiedy się ważyłem to było 21.02 61.3 kg a obecnie 20.03 - 63.2kg jutro się zważe dla pewności jeszcze raz, lecz jak widać waga wzrosła o +/- 2kg a obwody zaledwie (21.02 mierzyłem) jeśli chodzi o ramię a właściwie chyba wszystkie partie to brak efektów - 0cm przyrostów... no dobra pas się powiększył o 0,8 cm i obecnie wynosi prawie 80cm. Na treningu daję z siebie wszystko a w większości ćwiczeń w których mogę czyli chyba wszystkie prócz przysiadów staram się robić do upadku. Nie czuję specjalnie domsów. Mam tak słaby gen czy może to jakaś choroba (nie robiłem badań przed rozpoczęciem treningów) ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
a jeśli chodzi o progress w ćwiczeniach to występuję, mianowicie na każdym kolejnym treningu dodaje albo parę powtórzeń (nie przekraczając 12 na serie) albo jak przekrocze to trochę obciążenia na hantle przykład(akurat to ćwiczenie najbardziej progresuje) wyciskanie hantli nad głowe siedząc - zaczynałem robiłem 5 powtórzeń a obecnie 13 na serie w innych ćwiczeniach mały - pompki na podwyższeniu 9 -> 11 wyciskanie hantli 10kg - 4 powtórzenia teraz 13 kg 5 powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1102
Ty robisz jakąś pedalską potańcówkę a nie trening.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1102
Zrezygnował bym na twoim miejscu z pompek wąsko - triceps lepiej rozbudujesz na francuzie. Na barki spróbuj wznosy bokiem (możesz robić na zmiene z wyciskaniem nad głową). Na plecy bym próbował dodać wiosłowania hantlami (oczywiście na drążku możesz dalej ćwiczyć). Problem raczej masz w dość trudnych ćwiczeniach, te pompki wąsko to trzeba mieć już trochę techniki/stabilizacji i mocnych innych mięśni żeby dobrze poczuć tricepsa - na początku bym odpuścił. Na klate rób zwykłe pompki (mogą być na hantlach), na brzuch jest kilka fajnych cwiczeń z hantlami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 6 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 2730
może źle spojrzałeś albo ja źle zrozumiałem ale jeśli chodzi o ''Zrezygnował bym na twoim miejscu z pompek wąsko - triceps lepiej rozbudujesz na francuzie. " to plan obecny jakim trenuje wstawiłem jako 1 (ten u góry) a tam nie ma pompek wąsko, są tylko szerokie na klatkę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1102
W każdym razie spróbuj francuza na triceps bo prostsze ćwiczenie i lepiej wchodzi. Ważne żebyś czuł te mięśnie przy izolowanych ćwiczeniach.

I jak jesz 3k kcal i nie rosniesz to się wgl nie przejmuj że zrobiłeś cheat meala tylko rób sobie takie cheat meale dwa razy dziennie. Pilnuj, żeby dostarczyć w miare dużo białka i węgli, przy czym te drugie nawet sobie dobijaj jakimiś czipsami itd. (mogą być jakieś tłuszcze, niewielka różnica). generalnie nie przejmuj się szczególnie jakimś "niezdrowym" jedzeniem bo nic takiego nie istnieje, nie rozchorujesz się od czipsów czy słodyczy. Twoje zapotrzebowanie kaloryczne jest duże, więc jak będziesz je zaspakajał, robił dobre ćwiczenia i dostarczał dużo białka i węgli to nie ma szans na pewno urośniesz. I pamiętaj że po 2miechach gdzie 3/4 tego czasu robiłeś rehabilitacje to nie spodziewaj się kokosów, zrób z treningu rutyne a za kilka miesięcy na pewno zobaczysz efekty.



Zmieniony przez - ppeja w dniu 2018-03-20 20:59:44

Zmieniony przez - ppeja w dniu 2018-03-20 21:00:02
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Regeneracja

Następny temat

Plan treningowy dla początkującego

WHEY premium