SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po 35 roku życia

Dodaj odpowiedź

Rytuał Przejścia by nieraz

Wysłana -
_Szajba_
E tam, od razu komentarz. Raczej pochwała i zarazem pytanie. Pytanie stąd, że takie zrzucanie "lekko bokiem" wydaje się być łagodniejsze dla dłoni podczas hamowania kettla na dole. Muszę spróbować, bo ostatnio sporo w rękawicach robię i mi skóra na dłoniach lekko zmiękła, a snatcha z KB32 nie dam rady wyhamować trzymając kettla tylko palcami. Znaczy się radę dam, ale spada ilość powtórzeń.

Nie próbowałeś robić z fast switchem? Wygląda ta technika całkiem OK, tylko muszę na początku w kask się uzbroić


Spoko, spoko - dobrze, że temat się pojawił, bo jest szansa, żeby coś poprawić.

Coś w tym "lekko bokiem" musi mi ułatwiać, skoro podświadomie zacząłem tak robić. Dopiero jak ponownie skupię się na technice przy następnych rwaniach, to będę wiedzieć co.

Co do hamowania kettla, to zawsze można zwolnić ruch, więc chyba na jedno wychodzi. Raczej odradzam Ci próbowania w ten sposób, bo skoro masz prawilną technikę, to po co mieszać? Wiesz, u nas na podwórku to spoko, ale przy jakichś oficjalnych konkursach, kursach etc. lepiej nie dawać powodów do wątpliwości.

Nie próbowałem tego fast switcha, bo jakoś do tej pory nie był mi potrzebny. I jak go liczyć, jako powtórzenie na prawą czy lewą rękę? SSST to 10 min a ST 5 i kwestia, czy zrobisz w krótszym czasie, czy zrobisz więcej powtórzeń niż wymagane jest poboczna. Ale jak mocno zależy na jak najlepszym czasie, to może być pomocny.
Wysłana -
Mi tam się podoba ten ST Nie wiem czy jest koszerny na 100% jeżeli chodzi o technikę HS (pewnie by się niektórzy czepili) ale i tak jest super. Nie chcę tutaj wszczynać dyskusji ale rwanie odważnika w wersji GS jest dla mnie dużo bardziej naturalne mimo tego i tak staram się robić HS i wg wytycznych SF staram się ćwiczyć. Co do podciągania to idziesz jak burza
Wysłana -
WOW!
Ale moc!!
Jakbyś tylko raz zmienił rękę to i w GS byś mógł powalczyć

Co do tej śruby.. Ciężar to wymusza. Jak jest lekka kula - takie 16kg, to przy schodzeniu w dół niemalże ciągnie się rękę, a takie 28 - nikt tego nie podrywa z górnej pozycji i kula sama spada. W pierwszych setach fajnie to widać, a potem ręka schodzi wolniej i kula jakby bardziej jest "na śrubie".
Jak dla mnie, to daleko temu do GS - oni tam kulę zrzucają w linii prostej i tańczą, żeby na nich nie spadła.
Mnie takie 28kg z pełnowartościowym flipem, to by przerzuciło po prostu..

Chciałbym tak kiedyś zrobić z 24.. a najpierw to z 28. Jeszcze żadnych kroków nie podjąłem ku temu, ale jest na liście "do zrobienia"
Wysłana -
Żebyśmy się dobrze zrozumieli Nie mam nic do zarzucenia temu testowi. Ot, po prostu zadałem pytanie obserwując technikę.
Wysłana -
Spoko, spoko, temat się pojawił, jest okazja, by go przedyskutować.

Dzięki, Pany, za dobre słowo!

Sobota
FPP
Weighted pull up (16): 5,5,4,3,3

Niedziela
FPP
Weighted pull ups (16): 5,5,4,4,4

Trochę mi się rozpiska rozjechała, o czym już chyba wspominałem. Powinienem niedzielną porcję zjeść dzisiaj. Zrobiłem jednak dzień przerwy, a do jutra zamiast dążyć do 5x5 zacznę od początku z 20. Mam nadzieję, że podołam, bo góra pleców i przedramiona ostatnio bolą cały czas...

Poniedziałek
Soju and Tuba
MP KB40 10x 1

Snatch KB28 15+14+13+12+11+10+9+8+7+6+5+4+3+2+1 = 240reps/ 23 min.

Dzisiejsze pressy dość ciężko. Oj, nie wiem, czy uda się przejść pierwsze dwa cykle, a co dopiero całość.
Za to na rwanie ostra zajawka. Czas podałem orientacyjny, na pewno mniej niż 25 minut. Niestety poszły odciski, ale za to przyjrzałem się trochę technice i chyba nie będzie problemów, by wyglądało bardziej koszernie. Nie nagrywałem dziś, więc nie pokaże, nie zawsze mam czas, by ogarniać filmy. Trza kuć żelazo, póki moc jest...
Strona 226 z 226
Dodaj odpowiedź