SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Rytuał Przejścia by nieraz

temat działu:

Po 35 roku życia

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 336806

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
_Szajba_
E tam, od razu komentarz. Raczej pochwała i zarazem pytanie. Pytanie stąd, że takie zrzucanie "lekko bokiem" wydaje się być łagodniejsze dla dłoni podczas hamowania kettla na dole. Muszę spróbować, bo ostatnio sporo w rękawicach robię i mi skóra na dłoniach lekko zmiękła, a snatcha z KB32 nie dam rady wyhamować trzymając kettla tylko palcami. Znaczy się radę dam, ale spada ilość powtórzeń.

Nie próbowałeś robić z fast switchem? Wygląda ta technika całkiem OK, tylko muszę na początku w kask się uzbroić


Spoko, spoko - dobrze, że temat się pojawił, bo jest szansa, żeby coś poprawić.

Coś w tym "lekko bokiem" musi mi ułatwiać, skoro podświadomie zacząłem tak robić. Dopiero jak ponownie skupię się na technice przy następnych rwaniach, to będę wiedzieć co.

Co do hamowania kettla, to zawsze można zwolnić ruch, więc chyba na jedno wychodzi. Raczej odradzam Ci próbowania w ten sposób, bo skoro masz prawilną technikę, to po co mieszać? Wiesz, u nas na podwórku to spoko, ale przy jakichś oficjalnych konkursach, kursach etc. lepiej nie dawać powodów do wątpliwości.

Nie próbowałem tego fast switcha, bo jakoś do tej pory nie był mi potrzebny. I jak go liczyć, jako powtórzenie na prawą czy lewą rękę? SSST to 10 min a ST 5 i kwestia, czy zrobisz w krótszym czasie, czy zrobisz więcej powtórzeń niż wymagane jest poboczna. Ale jak mocno zależy na jak najlepszym czasie, to może być pomocny.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
Mi tam się podoba ten ST Nie wiem czy jest koszerny na 100% jeżeli chodzi o technikę HS (pewnie by się niektórzy czepili) ale i tak jest super. Nie chcę tutaj wszczynać dyskusji ale rwanie odważnika w wersji GS jest dla mnie dużo bardziej naturalne mimo tego i tak staram się robić HS i wg wytycznych SF staram się ćwiczyć. Co do podciągania to idziesz jak burza

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
WOW!
Ale moc!!
Jakbyś tylko raz zmienił rękę to i w GS byś mógł powalczyć

Co do tej śruby.. Ciężar to wymusza. Jak jest lekka kula - takie 16kg, to przy schodzeniu w dół niemalże ciągnie się rękę, a takie 28 - nikt tego nie podrywa z górnej pozycji i kula sama spada. W pierwszych setach fajnie to widać, a potem ręka schodzi wolniej i kula jakby bardziej jest "na śrubie".
Jak dla mnie, to daleko temu do GS - oni tam kulę zrzucają w linii prostej i tańczą, żeby na nich nie spadła.
Mnie takie 28kg z pełnowartościowym flipem, to by przerzuciło po prostu..

Chciałbym tak kiedyś zrobić z 24.. a najpierw to z 28. Jeszcze żadnych kroków nie podjąłem ku temu, ale jest na liście "do zrobienia"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Żebyśmy się dobrze zrozumieli Nie mam nic do zarzucenia temu testowi. Ot, po prostu zadałem pytanie obserwując technikę.

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Spoko, spoko, temat się pojawił, jest okazja, by go przedyskutować.

Dzięki, Pany, za dobre słowo!

Sobota
FPP
Weighted pull up (16): 5,5,4,3,3

Niedziela
FPP
Weighted pull ups (16): 5,5,4,4,4

Trochę mi się rozpiska rozjechała, o czym już chyba wspominałem. Powinienem niedzielną porcję zjeść dzisiaj. Zrobiłem jednak dzień przerwy, a do jutra zamiast dążyć do 5x5 zacznę od początku z 20. Mam nadzieję, że podołam, bo góra pleców i przedramiona ostatnio bolą cały czas...

Poniedziałek
Soju and Tuba
MP KB40 10x 1

Snatch KB28 15+14+13+12+11+10+9+8+7+6+5+4+3+2+1 = 240reps/ 23 min.

Dzisiejsze pressy dość ciężko. Oj, nie wiem, czy uda się przejść pierwsze dwa cykle, a co dopiero całość.
Za to na rwanie ostra zajawka. Czas podałem orientacyjny, na pewno mniej niż 25 minut. Niestety poszły odciski, ale za to przyjrzałem się trochę technice i chyba nie będzie problemów, by wyglądało bardziej koszernie. Nie nagrywałem dziś, więc nie pokaże, nie zawsze mam czas, by ogarniać filmy. Trza kuć żelazo, póki moc jest...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4723 Napisanych postów 10989 Wiek 51 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 552700
Co oznacza termin "poszły odciski"? Zerwałeś je?

When you have to shoot...Shoot! Don't talk
Strava - https://www.strava.com/athletes/11696370

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Tak, pod małym palcem lewej ręki i serdecznym prawej. Ale nie jest źle, ranne podciąganie zaliczone.

FPP 1
Weighted pull ups (20): 3,2,1,1,1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 168 Napisanych postów 2288 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 75820
Środa
FPP 2
Weighted Pull ups (20):3,2,1,1,2

Soju and Tuba
MP KB40 12x1

Tabata burpee 6+6+6+6+5+5+5+5
Sumo deadlift 2kb44 3x10

Zerwane odciski przeszkadzają, ale nie uniemożliwiają treningu. Rano weszło podciaganie, a wieczorem pressy.

Szkoda było odpuszczać balistykę, więc zastępczo padło na burpee. Nie pamiętam, kiedy ostatnio robiłem tabatę, ale zmachałem się bardziej niż przy snatch teście. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 162 Napisanych postów 1911 Wiek 46 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 22953
No burpeesy to jest straszny masakrator Zajadą każdego

"If you want to spend hours at the gym every week that’s cool, you can.
Or you can focus a bit each day on only the most important and impactful exercises, so you still have plenty of time and energy left to get out there and enjoy LIFE"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 964 Napisanych postów 8629 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 294424
Trzeba było 100 pompek w 200s zrobić :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Styczeń-Konkurs Sportowa Sylwetka drazekm

Następny temat

Styczeń - Konkurs Sportowa Sylwetka - Wouej

WHEY premium