SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336923

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Dzięki!
2 hands any how - kiedyś się skupię na tym ćwiczeniu!!


Zmieniony przez - panteon w dniu 2017-11-12 18:36:54
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
2 hands any how to taki bardziej popis siły niż ćwiczenie treningowe. Nigdy tego nie robiłem, no ale mój BP to żaden powód do dumy.

FPP
Weighted pull up (16): 4,3,2,3,3

Ciekawostką - dziś pierwsze serie podciagania wchodziły aż strach i dopiero po drugiej serii zorientowałem się, że przecież wczoraj odczepiłem 4kg rzepy... I było trzeba zaczynać wszystko od początku... :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Popis siły, ale żeby się popisać, to trzeba poćwiczyć..
No nie jest to ćwiczenie pod sylwetkę.. tak samo jak wyciskanie pochylone, czy TGU.

Co chcesz od swojego BP? 40kg czy ile tam było. Nawet nie myślę o takich kulach.. o 36 już tak
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Nie pamiętam 36, chyba 32 najwięcej.

FPP
Weighted pull ups (16): 4,3,3,3,3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Poniedziałek
Tydzień 1
Soju and Tuba 2
MP KB40 4x1

TGU KB40, KB44, KB48
Snatch KB32 15:15 10x5

Nie było tak źle. Póki jest moc, wydłużam fazę ekscentryczną. Przerwy też dość długie, bo ok. 3min.
Później turki ciężkie, ale w małej ilości.
Na koniec balistyka, oj szybko mnie zmęczyła... Kaban to jednak nie przelewki...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Środa
Soju and Tuba
MP KB40 6x1

TGU KB40, KB44

Dziś skromnie. Pressy jeszcze weszły, ale w TGU przedramiona miały już dość, więc odpuściłem. Jeszcze nadrobię :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Czwartek
FPP
weighted pull up (16): 5,4,3,2,2

Piątek
FPP
Weighted pull up (16): 5,4,3,3,3

Wieczór
Soju and Tuba
MP KB40 8x1

Snatch test KB28 100/ 5min.

Coś mi się podciąganie rozjechało głównie przez błąd liczenia i robię chyba więcej niż powinienem. Nie zawsze to jest dobre, ale ostatnio poranki mam ciężki i niedospany chodzę. Grunt, że do przodu.

Pressy póki w singlach, też wchodzą. Przerwy ok. 3 min.
Dziś na koniec długo się wahałem, co za los sobie zgotować. Ostatecznie stanęło na ST z 28 i weszło. Kolejna pozycja do kettlowego CV zaliczona.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
No ładnie. ST z KB28
A takie zrzucanie bokiem to jeszcze HS czy już GS?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Dzięki za komentarz.
Jak rozumiem, chodzi Ci o zrzut. Nie zgodzę się, że jest to "na okrętkę". Na pewno nie jest to też GS, gdzie można pomagać sobie nogą oraz (chyba) nie jest wymagany flip. Ale skoro pojawił się taka wątpliwość, znaczy można zrobić to lepiej.
Czysto teoretycznie, "na okrętkę" w górę jest łatwiejsze niż flip, co potwierdzają rwania z dużym ciężarem. Można znaleźć oficjalne próby ze snatchem z kulami od 40kg, gdzie kolesie ze SF tak robią. "Na okrętkę w dół" nie widzę żadnych korzyści, wręcz przeciwnie, ruch staje się minimalnie dłuższy, co w perspektywie testów kradnie cenny czas.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
E tam, od razu komentarz. Raczej pochwała i zarazem pytanie. Pytanie stąd, że takie zrzucanie "lekko bokiem" wydaje się być łagodniejsze dla dłoni podczas hamowania kettla na dole. Muszę spróbować, bo ostatnio sporo w rękawicach robię i mi skóra na dłoniach lekko zmiękła, a snatcha z KB32 nie dam rady wyhamować trzymając kettla tylko palcami. Znaczy się radę dam, ale spada ilość powtórzeń.

Nie próbowałeś robić z fast switchem? Wygląda ta technika całkiem OK, tylko muszę na początku w kask się uzbroić

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium