SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ryżanka :D dla znudzonych owsianką

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9029

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5555
Jadam już to od dłuższego czasu, świetnie sprawdza się jako posiłek przedtreningowy gdy nie ma czasu na przygotowanie czegoś bardziej wymyślnego a w lodówce czekają sobie ugotowane na zapas woreczki ryżu Jeśli znudziła Ci się już owsianka to jest to również coś dla Ciebie . Ogromnym plusem tego żarełka jest to, że smakuje świetnie zarówno na ciepło jak i na zimno na pewno docenią te osoby, które pamiętają z dzieciństwa smak ryżu na mleku

Potrzebujemy:
-100g ugotowanego brązowego ryżu (jak ktoś lubi to biały)
-40g odżywki białkowej (u mnie smak czekoladowy)
-100g banana (tak na prawdę ilość dowolna, ale podaję taką dla łatwiejszego policzenia BTW )
-woda lub mleko (ciepłe V zimne; jak kto lubi)
-opcjonalnie słodzik jeśli komuś nie wystarczy słodycz z białka i banana

Przygotowanie banalnie proste - ryż do michy (najlepiej przed rozcięciem woreczka go pognieść żeby był sypki, chociaż brązowy nie skleja się tak jak biały), białko rozmieszać z wodą (lub do ryżu, wymieszać razem z nim na sucho i wtedy woda), banana obrać, pokroić w ćwiartki talarków (lub jak kto lubi), dodać do ryżu i białka.
Gotowe


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4913
Muszę spróbować, zastanawiam się, czy wyszłoby dobre, gdybym to wszystko zblendował :>. A, no i białka bym nie dodał, ponieważ nie używam go na tym etapie moich kulturystycznych przygód ;d.

"Zrób jednego dnia to, czego nikomu się nie chce,
a drugiego dnia będziesz mieć to, czego chcą wszyscy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
ostatnio wlasnie sprobowalem podobnego wynalazku i bylo zayebiste. Tylko ze dorzucilem 2 jajka do ryzu, mleko oraz zurawine i zapieklem w piekarniku :) Polecam

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5555
Próbowałem blendowanego, bo chciałem zabrać na uczelnie, ale brązowy ryż sie nie nadaje do blendowania bo wyszło coś jak otręby i średnio dobre myślę, że do wersji blendowanej lepiej nada się biały ryż
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5555
metakreta
ostatnio wlasnie sprobowalem podobnego wynalazku i bylo zayebiste. Tylko ze dorzucilem 2 jajka do ryzu, mleko oraz zurawine i zapieklem w piekarniku :) Polecam

i jak z konsystencją?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
ryz byl skleojny i sie zrobilo cos w formie zapiekanki :)

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 238 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 4913
Jeśli ktoś chce robić zapiekanki ryżowe to polecam patent: 2-3 łyżki śmietany 12%/jogurtu naturalnego/kefiru wymieszać z 2 jajkami. Polać tym zapiekankę. Wychodzi coś bajecznego, pasuje do zapiekanek z kurczakiem, na słodko itp. itd.

"Zrób jednego dnia to, czego nikomu się nie chce,
a drugiego dnia będziesz mieć to, czego chcą wszyscy.."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 7541 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 45102
dobry motyw bo ogolnie sam ryz gotowany mi nie bardzo podchodzi, takze alternatywa jest

desiderata

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 19495 Wiek 30 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 112645
Ryż na mleko z cynamonem chyba 100x lepszy.

Nie mądrkuj.

milczeks! <3

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 39 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5555
też spoko, za dzieciaka uwielbiałem żreć ryż ze smażonymi (albo i świeżymi, startymi na drobno) jabłkami, śmietaną i cynamonem świetnie masa na tym szła
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 484 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 11333
Ja od długiego już czasu szamie:

Ryż ( ciepły lub zimny )
Serek wiejski
Banan
Miód

Tak naprawdę z ryżem na słodko można super kombinować
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Mintaj z ryżem i groszkiem, czyli pysznie i prosto!

Następny temat

krewetki z grilla w marynacie na ostro ;)

WHEY premium