SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 335531

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Siła to siła. A jakbyś przytył 20kg? Moim zdaniem powinno zadziałaćna podciąganie z ciężarem.

Kwestia regeneracji, bo tyłbyś powoli, a kettla podwieszasz w 5s. Dlatego też bym pilnował regeneracji.
Może być ciągły dyskomfort, albo może chrupnąć od razu - to nie kwestia siły, tylko tych wszystkich stawów, więzadeł i co tam jeszcze jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Ogólnie to nie jest źle z tym podciąganiem, po prostu dłuższe serie od rana ciężko wchodzą, zwłaszcza jak się jest niewyspanym. Jak się trochę odpocznie, to od razu lepiej.

Dzisiejszy trening:
MP KB40 x1, x2, x3, x4 (prawa OK, lewa fail), x3
Swing KB40 5x10 EMOM 100reps/ 10min

Udało się wycisnąć 4 powtórzenia na prawą! A mało co udało by się także na lewą... Może następnym razem się uda. Tak czy owak, wynik przeszedł moje oczekiwanie, bo zakładałem, że z trójkami już będzie duży problem. Będę zatem kontynuował tę moją wariację Soju and Tuba w kolejnym tygodniu, wg rozpiski czyli 3x3. Ciekawe, czy wejdzie, czy to taki jednorazowy wybryk

Na koniec trochę swingów w wolnym tempie: 10 repsów na minutę, to raczej symbolicznie, ale chociaż ciężar duży.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Sobota:
FPP
Weighted Pull ups (24): 3,2,1,1,1

Niedziela:
FPP
Weighted Pull ups (24): 3,2,1,1,2

Poniedziałek:
FPP
Weighted Pull ups (24): 3,2,1,2,2

Wieczór
MP KB40 1,2,3,3 (lewa 2),1,2 (lewa 1)
TGU KB40, KB44, KB48
Snatch KB24 15+14+13+8 = 100reps/ 5:15

Wskoczyłem na wyższy ciężar w podciąganiu. Idzie całkiem spoko, bo serie krótkie. Do dłuższych jeszcze chwila została, więc wymyślę, co dalej.

W pressach chytry plan spalił na panewce już przy drugiej trójce więc chyba coś a la RoP zacznę albo wskoczę na dublety. Ta druga opcja jakoś mnie nie dokońca przekonuje, ale to chyba tak mam, że dopóki nie spróbuję, to nie będę wiedział. Jak się zdecyduje to od razu bym przysiady robił, których mi teraz trochę brakuje.
Balistyki mi się dzisiaj nie chciało... zmusiłem się i ostatecznie wpadło 100 powtórzeń, ale ociągałem się strasznie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
100 powtórzeń w 5:15 - nie nazwał bym tego ociąganiem się Dobrze ciśniesz.

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Daleki jestem od narzekania. Po prostu na tle wyników, które zdarzyło się wykręcić w ostatnim czasie (choćby ST z 28kg), to wynik przeciętny.

Wtorek
FPP
Weighted Pull ups (24): 3,2,2,2,2

Prz okazji, Pavel rozesłał newsletter, w którym informuje, że od Nowego Roku Fabio Zonin zostanie CEO StrongFirst. Trudno znaleźć więcej info na ten temat, a konkretnie interesuje mnie, czy Pavel zrzeka się stanowiska a jeśli tak, to z jakich powodów. Zostawił RKC, czyżby teraz zostawiał SF?


Zmieniony przez - nieraz w dniu 2017-12-12 12:35:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Pavel dawno się wycofał. Nie pisze na forum ani nic.
Za to w imprezach uczestniczy (nie wiem czy jako prowadzący, czy jako gość/osobistość, żeby podnieść renomę). Widać, że czasem ktoś z nim fotkę wrzuci..

Same sławy znikają - Pavel (powiedzmy), potem David Whitley, Geoff Neupert, kto tam jeszcze taki "znany" jest?
Jeff Sokol i Karen Smith - ich multimedia często się pojawiają. Reszty w sumie nie znam..
Z Czech jedynie pana jednego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Z Withleyem to było tak, że to jemu podziękowali z partyzanta a nie on się wycofał. Cały czas działa, przynajmniej na FB :)

Pavel zorganizował zaj**istą maszynkę do zarabiania pieniędzy. Miałem nadzieję, że wyda jeszcze coś, ale chyba planstrong sprzedaje się tak dobrze, że nie potrzebuje dodatkowej reklamy... Szkoda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Środa
Rano
FPP
Weighted pull ups (24):3,3,2,2,2

Wieczór
MP KB40 x1,2,1,1
DMP 2KB36 x1,2,3
Sumo Deadlift 88kg x10, 120kg x6

Dobra, ogłaszam koniec tej nierównej walki. Podciąganie wyssysa mnie z sił, co odbija się na pressach. Czas przestać pitolić i wprowadzić zmiany. Po pierwsze, podciąganie co drugi dzień, za radą szanownych kolegów, program bez zmian.
Po drugie, pressy w dubletach. A jak już są dwie 36-tki w racku to żal odkładać, lepiej zrobić wpierw przysiady. Do ustalenia, czy drabiny, czy serie stałe.
Myślałem, żeby wdrożyć martwy ciąg, ale niestety łączenie kul jest bardzo niewygodne. Dziś przetestowałem i taki zestaw 120kg, czyli 28+32 w jednej i 36+24 w drugiej ręce są już na maksa niewygodne a ciężar raczej skromny... mam jeszcze jeden pomysł, ale muszę najpierw sprawdzić.
Na pewno też balistyka - raczej bez zmian, snatch 24 i 28 i wymach jednorącz.
Jak ktoś ma pomysł na jakiś program, który godzi to wszystko, to chętnie się zapoznam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Nie pomogę nic. Nie mam pomysłu. Może Panteon coś podrzuci. Dobra decyzja z drążkiem, żeby co drugi dzień robić. Kurde też bym ciągi porobił. Może mi się uda raz w tygodniu na siłkę podskoczyć i machnąć ciągi.


Zmieniony przez - adam77 w dniu 2017-12-13 21:20:22

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Spoko :) pomysł by robić podciąganie co drugi dzień i tak pochodzi od Ciebie i Szajby zresztą w tym artykule, który linkowałeś, oni chyba robili trening 3x w tygodniu.

Piątek
LCCJ (Long Cycle Clean and Jerk) 2KB28 5x (2,4,6,8)

Weszło na styk. Czas ok. 55 minut. Ogólnie spoko, jak na pierwsze podejście.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

Wiecej