SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Słabe wyciskanie.

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 659

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 670
Siemanko,
Mam problem z klatką a mianowicie:
Mam duża dysproporcje pomiędzy siadami i martwym a ławką. Mój 1RM martwy ok. 175kg na siad 145kg.
Na klatkę nie wezmę nawet 100kg.
Technika oczywiście zachowana, łopatki ściągnięte, leg drive, mostek, stabilna pozycja.
Jakieś ćwiczenia które pomogą wzmocnić to wyciskanie?
Słabym ogniwem na pewno tutaj jest klatka bo blokuje mnie gdzieś w połowie ruchu.
Waga 74kg



Zmieniony przez - Xblstr w dniu 2018-04-22 12:37:22
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5399 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136782
onieważ to dział dla zaawansowanych, fajnie by było jakbyś wkleił ankietę działu + aktualny plan wraz z ciężarami roboczymi którymi operujesz

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 53 Wiek 45 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 12993
to nie jest duża dysproporcja pomiędzy wyciskaniem a siadem i martwym, uważam nawet że prawidłowa :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 14 Wiek 27 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4945
Przyczyną słabych wyników siłowych podczas wyciskania leżąc często zdaje się być pogłębiona (nawet w niewielkim stopniu) kifoza odcinka piersiowego kręgosłupa. Wiadomo, że większość osób prowadzi siedzący tryb życia, porusza się samochodem, pracuje przy komputerze. W wyniku tego stałe napięcie występuje w mięśniu piersiowym większym, zębatym przednim, czworobocznym, najszerszym grzbietu, bicepsie i tricepsie. To z kolei skutecznie uniemożliwia poprawne "otwarcie" klatki przed wyciskaniem, w wyniku czego pracę przejmuje przedni akton mięśnia naramiennego oraz tricepsy, a w mniejszym stopniu piersiowy. Warto zastanowić się, czy przypadkiem nie cierpisz na pewną formę tego balansu i w miarę możliwości starać się pracować nad poprawą postury.
Ponadto może być to również kwestia odpowiedniej rozgrzewki - zaangażowania w niej stożków rotatorów, ćwiczeń prehabilitacyjnych (np. facepull). Zadbałbym także o rozluźnianie mięśniowo-powięziowe (przy szczególnym uwzględnieniu najszerszego grzbietu i tricepsa).

Ekspertem nie jestem ale myślę, że bardziej doświadczone chłopaki się ze mną zgodzą.


Zmieniony przez - matt_ w dniu 2018-04-23 01:31:46
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Zgadza się Matt, ale to już są sporadyczne przypadki. Nie każdy słaby wyciskacz ma przecież pogłębioną kifozę. Ja zauważyłem, że najczęsciej przyczyną jest niedostosowanie techniki pod swoją budowę i najsilniejsze partie. A więc nie chodzi o samą pozycję na ławce ale i szerokośc chwytu czy kąt prowadzenia łokci. Kilku naturali doprowadziłem do tych 130-150kg w WL, więc wiem co mówie. Najczesciej bez towaru to ćwiczenie idzie jak krew z nosa.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bulgarian Method dla kulturystów

Następny temat

sugestie w Planie

WHEY premium