SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słówko na temat serii i dawkowania

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2420

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
Witam. Zaczynam od nowego roku ćwiczenia kulturystyczne.
Będe ćwiczył na rzeźbę.
Chciałbym zatem uzyskać od Was kilka rad.
Trochę już poczytałem.
Póki co zaopatrzyłem się w rzeczy takie jak:

Z suplementów:
- posiadam kapsułki 1250 kreatyny (firma Olimp)
- posiadam Gainera na przyrost masy mięśniowej (Aptonia Mass Gainer Protein Powder)

Z posiłków:

- staram się jeść dużo ryżu i kurczaka
- jeść mleko z płatkami
- ciastka zbożowe
- pić bogate w witaminy soki tłoczone z miąższem owoców

Ze sprzętu:
- posiadam ławeczkę, którą mogę modyfikować do większości ćwiczeń brzucha i klatki piersiowej (ławeczka prosta, ławeczka skośna-górna/dolna
- przyrząd "linki". Służy do rozciągania linek z obu stron (spod siebie albo zza pleców).
- parę hantli do ćwiczeń na ławeczce

A MOJE PYTANIA BRZMIĄ NASTĘPUJĄCO:

1) Jak powinienem dawkować tę kreatynę?
W trakcie trenowania zażywać 8 dziennie?
I najważniejsze... Czy jest jakiś cykl spożywania? To znaczy, czy na przykład musimy zażywać rano 4 kapsułki a w jakimś innym okresie czasu znowu tyle czy jest to obojętne?

2) Jak sprawa wygląda z tzw. seriami w ćwiczeniach? Wykonując ćwiczenia na dane partie mięśni po ile ich powinienem robić? Na przykład 20 razy jedno ćwiczenie i koniec, i potem następne? Czy może robić więcej z jakimiś powtórzeniami?
Powiedźcie mi proszę coś na temat zagadnienia tych "serii". Jak powinienem je robić i ile.

Dziękuję!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
To ja jeszcze się tu o coś zapytam bo nie chce nowego tematu zakładać o taką pierdołę. Powiedźcie mi czy przy ćwiczeniu mięśni brzucha - brzuszki, to mamy składać się i podciągać jakby "jak ślimak" do naszych stóp. Czy może robić to bardziej na sztywno? To znaczy, prostując plecy i robić większy zamach do naszych stóp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
kreatynę sobie odpuść sprzedaj ją najlepiej komuś lub daj pod choinkę na tym etapie jest ona zbędna
gainera odstaw do szafki bo też na razie się nie przyda
nie da się rzeźbić jak dopiero zaczynasz
daj ankietę https://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html
do tego określ cel masa czy redukcja a to się zajmiemy dietą i treningiem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
https://www.sfd.pl/Regulamin_dzialu_Junior_SFD_ANKIETA+_podstawowe_info._-t816238.html
Wklej wraz z rozpisaniem swoje jadłospisu, np co dzisiaj czy wczoraj jadłeś. Skorygujemy go
Rozpisz nam również swój plan treningowy.

Kreatyna musi poczekać, gainer to samo. Przykro mi.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
ANKIETA


Zdjęcie sylwetki:


Wiek: 25 lat
Waga: 69 kg
Wzrost: 179 cm
Staż treningowy: brak (krótka przygoda lata temu tylko)
Obwód pasa: 86 cm
Obwód klaty: 95 cm
Obwód uda: 58 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często):
- piłka nożna (średnio 2x w tygodniu, do upadłego)
Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby): brak ograniczeń
Stan zdrowia: zdrowy z wrodzoną złą kondycją (rzadkie bóle głowy z przemęczenia)
Preferowane formy aktywności fizycznej: gra w piłkę nożną
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Wrażliwość na stymulanty: prawdopodobna biegunka
Możliwosci finansowe: jak trzeba to się kupi coś w miarę taniego
Cel/problem/opis: przybranie na masie i wyrzeźbienie mięśni klatki piersiowej oraz brzucha

Zmieniony przez - Roketfjul w dniu 2011-12-18 20:00:06

Zmieniony przez - Roketfjul w dniu 2011-12-18 20:03:54

Zmieniony przez - Roketfjul w dniu 2011-12-18 20:04:19
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
Do tego staram się jeść posiłki często (codziennie zjeść coś z...) z kurczakiem i ryżem. Ponadto te odżywki, ale to już od Was chciałbym się dowiedzieć jak je dawkować. A jakie posiadam suplementy to jest napisane na samej górze w pierwszym poście.

A teraz jeszcze idę popatrzeć na te linki co podałeś...



Zmieniony przez - Roketfjul w dniu 2011-12-18 20:11:32
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
te odżywki odstaw kreatyna na tym etapie nie ma najmniejszego sensu a gainer to do uzupełnienie diety a co chcesz uzupełniać jak nie masz tej diety czytaj to co ci dałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
Dzięki. Już przeczytałem trochę z tych pierwszych podanych o diecie.
I mój jeden - pierwszy posiłek w dniu prezentuje się tak:



Na obrazku pokazałem też wynik z tego kalkulatora.
A możecie mi powiedzieć w jakich jednostkach czasowych ten kalkulator wyniki podaje? Bo jak rozumiem to podaje wynik ile czego dostarczać na jeden dzień, tak?


I co do:
te odżywki odstaw kreatyna na tym etapie nie ma najmniejszego sensu a gainer to do uzupełnienie diety a co chcesz uzupełniać jak nie masz tej diety czytaj to co ci dałem


To może sprostuję.
Ja już jestem na takiej diecie (takie posiłki co podałem na obrazkach wyżej - ogólnie). Także to nie jest tak, że zaczynam od razu z suplementami. Ćwiczę już troszkę "na sucho" a do tego zacząłem się odżywiać. To trwa już miesiąc. Zażywać ani Gainera ani Kreatyny w kapsułkach jeszcze nie zacząłem. Póki co, tylko rozciągam mięśnie ćwicząc. To znaczy piję jedną szklaneczkę Gainera dziennie i łykam jedną kapsułkę kreatyny, ale to tylko dlatego by przygotować organizm do tego specyfiku, jaki będę zażywał w znacznie większych ilościach gdy już ruszę z treningami. No wiecie, aby sprawdzić swoje ciało, zbadać czy nie odrzuca tych specyfików (np. biegunka, wymioty itp). Więc nie patrze teraz na to jako prawdziwe "spożywanie suplementów".
Przygotowuje je.

Od Stycznia zamierzam już ruszyć z cyklem i suplementami. Bo ja już na takiej diecie jestem trochę czasu i też ćwiczę. Co prawda nie w takim natężeniu jak planuję, ale właśnie od nowego roku chcę zacząć ostry trening.
Mówicie więc że i tak to za wcześnie?


Zmieniony przez - Roketfjul w dniu 2011-12-18 21:11:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 7954 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46406
TAK i przestań brać nawet tą 1 kapsułkę szkoda krety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 33 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 251
... dobra. To jeszcze mi powiedźcie o co chodzi z tymi SERIAMI. Co to znaczy "seria"? Z czego się składa?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

22km do wakacji.

Następny temat

Plan trenningowy na masę mięśniową + dieta

WHEY premium