SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 337381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
adam77
Jak się zmieściłeś po LCCJ ze 100 powt w 5 minut to pewnie, że gra gitara i to bardzo


W sumie od tej strony nie patrzyłem. ;)
Dziś już bez rwania, za to jerków więcej:

Środa

LCCJ 2KB24 5x (2,4,6,8) = 100reps/34min

Skończyłem cały mokry. Dobre jest to ćwiczenie, choć równie dobrze nadał by się jakiś prosty complex. Oczywiście musiałby zawierać jerki. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
W piątek coś tam po podrzucałem, ale nie zapisałem od razu i nie pamiętam... nie miałem ze sobą magnezji a głowa była zupełnie gdzie indziej, więc szybko zrezygnowałem. Weszło mniej więcej:

Piątek
LCCJ 2KB24 2,4,6,8,10, 2,4,6,8

W sobotę wpadła gruba impreza, długo będę dochodził do siebie, tym bardziej, że lodówka pełna a i w barku niczego nie brakuje... mimo to dzisiaj weszło:

Poniedziałek
LCCJ 2KB24 5x (2,4,6)= 60reps/ 25min
Snatch KB24 101reps/ 5min

Do 4 wrzesnia mam urlop, później zacznę się jakoś ogarniać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12124 Napisanych postów 30538 Wiek 74 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1130968
Myślę, że jakiś plank wpadnie (tzn. nie jeden)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Zobacz co u Pavla się dzieje:

https://www.strongfirst.com/community/threads/repeat-until-strong.5805/page-51



Wygląda dobrze, tylko, że trzeba wszystkie kettle uaktywnić!

Najpierw single od 16kg do maksa w wyciskaniu pochylonym.
Rwania z bliżej nieokreślonym kettlem w bliżej nie określonej ilości - 5-10 serii po 5-6powt
Wyciskanie pochylone - też niedopowiedziane nieco - 5-10serii po 2-3 powt. (jak wejdzie 10x3, to przeskok na cięższą kulę).

Fajnie wygląda. Czekam na artykuł. Bałem się, że to jakiś płatny program będzie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
No wygląda to dość ciekawie, choć nie zgłębiałem za bardzo - inne rzeczy zaprzątały mi głowę ostatnimi czasy - jedna praca, druga praca ślub... w czasie urlopu odpoczywałem od wszystkiego z kettlami włącznie. Jedyne, co wymyśliłem odnośnie dalszych treningów, to że musi być program, którego będę się trzymać przez dłuższy czas i nie kombinować Padło na Perfecting the Press (PtP) jako główna oś z dodatkami. Rozpiska:

Poniedziałek (sesja objętości - VS)
Military Press 65-75% RM 120-150reps/ 60min

Wtorek
wolne

Środa
TGU 5x1 progresja ciężaru
TGU wyciskanie w każdej możliwej pozycji
TGU do wstania i negatywna faza pressa
Snatch KB28 x6 15:15 (interwał)

Czwartek
Pull ups
Chin ups
Pistol progresja ciężaru
Front Squat

Piątek wolny

Sobota (sesja ciężka, HS)
Military Press 80-100% RM
Push Press z wydłużoną fazą negatywną
Snatch KB24 x15 36:36

To rozpiska robocza, trochę się to może pozmieniać. Pierwszy tydzień to będzie twarde zderzenie z rzeczywistością, więc też raczej potraktuję jako rozruch przed wejściem w program. Wczoraj zrobiłem testy:

MP - 38kg LP - aktualny RM
MP 73% RM 28kg x11 LP

Podszedłem też do testu rwania wg Viking Warrior Conditioning z KB24, ale poległem w 4 rundzie:
1. 10reps/ 60s
2. 14reps/ 60s
3. 18reps/ 60s
4. 18reps/ 60s fail - powinno wejść 22reps/ 60s
5. Nie kontynuowałem, powinien być max w 60reps minimum 24 repsy

Spasłem się, aż strach wejść na wagę. Do tego alko od ślubu to w zasadzie codziennie, dużo żarcia weselnego i wakacyjnego typu pizza, lody, piwo zrobiły swoje. Plan na miskę oczywiście też jest:

6.30 śniadanie
10 drugie śniadanie
13.30 lunch
17 przedtreningowy
20.30 potreningowy

Od rana białkowo-tłuszczowe, od 17 dojdą węgle. Ustawiam na 3000 kalorii na wrzesień i dalej będę reagować. O ile w tygodniu luz, bo czas posiłków wyznacza praca i trening o tyle w sobotę i niedzielę trochę się to poprzesuwa, ale będę starać się zachować te 5 posiłków i rozkład makrosów, czyli przede wszystkim białko i tłuszcze i trochę węgli.

Prawie się zdecydowałem na suplementacje kreatyną.

Cel główny oczywiście aktualny: MP na lewą i prawą z połową masy ciała oraz 200 rwań w 10 min. z odważnikiem 24kg.
Cele dodatkowe: podciąganie i pistol na prawą i lewą z połową masy ciała oraz TGU 52kg. Przy okazji, szukam kuli 52kg. Znalazłem fajną w Berlinie, ale mi nie po drodze a przesyłka droga, że już kula przestaje być fajna może zagląda tu ktoś, kto mógłby pomóc...

Czas realizacji: 4 miesiące, czyli do końca roku.

Jak coś będzie nie teges, to pistolety i podciąganie pierwsze idą w odstawkę.
Jak ktoś ma plan na progres w ćwiczeniach, o których piszę, i zechce się podzielić albo chce mi rozpisać program, to śmiało - rozważę każdą opcję.
Jak zwykle, wszelkie uwagi, komentarze, sugestie, opinie etc. zwłaszcza merytoryczne mile widziane.

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Gratulacje
Nie ufaj ludziom którzy mówią iż na "nowej drodze życia" czas przestać lecieć w kulki
1

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Dzięki Szajba! :)
Ogólnie lecę w kulki do końca roku a dalej to w zależności od realizacji celu, może kulki bez ciśnienia na cel...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Gratuluję ożenku!!

Co do programu - wydaje się sporo. Do tego dwie prace i jeszcze żona..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Nieraz gratuluję ! Dobra decyzja, czemu Tobie ma być lepiej niż nam, żonatym Teraz bierz się do roboty


Zmieniony przez - adam77 w dniu 9/4/2017 8:24:57 AM

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Żonaty nie ma źle
Małżeństwo niewiele zmienia (znaczy standardowe +2kg rocznie; ja to mam swoją teorię na temat przybierania na wadze po ślubie!!), ale potomstwo - już tak
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium