SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rzeźba i Redukcjaa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1349

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3019
Witam, nie wiedziałem dokładnie w której zakładce zacząć temat wiec postanowiłem że napisze tutaj .

Zacznę od wymiarów :

Klatka : 112
Biceps : 40
Pas : 92
Przedramie : 33
Udo : 61
Łydka : 42
Staż treningowy : 18miesięcy
Rekord klatka : 120kg x2


1. CEL : Chodzi mi głownie najpierw o redukcje z klatki i brzucha ok. 3-5kg później rzeźbe. Chodzi o to aby masa mięśniowa była bardziej widoczna , podkreślona i wyprofilowana.

2. DIETA : czytałem dużo o diecie i staram sie jej przestrzegać. Nie wyliczalem dokladnie bilansu i nie licze kcal dokładnie (nie bawmy sie w prawdziwych kulturystów...) Czytałem dziennik Vitalmax i orientuje sie co powinno sie jeść , jakie są zasady a co jest nie wskazane. Wiem że bilans powinien być ujemny ( redukcja ) itd.

3. Trening tutaj musze napisać cały w celu ewentualnych poprawek gdybym coś robił źle...

Trening przeprowadzam 4x w tygodniu.

Poniedziałek :
BICEPS , TRICEPS , PRZEDRAMIE
*BICEPS
1. Siedząc w modlitewniku podnosze łamaną sztangę 10/10/10/10
2. Stojąc unosze młotkwo hantle 10/10/10/10
3. Siedząc klasycznie podnosze hantelek 12/10/10/8
*TICEPS
1.Leżąc za głowe opuszczam łamaną 10/10/10
2.Siedząc unosze francusko hantel 12/10/8
*PRZEDRRAMIE
1. Siedząc poruszam nadgarstkiem (hantel) 15/12/10/10

Wtorek :
KLATKA , KAPTURY
*KLATKA:
1. Leżąc na ławce poziomo wyciskanie 12/10/10/8
2. Wyciskanie na skosie 12/10/10/10
3. ( to był chyba błąd bo przestałem robić.. ale znów zaczynam)
rozpiętki/wyciskanie sztangielek 10/10/8
*KAPTURY:
1.Klasycznie unoszę sztangę stojąc 15/12/12/10

Środa :
REGENRACJA


Czwartek:
BARKI , PLECY , (jeśli starczy czasu TRICEPS)
*BARKI
1. Unoszenie łamanej z klatki nad głowe siedząc 12/11/10/8
2. Unoszenie łamanej zza głowy siedząc 12/10/10/8
3. Unoszenie hantli przed siebie stojąc 10/8/6
*PLECY
1.Martwy ciąg 10/10/8
2.Unoszenie łamanej w opadzie 12/10/8
3. (Ostatnio nie robiłem ale też zaczne Wiosełka) 10/8/6

Piątek :
REGENERACJA

Sobota:
KLATKA , BICEPS.

Niedziea:
REGENERACJA


Tak wygląda mój tygodniowy trening...
Jeśli chodzi o brzuch. Nie wiem na czym sie skupić, chcialem robić 6weidera ale to wymaga ścisłej dyscypliny i nie przeoczenia ani jednego dnia. Musze coś znaleść. Wcześniej robiłem przed snem ok.3 razy w tygodniu ok.60 brzuszków. Ale coś słabo szło.



4. Aeroby - Jak widać idzie wiosna Zaczynam więc biegać, w zależności od czasu będę biegał napewno raz lub dwa razy w tygodniu ok 6km na początek. Do tego mam 3 trenigni w tygodniu każdy po ok. 30min ( dość intensywne , różne gry zespołowe ). Do tego dodam rowerek stacjonarny ale z tego co czytałem trzeba naprawde dłuuugo na nim jeździć zeby były efekty.. ). Chciałbym zastosować interwały ale nie wiem jeszcze jak bedzie w praktyce i na co pozwoli czas.


5. SIŁOWNIA :
Jeśli chodzi o sprzęt. Mam domową siłownie aczykolwiek nie jest ona uboga . Posiadam dobrą ławkę , sztangę prostą i łamaną , 2hantle , modlitewnik oraz niedługo będe miał zamontowany drążek. Ciężar ok. 120kg(musze dokupić bo powoli przestaje wystarczać ).

6. SUPLEMENTY : Moja ogólna suplemacja nie jest zbyt bogata ;p.
Jakiś rok temu brałem kre-allkalyn 90tabs. (ogolnie oceniam średnio)
Na jesieni tego roku bralem Thermo Shape + białeczko. (TS - szajs)
Teraz jestem na cyklu Kreatyny Olimpu Mono + Białko. Ogolnie idzie w porzadku , tyle tylko że bardziej siłowo niż w mase . Miałem taki plan żeby podbudować właśnie jeszcze troche na masie (choć nawet przed tym cyklem było jej dużo a później właśnie na początku maja zacząć nadmieniony cykl.)
* Chciałbym do mojej redukcji i rzeźby wziaść jakiś supl który regulował by moją niedoskonałą dietę i pomógł w skutecznej redukcji jednocześnie nie niszcząc wytworzonej już masy mięśniowej. Przymierzam sie do kupna BCAA ( nie wiem które wybrać) i spalacza ( Scorch lub dynamitze burn-extreme ).


To by było na tyle. Jeśli uważacie że coś jest źle lub o czymś zapomnialem napisać( a napewno ktoś sie do czegoś przyczepi xD ) śmiało piszcie. Prosze tylko o to że jeśli ten kto czyta widzi że tyle sie napisałem i spędziłem na tym troche czasu prosze też o sumienną Odp :P. Dzieki bardzo i pozdro ;)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 112
Pierwszy błąd w twoim treningu jest następujący: pon. BICEPS , TRICEPS to się nie trzyma kupy poniewaz gdy spompujesz biceps nie będziesz mógł wykonywać prawidłowego ruchu tricepsem(proponował bym Pon:klata,triceps;Czw: plecy biceps).Co do twojego celu aby coś wyrzeźbić musisz robić minimum 5 serii i od 12-15 powtórzeni, na łapy to nawet 20 powtórzeń jeżeli chcesz je ostro wyrzeźbić. Myślę nad wprowadzeniem sobie treningu na rzeźbę i niedługo będę układał plan napisz do mnie na gg to razem coś pokombinujemy:)(11862056)Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jaarek: uważasz że łączenie bicepsa z tricepsem jest błędem? to się grubo mylisz...błędem jest to że robi je na początku tygodnia...najlepiej przerzucić ten trening na ostatni dzień treningowy.


i gdzie są nogi bo nie widzę.

poco wrzuciłeś biceps jeszcze do klaty i chcesz triceps z plecami skoro już masz oddzielny dzień treningowy poświęcony dla nich, a pamiętaj o tym że biceps jest także ćwiczony przy plecach, oraz triceps przy klatce i barkach

Zmieniony przez - Arni997 w dniu 2009-03-30 19:23:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 473 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3019
Po pierwsze dzieki panowie że napisaliście .
1) Jarek krążą dwie opinie, jedna taka jak twoja żeby robić dużo powtórzeń i wtedy sie dobrze rzeźbi ( ale słyszałem że wtedy metabolizm jest wysoki i mięśnie sie spalają ). Druga opinia na rzeźbe/redukcje mało powtórzeń i serii za to dużym ciężarem(ćwicząc tak szczerze mówiąc nie widziałęm zbytnio efektów poprostu wychodziłem z siłowni bez poczucia dobrze wykonanego treningu.. nie czułem po sobie że 'wchodzi'.)
2)Arni więc co byś proponowal ? jakie połączenie w dniach. Napisałem klatke i biceps 2x w tygodniu bo chciałbym nad tymi partiami najbardziej popracować. Jeśli nie ma wielkiej różnicy czy będe te partie ćwiczył raz czy dwa w tygodniu to Ok. Nóg natomiast nie napisałem gdyż miałem ostanio problem z kolanem, ale wracam do treningu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pamiętaj o tym że na rzeźbę najważniejsza jest dieta o tym poczytaj w dziale odżywianie..a trening to indywidualna sprawe, ale myslę że zakres powtórzeń 10-15 powinien być ok.

jak raz w tygodniu to proponuję:
-Nogi
-Klata
-przerwa
-plecy
-barki biceps triceps
-przerwa
-przerwa

ewentualnie biceps i triceps w sobote robisz zamiast w piątek z barkami...

a jak klata i biceps 2x to np.

-Klata ciężko
-plecy+biceps lekko
-przerwa
-nogi+ biceps ciężko
-klata lekko, triceps

chociaż nie wiem czy tak będzie dobrze.


w tygodniu staraj się nie przekraczać 9-10 serii na mniejsze partie itd poczytaj w atlasie ćwiczeń oraz w artykułach i odpowiedziach w różnych tematach Pumy666, Wodyna, Apokalipsy itd..wiele można się nauczyć


Pozdrawiam Arni997




Zmieniony przez - Arni997 w dniu 2009-03-30 21:11:44
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krotko(?) i na temat

Następny temat

FBW na redukcji

WHEY premium